Ik ben in verwachting van ons tweede wonder. Het is nog pril. Maar vraag mij nu we af, hoe kunnen wij onze dochter zo goed mogelijk voorbereiden en bij betrekken bij de komst op haar broertje of zusje? Heeft iemand tips en hoe hebben jullie het gedaan. Natuurlijk heb ik zelf wel wat ideeen maar hoor het graag. Onze dochter is nu 14 maand en zal bij de geboorte ongeveer 22 maand zijn
Gefeliciteerd! Ik heb allemaal leuke prentenboeken in huis gehaald over broertjes en zusjes. Helaas nog geen boek gevonden waar er een tweeling bij komt maar ik zag laatst een aflevering van Dora die een tweeling als broertje en zusje erbij kreeg. Verder praat ik er veel over en ze weet inmiddels goed dat er twee baby's in mama's buik zitten. Boek wat ik je aan kan raden: Saar wordt grote zus. Heel leuk en groot prentenboek. Heel realistisch. Het vertelt de leukebdingen en dat grote zus kan helpen en van ledikantje naar een groot bed mag maar het verteld ook over de boosheid en verdrietige momenten can Saar omdat al het bezoek veel aandacht aan de baby geeft en bijna niet aan haar. In ieder geval aanrader. Mijn dochter wil m elke dag lezen en verheugt zich al op het mogen trakteren op t kinderdagverblijf, wat ook in het boek voorkomt. Ook betrek ik haar bij babyspulletjes die we aan het uitzoeken zijn. Straks als de babykamer af is en tzt de box in de woonkamer staat gaat t nog veel echter worden. Maar lekker veel praten, ze begrijpen echt zo ontzettend veel op deze leeftijd al
Niet te veel voorbereiden, daar is ze gewoon nog te jong voor en zal het niet echt beseffen. Wij hadden bij de geboorte van onze tweede dochter zogenaamd een cadeautje van tweede dochter die ze uit de buik had meegenomen voor grote zus en dat vond grote zus erg leuk. Verder gewoon praten over de baby en het kamertje en alles er omheen gewoon laten zien aan je dochter.
niet voorbereiden?! Maar wel praten? Dat is toch ook voorbereiden of ?! Ik weet niet hoe jij je kind dan inschat, maar met 14 maanden begrijpen ze echt superveel hoor! En dochter van ts is straks 22 maanden met geboorte. Er kan toch niet zomaar ineens een baby bijkomen zonder dat je grote zus daar op hebt voorbereid? Hier mijn dochter vanaf het begin erbij betrokken en met 15 maanden kon ze al heel wat praten en ook "mama baby" uit zichzelf zeggen en naar mijn buik wijzen. Onderschat ze niet hoor! Ik vind voorbereiding en betrokkenheid echt heel erg belangrijk!
Boeken ga ik zeker halen. En praten natuurlijk, haar betrekken bij de kamer is ook een goed idee! Hebben jullie je dochter ook mee genomen naar de echo's?
1 tip... Zorg ervoor dat je na de bevalling als jullie meisje bij haar broertje of zusje komt kijken de kleine niet vast heb, maar dat hij zij gewoon lekker in het bedje ligt. Zelf had ik de kleine vast toen onze oudste kwam kijken en die vond dat zo niet leuk! Is echt 2 dagen boos geweest dat hij niet gelijk met mama kon knuffelen omdat zijn broertje daar zat. En verder inderdaad boekjes lezen en meenemen naar verloskundige kan heel prima. 20 weken echo zou ik niet doen als je die doet, want die duurt vrij lang. Tussentijdse echo hadden we onze bink wel mee en die vond dat geweldig
Hier ook voorbereid door boekjes en ook keer meegenomen naar een echo, maar echt de impact van wat komen ging begreep ze niet, maar vond boekjes en echo's geweldig! Verder inderdaad kleine in wieg gelegd toen grote zus voor eerst mocht kijken, kan je zelf beetje nav reactie kijken wat je erna doet maar is in elk geval "haar" plekje nog even veilig. Die mist ze dagen erna al genoeg. Daarnaast pop gegeven op dat moment zodat ze lekker kon meemoederen. Ze schelen overigen twee jaar, redelijk vergelijkbaar.
Ja dat wou ik nog zeggen dat we voor haar ook een pop willen kopen zodat ze zelf mee kan doen en voor die tijd al kan wennen. Met de bevalling wil ik haar er daarna het lieft gelijk bij hebben en ja de kleine aan de borst. Maar misschien als papa de baby dan heeft. Of ze kan samen op bed. (Dat bekijken we tegen die tijd nog).
Mijn dochter was 21 maanden toen zl werd geboren. Ik heb een boekje van nijntje 'kleine pluis' gekocht en vaak voorgelezen. Ook heb ik veel tegen haar gezegd dat er een broertje in mama's buik zat. Ze is 1 keer meegeweest naar de echo maar dat snapte ze echt nog niet. En het interesseerde haar ook niet. Ik heb ook eem pop gekocht met badje erbij dat ze evt ook haar pop kon badderen als ik D. badder maar dat vond ze maar 1 keer interessant. Ze is gelukkig niet heel jaloers geworden, alleen soms heeft ze haar drama momentje als ik D. de fles aan het geven ben en dus niet veel aandacht kan geven aan haar.
Wij hebben er ook niet veel aandacht aan besteed hoor... nou was mijn zoontje 19 maanden toen mijn dochtertje geboren werd... We hebben wel dingetjes benoemd enzo... Mama heeft dikke buik, zit een baby in... of als we een baby zagen; straks krijgen wij ook een babytje in huis... Maar ligt misschien ook echt aan het kind dat je hebt.. mijn zoontje sprak nauwelijks met 1,5jaar.. Liep al met 11 maanden en was enorm van het ontdekken.. klimmen, klauteren, ondeugend zijn.. Die kon geen 2minuten stil op zijn kont zitten... Die keek geen tv, en voorlezen vond hij helemaal niks! Moest hij stilzitten Maar het is goed gegaan... Hij vond zijn zusje reuze interessant.. Maar nooit jaloers geweest, geen veranderingen in zijn gedrag... Nou sliep dochterlief ook altijd en huilde zelden... Dus hij had er ook geen "last" van..
Idd goeie tip dat je het kindje beter naast je kan hebben liggen in een wiegje en dat je oudste lekker met mama kan knuffelen en de baby ongedwongen kan ontmoeten en bekijken als hij/zij daar aan toe is. Ook een leuk idee van een pop. Ze moet er wel net van houden. Hier krijgt ze met sinterklaas ook een pop en een kinderwagen erbij. Iets wat ze erg leuk vindt de laatste tijd, dus past er dan ook wel een beetje bij. Maar misschien gooit ze het na 1 dag wel aan de kant. Hier dochter ook een paar keer meegenomen op controle waarvan 1x bewust met papa erbij en 2x had ik geen oppas. Ik doe haar daar niet echt plezier mee want het interesseert haar weinig. Idd 20 weken echo en groeiecho's ga ik daarom niet aan beginnen. Denk dat ze voor echo's echt nog wel wat ouder moeten zijn, gaan ze dat interessant vinden.