Hoi dames!! Al van voor deze zwangerschap zeg ik 'ik moet niet weten wat het wordt, een wonder is het toch al!' Nu vindt iedereen dat maar gek, want hoe kan je dan alles regelen? Ik merk dat dit meer een meer een uitzondering begint te worden dat mensen het geslacht van hun baby echt als verrassing zien... Dus had ik graag wat in contact gekomen met mama's die het ook niet wisten/ willen weten... Hoe doen/deden jullie alles praktisch? Ik denk dan bv aan de namen aan het 'doopsuiker' hangen, geboortekaartje ( twee kiezen of 1 voor beide?) .... Lijkt me leuk om tips en weetjes met elkaar uit te wisselen! Liefs Toekan
Wij wisten het de eerste twee keer ook niet! Zo bijzonder! Nu uit praktische overweging weten we het wel...en het is toch anders. Mijn eerste pakje is gewoon neutraal, vind ik toch het mooiste bij een pasgeboren baby. Kamertje was beide keren rood. Kleertjes hadden we binnen een dag in de kleur blauw of roze. Ik vond het geweldig om niet te weten! Geniet van dit wonder!
Wij weten het ook niet, we vinden het fantaseren erover veel te leuk! Denk ook dat onze mmm geschiedenis ermee te maken heeft, 't is allemaal al zo niet spontaan gegaan, nu mag er wel iets te raden overblijven. En mijn vriendinnen wisten het ook allemaal niet, dus misschien ook een beetje traditie. We hebben 2 geboortekaartjes ontworpen. In de babykamer hebben we heel recalcitrant een muur lichtblauw geschilderd, omdat we de kleur zo mooi vinden én het achterhaald vinden dat blauw niet voor een meisje zou kunnen. We gaan ook 2 geboorteslingers met naam erop bestellen en dan zien we wel welke het gaat worden! 't Enige jammere vind ik tot nu toe met kleertjes kopen, alles is voornamelijk wit. Maar goed, anders zou ik ws helemaal los gaan terwijl we na de geboorte ws toch een hoop kleertjes gaan krijgen.
Ook wij weten het geslacht niet. Het heeft wel wat! Een bepaalde 'honger' na de bevalling en dan pas weten wat je dan krijgt :-D Wij hebben online de geboortekaartjes in bestelling en we hebben een meisjes en jongens variant. We hebben neutrale kleding. Daar is op zich wel aan te komen. Prenetal heeft wel wat, feetje en noppies. En we hebben slingers gekocht voor zowel een meisje als een jongen. Misschien in de toekomst alsnog nodig En we hebben de namen uitgeprint op rose en blauw papier en we zien wel welke we gaan gebruiken. Maar het klopt dat mensen je verbaasd aankijken.
Fijn dat er nog mensen zijn!! En hoe doen jullie dat met de doopsuiker.... Bij ons hangt de naam daar meestal aan... Maar weet niet of ik dat zie zitten om dat te doen na de bevalling hihi
Wij weten het ook niet. Ik vind het inderdaad gewoon leuk dat er tenminste nog iets te raden valt. Tegenwoordig met alle technieken is er al zoveel wat je overal over te weten kunt komen en dit is een klein iets wat je niet hoeft te weten... Het vervelendste wat ik ervan vond is dat iedereen na de 20 weken echo vraagt: 'En, weet je wat het word?' Terwijl die hele 20 weken echo eigenlijk om de gezondheid van het kindje gaat... Er zijn nog steeds mensen die denken dat we het wel weten, maar dat we het voor onszelf willen houden en het dus gewoon niet zeggen. Maar we weten het écht niet :x Daarnaast is kleertjes kopen inderdaad wel lastig. Ik hou zelf bijvoorbeeld niet van N.ijntje spullen, dus dan blijft er weinig over... Verder is bijna alles wel gewoon in wit of créme te krijgen, dus dat is niet zo'n probleem! Op het kamertje was 1 muur al licht blauw, dus die hebben we zo gelaten, 'op hoop van zegen' . Mijn vriend is schilder, dus er staat netjes een potje paars klaar, 'voor het geval dat...' Niet dat we een sterk gevoel hebben ofzo, maar we vonden een beetje kleur op het kamertje wel leuk, dus vandaar. Het is tegenwoordig inderdaad heel vanzelfsprekend om het geslacht te weten, maar ik ben blij dat wij het niet gedaan hebben!
Oww enne.. Betreft de geboortekaartjes: wij hebben gewoon 2 dezelfde uitgezocht, was het handigst voor de drukkerij. Gewoon een blauwe en een roze. Doopsuiker e.d. doen wij niet aan, dus geen ervaring mee.
Wij wisten het ook niet. Al had ik de hele tijd een gevoel dat het een jongetje zou zijn Wel 2 soorten kaarten uitgezocht, bij de plaatselijke fotograaf. Kleding en kamer inrichting neutraal gehouden.
Ook wij weten niet wat het gaat worden. We zeiden eigenlijk allebei direct aan het begin dat we het niet wilde weten en ik vind het wel bijzonder om direct na de bevalling te horen te krijgen of we een zoon of dochter hebben. Met het uitzoeken van verf en behang vond ik het wel lastig. Maar dat is goed gekomen, het is nu redelijk neutraal en met accessoires ga ik na de bevalling meer voor jongens of meisjes maken. Kleertjes koop ik niet zoveel. Wat neutrale pakjes voor de eerste tijd. Maar zodra de kleine er is, gaat er vast wel iemand voor me shoppen, of ik bestel wat via internet. Ook ik merk dat het bijzonder is om het tegenwoordig niet te willen weten.
Wij krijgen Een tweeling en ook wij willen het niet vantevoren weten. We krijgen al zoveel echo's er moet Een verrassing overblijven. De kamer doen we neutraal en accessoires maak ik naar mijn eigen smaak.
Ik wilde het wel weten hoor, maar ondanks meer dan 10 echo's tijdens de zwangerschap konden ze het alsmaar niet zien. Heb het dus maar een beetje neutraal gehouden qua kleertjes. Veel wit, groen, geel e.d.
Wij willen het ook nu weer niet weten. Qua kleding ligt het neutrale deel in de kast. Ook het kaartje wordt neutraal. En de muisjes voor op de beschuiten zijn zo gehaald. Of we nemen beide soorten op voorraad.
Hoi bij dochter wisten we t niet, en nu willen we t ook niet weten. Mensen vinden t vreemd maar t is onze keuze! Sta er t zelfde in als jij t is al een wonder dat je zzwanger bent! Kamertje hebben we neutraal geel met grijs. Want de baby is t "zonnetje" in huis. Als eerste pakje hadden we groen met een klein beertje er op we gaan nu voor oranje (bestellen bij simply colors) al dat grijs en wit vind ik veel te saai. Hebben bij 30wkn fotoshoot laten doen met zowel blauw als roze. Hebben een van de roze fotos op geboorte kaart gedaan. Had er al 2 klaar gemaakt bij fotokaarten.nl daar kan je ze online opslaan en na geboorte nog de gegevens invullen en bestellen. Voor je doopsuiker zou ik gewoon man/vriend na geboorte naar de drukker sturen voor de juiste kleur/naam.
Wat fijn om te merken dat er echt wel meerdere mama's zijn die me begrijpen! Had echt het gevoel dat ik een rariteit was! Die simply colors site is een leuke! Ga ik zeker onthouden! Voor het doorpsuiker zal ik nog wat nadenken.... Naar de drukker gaan is op zich geen probleem, maar dan moeten al die kaartjes nog aan die zakjes/doosjes/ potjes.... En zo vlak na een bevalling lijkt me dat niet het leukste werkje... Ik heb nog even tijd om mijn hoofd er over te breken gelukkig!
Ik wilde het nu ook niet weten ware het niet dat met de 20 weken echo de kleine echt met de benen wijd ging liggen en er echt niets meer te verhullen was zelfs de echoscopiste schrok omdat ze wist dat we het niet wilden weten maar na die shot konden we het niet ontkennen
Hahaha, ja dat heb je dan natuurlijk niet in de hand... Maar dat was dan maar het lot... Moest dat gebeuren gaan we er natuurlijk niet kwaad om zijn.. Nu heb je wel een leuk verhaal om te vertellen natuurlijk later!
Leuk topic!! Ik merk ook dat veel mensen het maar raar vinden dat we niet weten of het een jongen of meisje is. Vind het idd ook een mega wondertje en het geslacht totaal onbelangrijk. Gezondheid komt eerst!! Ik verbaas me op dit forum ook over hoeveel vrouwen druk zijn met echo's en het geslacht, en of de gyn het wel goed heeft enz. Het kaartjes hebben we in blauw en rose laten drukken. De baby kamer is wit met grijs. Als ukje er is fleur ik de grijze muur op met vrolijke kleurtjes. De eerste kleertjes zijn wit/creme. Als ukje er is kopen we idd kleertjes voor een jongen of meisje. Doopsuiker ken ik ook niet. Geniet van je zwangerschap en veel geluk straks met je kleine verassing .
Bedankt! Voor mij zal de verrassing nog wel even wegblijven! Maar voor jou gaat het niet meer zo lang duren nu! En ik denk dat doopsuiker iets Belgisch is... Jullie zullen dat misschien vervangen door de beschuit met muisjes!