Hi hi! Het is nog ver weg, maar wat ik me nu opeens afvroeg he....ik moet in het ZKH bevallen maar hoe gaat dat dan als ik thuis met weeen zit? Normaal komt de VK bij je kijken thuis maar zo werkt dat (volgens mij) niet bij een Zkh bevalling...moet ik dan maar op de gok naar het ziekenhuis rijden als ik denk dat het begonnen is? Iemand ervaring? x
Ik kreeg van het ziekenhuis een belkaartje in welke gevallen ik moest bellen en naar welk nummer. Dit kreeg ik ongeveer met 32 weken, maar met 24 weken had ik het nummer al, omdat ik vroegtijdige weeën had. Maar zou het gewoon even aan je gyn vragen, want ieder ziekenhuis is anders.
Bij een ziekenhuisbevalling is het meestal zo dat je wanneer je weeen om een bepaald aantal minuten komen (ik geloof vier of vijf?), dat je dan naar het ziekenhuis gaat.
-als je voor de 37 weken bloedverlies hebt of veel buikpijn/rugpijn. -als je vliezen zijn gebroken -als je weeen hebt om de 5 min die langer aanhouden als 1 min gedurende 1 uur. - en natuurlijk als je jezelf ongerust maakt dit waren mij bel instructies. Alleen ik zou ingeleid worden en snachts braken de vliezen vanzelf dus mocht ik gekijk komen
Ik wilde thuis bevallen bij de eerste maar omdat er in het vruchtwater was gepoept mocht ikheel fijn met 7 cm ontsluiting en weeen om de minuut nog 20 min de auto in Uurtje later was de kleine meid er
Sta je onder controle van de gyn of de vk? Bij onze (en volgens mij de meeste andere) verloskundige, krijg je een belinstructie zoals hierboven is genoemd. Er komt dan een vk bij je thuis om te kijken hoe het gaat, hoeveel ontsluiting je hebt etc. Dan geeft zij aan of je naar het zh moet of nog thuis kunt blijven.
hahaha hier precies omgekeerde wereld.... vk wilde me niet meer naar het ziekenhuis laten gaan, was bang dat ik in de auto zou bevallen, kregen ook instructies voor als ik niet meer op kon houden. ik wilde perse... met 6cm in auto... ook 20 minuten... om 08.20 was ik er, had ik 8 cm... en om 08.46 meissie geboren.... TS Mijn eerste vk kwam idd niet naar huis, maar moest ik direct naar het ziekenhuis... Deze komt wel thuis en beslist dan idd ..... met dochter reed ze gelijk achter ons aan.... dus ff aan vk vragen hoe zij werkt...
Bij mij sturen ze me pas naar het ziekenhuis als ik 5 cm ontsluiting heb.. Eerder niet.. Tenzij ik onder medische indicatie valt.. zoals poepen in vruchtwater/bloedverlies! Dus mag ik fijn tussen de weeén door de auto in! Ps: ben nog niet bevallen hoor!! ook al is het de dag vandaag
Het ligt aan de afspraken die je hebt gemaakt en idd of je bij een vk of gyn bevalt... Ik moet gewoon de vk bellen bij weeen om de 5 minuten, neem aan dat ze dan eerst komt kijken want als je nog niet ver genoeg bent ga je nog niet naar het ziekenhuis. En als het dan zover is belt zij het ziekenhuis om aan te geven dat we eraan komen
Hier kwam de vk ook een paar keer kijken voordat ik naar het ziekenhuis mocht. S´ochtends om 8 uur waren mijn vliezen gebroken en s´avonds rond 7 uur mocht ik naar het ziekenhuis omdat ik 5cm ontsluiting had.
Loop bij een gyn..al vanaf het begin. Dus heb geen vk om te bellen..vandaar mn vraag! Zal 't allemaal nog wel te horen krijgen natuurlijk, maar vroeg het me gewoon opeens af! @ maryelle...Nog 1,5 voor de dag voorbij is..je weet maar nooit!
Ik ben met weeen en al naar het zh gereden door mijn man, achter de vk aan. Het was 8 uur 's ochtends toen ik naar buiten moest, ik ging tussen de weeen door naar buiten de trap af... maar kreeg uiteraard een wee op straat, terwijl daar een hoop mensen fietsten op weg naar werk Maar goed, dat kleine ritje met de auto heeft mij 1 cm meer ontsluiting opgeleverd dus het was het wel waard!! Ik had namelijk maar 2 cm na 10 uur rugweeen, vandaar dat ik naar het zh ging - voor een ruggeprik (ben uiteindelijk medisch en niet poliklinisch bevallen).