Meid, ik denk dat je alles teveel op een hoop gooit. Alles is toch verspreid over de maand. En anders zou ik, in overleg met je man, een andere planning maken voor deze maand. Je hoeft niet overal ja op te zeggen. Je kunt toch afspreken om bijv. niet naar de verjaardag van zijn oma te gaan, maar wel mee met het kerstvieren.
TS: ik herken het wel. Ik zit al een tijdje niet lekker in mijn vel, dus kan dit jaar nog minder hebben dan normaal. Maar ik kan echt niet tegen verplichtingen rond de feestdagen! Krijg er de kriebels van. Maar ik heb het ook wel met verjaardagen etc. Al vanaf kinds af aan.
Ik zie de kerst gelukkig helemaal niet als een verplichting. Ik heb een hele fijne schoonfamilie en ook al botst het soms wel eens met mijn ouders (vooral op dit soort dagen), kijk ik er toch naar uit om samen te zijn. Vrienden van me hebben dit gevoel wel. Meerdere zelfs. Eén stel heeft een paar jaar geleden gewoon gezegd: We gaan niet. En een ander stel heeft ook zoiets gezegd dit jaar. In deze gevallen inderdaad ook meerdere dingen bij dezelfde mensen (ofwel een verjaardag en kerst, ofwel sint en kerst, waarbij dezelfde mensen hun 'aanwezigheid' claimden...) Dus het is toch een keuze. En "nee" verkoopt niet goed, maar het is geen vraag, maar een beslissing. Dan doen ze er misschien moeilijk over, maar daar wennen ze ook wel aan hoor!
Als je altijd maar 'ja' blijft zeggen, gaan mensen dit ook van je verwachten. Je bent volwassen nu en je hebt een eigen gezin. Daar wil je toch geen verplichte tradities voor? Zeg vaker 'nee' en als een ander dat niet kan waarderen, dan is dat vooral heel jammer. ik hou enorm van kerst en onze families. Maar 1 dag blijven we thuis, omdat we als gezin ook graag kerst vieren. Bespreek het vooral met je man. Hoe staat hij hierin? Succes!
'Gecondoleerd. Kun je niet wat schiften? Je zal er toch iets mee moeten. Want huilbuien en slapeloze nachten lijkt mij ook niet de bedoeling. En in elk jaar zit een december.
Mijn ouders & schoonouders heeft gelukkig altijd gezegd maken er geen verplichtingen van. Vorig jaar met kerstavond bij schoonouders geweest en 1e kerstdag bij mijn ouders en 2e lekker thuis met mijn gezinnetje. Voorheen 1e en 2e kerstdag bij ouders & schoonouders. Had het gevoel dat we toch een dagje lekker voor ons zelf hadden. Vriendlief heeft alleen met kerst vrij, dus dat heeft er ook mee te maken hebben we een dagje voor ons zelf op 2e kerstdag. Wordt al moeilijker als iemand dit elk jaar verwacht en het ziet als een verplichting. Gauw korte metten mee maken. Je leeft maar 1 keer en zou gewoon eerlijk zijn en zeggen. Gaat het helemaal niet dan is het maar zo, horen ze maar te accepteren. Veel sterkte! Hoop dat je gauw een beetje je rust vind.
Gecondoleerd met het verlies van je oma. Geniet van het feit dat je verder zoveel familie hebt, ga niet bij oma in de buurt zitten. Neem een wijntje en bedenk dat jij straks in een opgeruimd, schoon huis thuis komt. En volgende jaar een roompot/landal boeken als Je het echt zo erg vindt!
Het is juist heel belangrijk om je grenzen aan te geven door soms 'nee' te zeggen. Ts krijgt het benauwd van de december verplichtingen, dan is het helemaal niet egoistisch om een grens aan te geven door niet overal 'ja' op te antwoorden. En als mensen respect voor je hebben, zullen ze die grens accepteren. Feit dat ts hiermee zit, dat ze hier een topic over opent zegt al dat ze juist niet egoistisch is. Een egoist denkt alleen aan zichzelf en zou er niet mee zitten hoe anderen hierover denken. Ik zou zelf een compromis sluiten: het ene jaar die verplichtingen, het andere jaar die en niet elk jaar alles, tenzij je het leuk vindt natuurlijk!