...door vrienden en familie. Heel vervelend! Elke keer als wij eindelijk weer een leuke naam verzonnen hebben, komt het bericht dat iemand anders zijn of haar zoontje ook zo heeft genoemd. We hebben dus allemaal leuke namen in onze vriendenkring maar weten ondertussen niet meer wat we nog moeten verzinnen. We zullen ons kind geen naam geven die al in de familie voorkomt, dat zou raar zijn. Maar hoe erg is het om een naam te geven die in de vriendenkring voor komt? (Het gaat dan niet om de namen die onze allerbeste vrienden hebben gegeven) Ik denk dat we anders op een naam uitkomen die we eigenlijk helemaal niet zo leuk vinden. Meisjesnaam hebben we gelukkig al een tijd geleden gevonden
je moet je kind de naam geven die je zelf wilt, ongeacht wie zijn/haar kind nog meer zo heeft genoemd. Kan me voorstellen dat je van familie minder snel dezelfde naam hebt want familie blijft bijna altijd in je leven. Vrienden en kennisen (hoe schrijf je dat!) komen en gaan, wie zegt dat je over 10 jaar nog steeds met hen omgaat? Gewoon die leuke naam geven hoor!!!
een naam die in de familie voor komt zou ik denk ik wat minder snel doen. ookal hadden wij als meisjes naam ,een naam die mijn man zijn achternichtje ook heeft .maar het werd een jongen met een naam die niet voorkomt in de familie wel heet het kleinkind van kennissen ook zo maar die kennissen hebben we nu geen contact meer mee vrienden van ons hebben ook namen voor hun kinderen die wij super leuk vinden en dat maakt het idd moeilijk maar vrienden komen en vrienden gaan en dadelijk gaat een naam die julie super vinden aan jullie voorbij en hebben jullie plots geen contact meer met vrienden waar van het kindje een naam heeft die jullie mooi vinden , en dan heb je er spijt van succes met jullie keuze
En anders een variant op die naam? Geen Bas maar Sebas of Bastian bijvoorbeeld? Geen Lucas maar Luuk etc...
Bedankt voor jullie reacties. Het bevestigd me in m'n gevoel. Op de meeste namen zijn geen varianten te verzinnen dus dat zou betekenen dat het echt dezelfde naam wordt. Zouden jullie het overleggen met diegene? Zeggen dat je het zo'n leuke naam vindt dat je m graag ook aan je kind zou willen geven en of ze dat erg vinden?
Tja, bij ons is de een na de andere naam " gepikt", omdat het bij ons gewoon wat langer duurde. Nu hebben we inmiddels weer 2 nieuwe namen en mocht er nu opeens iemand bevallen en weer een naam"pikken" veranderen wij onze keuze niet meer. Dat is dan heel jammer voor die ander, we blijven niet bezig haha.
Ik kan me voorstellen dat het erg lastig is.. maar je kan niet bezig blijven met andere namen te verzinnen.. als jullie DE naam hebben, zou ik die ook geven. We hebben nu voor de een een naam, dat is ook echt de enige naam die we allebei leuk vinden. Mocht er iemand in de omgeving die naam ook gaan gebruiken, dan hebben ze 'pech'.. we gaan die naam toch gebruiken Nu moeten we alleen nog voor het andere geslacht een naam zoeken.. pfff vind het echt moeilijk!
Niet overleggen voelt met de namen die wij echt heel leuk vinden wel ongemakkelijk. Zijn mensen die we toch al n tijdje kennen. Lijkt me dat ze heel verbaasd zijn als we ineens dezelfde naam geven. Ik heb overigens geen idee hoe ik dat dat aan zou moeten pakken. Maar ineens sms'en: hij is geboren en hij heet.... Lijkt me ook een beetje raar.
Ik zou niet dezelfde naam kiezen als iemand in de vriendenkring. Een kennis vind ik wat anders, maar vrienden bij wie je ook echt op bezoek gaat etc nee zou het erg raar en niet leuk vinden als vrienden van ons hun dochter noa zouden noemen.
Ik heb iets van wat maakt het uit... Eigenlijk is het een compliment voor diegene dat je die naam zo mooi vindt dat je hem zelf kiest
Wij hebben op dit moment ook een jongensnaam die kennissen van ons hebben. Zo heel vaak zien we ze toch niet en het geslacht weten we ook niet. We zien wel. Hier hadden we wel al een naam voor een meisje maar deze is bezet door iemand anders in de familie. Dus een meisjesnaam moeten we nog verzinnen.
Zoontje (Alexander) heeft dezelfde naam als zoontje (Aleksander) van beste vriendin. Ik heb die naam als kind al in mijn hoofd dus ja heb het wel meegedeeld aan die vriendin dat hij zo zou heten en ze vond dat geen probleem. Vond het een compliment dat we hem ook zo mooi vonden. En ja als we nu met de kindjes samen zitten is het wel eens grappig als we Alexander roepen Maar ik vind dat een naam geen eigendom is van iemand en dat zij dan niet het alleenrecht hebben om die naam te gebruiken. Buiten als het een naam is die ze zelf uitgevonden hebben zoals het dochtertje van een collega Elle-Louise. Had ik nog nooit gehoord. Die naam zou ik dus nooit geven want die hoor je zelden dus is wel wat nadoen (en hoor die niet zo graag want ze spreken die uit als Elois) Als je de naam echt zo mooi vindt en het dè naam is voor jullie en het maar kennissen zijn, gewoon doen. Zijn het goeie vrienden, eens polsen. En bij namen v kindjes van je zus of broer, beter niet doen
ik denk dat ik wel zou zeggen tegen diegene van luister wij hebben een naam al heel wat jaren in gedachten voor ons toekomstig kindje en dit is toevallig de naam die jullie kindje ook heeft en we wilden dit tog even zeggen tegen jullie deze naam hebben we al jaren en dit is hem gewoon voor ons Maar niet de naam laten varen die jullie geweldig vinden
Wij dachten dat iedereen om ons heen inmiddels wel klaar was totdat mijn broer en zijn vrouw vertelden verrast te zijn met de komst van een 4e kindje. Gezien de namen van zijn 2 zoontjes zie ik het zo maar gebeuren dat hij "onze" jongensnaam zou kunnen kiezen mochten ze nu opnieuw een jongetje krijgen. In dat geval zou ik het tegen hen zeggen als wij op een gegeven moment ook een jongetje verwachten. Wij hebben die naam al zo lang in gedachten en ik kan me niets anders meer voorstellen. Ik denk niet dat hij het erg zou vinden. Ik heb veel neven en nichten met dezelfde naam. Daarnaast woont hij in een andere provincie en lopen we de deur niet plat bij elkaar. Ik zou luisteren naar mijn gevoel in dit geval.. succes met maken van de keuze!
Ik weet een jongensnaam die ik graag zou willen als het een jongetje wordt, maar helaas heet onze kat al zo (niet zelf zo genoemd zo hadden ze hem in het asiel genoemd) Zou echt raar zijn om je kind naar je kat te vernoemen....
Wij hebben mensen in de familie waar we eigenlijk geen omgang mee hebben. Maar die jongensnaam vind ik wel erg leuk! We trekken ons er niet veel van aan dat die naam al voorkomt. Als t nou de zoon van mijn zwager zou zijn of beste vrienden, dan denk ik niet dat we t zouden doen. Ligt er ook aan hoever in de zwangerschap enzo. Wij zijn eruit qua meisjesnaam, maar als er nu heel dichtbij een meisje geboren zou worden met die naam, en dan echt over dochter beste vrienden oid dan denk ik dat we veranderen. Maar mijn vriendin is een week voor mij aan uitgerekend. Stel zij bevalt eerder en geven hun kindje dezelfde naam, weet niet of ik halsoverkop zou veranderen, want we wilelen weer een speentje met naam en naamslinger e.d., dan moet dat allemaal opnieuw gekocht worden plus je moet echt gelijk een nieuwe naam bedenken. Laat ik t zo zeggen, ik zou t niet erg vinden als ons kindje eerder geboren wordt, een naam heeft gekregen en hun zouden hun kindje ook zo noemen, hartstikke leuk en ze hoeft m echt niet te veranderen.
Ik was samen zwanger met mijn schoonzusje. Zij is 6 weken geleden bevallen. De hele zwangerschap had ik al het idee dat we dezelfde naam zouden kiezen voor een jongetje. Wij weten het geslachten maar zij wisten dit niet. En idd kozen zij 'onze' naam. Tot aan de tweede naam aan toe! We hebben dus ook een paar maanden geleden een andere naam gekozen. Ik zou mijn kind niet dezelfde naam geven als iemand uit de familie of vriendenkring.