hallo meiden.. ik vroeg me wat af.. ben van plan om minder te gaan werken na de bevalling enzo maar zit een beetje te piekeren of ik het mezelf niet te moeilijk maak... wat vinden jullie nou verantwoord om maandelijks te sparen... of liever gezegd... wat denken jullie dat je maandelijks minimaal zou moeten sparen ervan uitgaande dat je een buffer hebt op de spaarrekening zoals het nibud voor je berkent op basis van prijs koophuis en gezinssamenstelling... of maak ik er een ingewikkeld verhaal van... gr Jose
Tsja... Dat ligt er denk ik ook aan hoe grote buffer je nu al hebt, waar je je buffer voor wilt/denkt te gaan gebruiken, wat je toekomstperspectief qua doorgroei in salaris is en dat soort dingen.
ehm je gewoon voor als de auto of cv ketel kapot gaat.... onverwachte grote uitgaven... ik ga nog zo,n 5 jaar in salaris omhoog en dan nog de cao technische verhogingen... ik weet nog toen ik ons huis kocht ik vond dat je minimaal 400 euro moet kunnen sparen per maand en een vriendin van mij vond dat erg veel... maar mij gaf het een veilig gevoel... maar nu wil ik toch echt minder gaan werken maar ik kan niet goed bepalen hoeveel minder nou verantwoord is..... soms lees ik dat mensen het net redden of 100,- sparen... maar mijn gevoel zegt dat dat toch veel te weinig is? ik wil zeker 300 euro kunnen sparen... maar daarom vraag ik me af is dat niet gewoon onzin als je een goede solide buffer op je spaarrekening hebt.... mmm ik vind het zo lastig.... xx
Tja, dat is toch ook heel persoonlijk? Wij sparen nu zo'n 300 per maand en dat vind ik wel genoeg. Onze buffer is nu een beetje op omdat we afgelopen oktober getrouwd zijn, maar ik probeer er altijd voor te zorgen dat we boven de 2500 blijven. Dan kun je de meeste dingen wel opvangen. Ok, niet een heel nieuwe auto natuurlijk.
nee maarja een goede 2e hands is toch ook goed... ja misschien doe ik ook gewoon te moeilijk... ik vind het ook meoilijk inschatten wat een baby per maand kost.... en wat kinderopvang kost.. en wat je verdiend met minder werken... ik werk nu 4 dagen en wil er straks 3 gaan werken... heb m,n salaris door 4 gedeeld en daarna keer 3 maar ook dat klopt niet helemaal geloof ik.. want je gaat minder belasting betalen... tja iedere nieuwe mama vraagt zich dit soort dingen af denk ik xx
Ik doe het al jaren zonder buffer. Gaat ook prima. Wij sparen de kinderbijslag tegenwoordig. Voor het eerst in jaren dat ik weer spaargeld heb.
Denk dat het heel erg aan je levensstandaard ligt. Ik ben zelf erg van het sparen en spaar voor onszelf zo'n 400 euro per maand en dan nog voor Sara. Maar wij kunnen het ook makkelijk missen. Als je het met minder moet doen, denk ik dat je het ook met minder spaargeld kan doen. Er zijn heel veel mensen die het zonder spaargeld of maar met 100 euro per maand redden...
Hihihih, nee hoor. Ik heb het gewoon gedaan. Na de bevalling ben ik van 4 naar 3 dagen gegeaan en niks van tevoren berekend. Wij zijn in principe geen spaarders, dat zijn we pas dit jaar mee begonnen en ook maar 75 euro per maand voor als de was machine het begeeft bij wijze van spreken. Ik zou zeggen, maak je niet al te druk. Hoeveel een kind per maand kost, hangt af van hoe duur je het zelf wilt maken. Bv of fv, merkkleding of (gewoon) Hemakleding. Mensen met veel minder kunnen het ook redden, dus dan kan iemand die 3 dagen werkt het ook redden.
ja dat zal ook wel zo zijn.... maar mijn man zit gedeeltelijk chroninsch in de ziektewet dus ik ben hoofdkostwinnaar... stel dat het krap blijkt kan hij niet meer gaan werken... en ik heb het stomme met mijn baan in de zorg... minder werken gaat makkelijk,, maar weer je contract groter maken.... is heeel lastig... xx
oja en ik ben niet veeleisend.. wat ik alleen echt belangrijk vind is een keer per jaar 2 weken in het buitenland kunnen kamperen.... daar leef ik echt naartoe... dat bijtankmoment hahaha pppff was het maar alweer zomer... maarja daar is het vakantiegeld weer voor he? x
400 euro per maand? Hoeveel heb je dan op je rekening staan? En vooral wat doe je er dan mee? Mijn man en ik hebben dure hobby's. Hij speelt in twee bands en ik heb mijn eigen paard. Ik werk 10 uur en mijn man 32 uur. Ik kom precies rond, mijn man spaart nog 100 euro in de maand. De afgelopen tijd hebben we veel verbouwd, dus onze buffer is nul komma niks op dit moment. En maak ik me zorgen? Nee. Als we niet meer rond komen, zal ik mijn hobby op moeten geven. Jammer genoeg, maar dat is de deal.
Misschien is het voor jou een optie om na je zwangerschapsverlof eerst een periode ouderschapsverlof op te nemen voor 1 dag in de week. Zo kun je wennen aan jullie nieuwe uitgavepatroon voor de baby. Als je nou echt te weinig overhoudt, dan kun je na je ouderschapsverlof gewoon weer terug naar je oude aantal uren, want aan je contract is dan niets verandert.
Wij sparen nu even niks, dat kan gewoon even niet. Anders sparen we 50 tot 100. En dat vind ik genoeg, en meer kunnen we ook niet sparen. Ik heb geleerd dat wat er ook gebeurd, we er altijd wel uitkomen. Het laatste jaar is mijn wasmachine én auto kapot gegaan. En we hadden weinig spaargeld, maar toch hebben we het prima opgelost hoor.
Die optie van ouderschapsverlof is idd een goed advies. Je kunt via internet wel ongeveer uitrekenen wat je gaat krijgen met een dag minder werken, maar vaak scheelt het helemaal niet zoveel idd ivm de belasting. Ik werk 24 uur bijv en er gaat van mijn brutosalaris maar 230 euro af.
'Men' adviseert maandelijks 10% te sparen van je netto inkomen. Ik doe dat zelf altijd trouw Heeft ons al een paar keer erg geholpen. Wat ik verder ook doe is maandelijks sparen voor alle uitgaven die je jaarlijks doet (gemeentelijke lasten etc). Als je nu al weet dat je in inkomen achteruit zal gaan, dan kun je nu al proberen om van het mindere inkomen rond te komen. Kun je vast oefenen en het overige kun je sparen.
Ik vind het best een luxe om te kunnen sparen. Niet iedereen kan dat. Je moet gewoon naar je eigen inkomen kijken en kijken wat je aarvan kan misssen om te sparen. Wij kunnen niet op je rekening kijken dus dat zou je toch zelf moeten kijken