Dankje.. Ja tis een echte charmeur. Vooral nu hij af en toe meekan in de winkelwagen.. Maar hoe is het vannacht gegaan?
Supergoed weer! Maar 3 keer wakker geworden! 1 keer om 10 uur daarna om 2 uur en om 5 uur. Heb weer heerlijk geslapen! Ik hoop dat het zo doorgaat
ik heb niet alles gelezen hier hoor, dus misschien is het al gezegd. zojuist is het consultatiebureau mevrouwtje hier geweest omdat Finn ook zo slecht slaapt. Ze geeft aan dat Finn een pittig ventje is die grenzen nodig heeft..(pittig is ie ja) ..daarom start ik nu met inbakeren..Maar ook geeft ze aan: als hij huilt in bed laten huilen, ook al betekent dit de hele tijd tussen voedingen in..hij zal dit een aantal dagen volhouden en daarna geeft hij op. Daar bij gaf ze wel aan: hij huilt dan wel de hele tijd, maar niet telkens op hetzelfde level: eerst krijsen, dan effe hijgend huilen, bijkomen en weer krijsen. Kijk als hij de hele tijd krijst of op zelfde niveau huilt dan is er misschien wel iets... slapen is nl een ding dat we niet kunnnen leren zei ze..dit moeteen ze zichzelf leren. ik ga hiermee aan de slag vandaag iig.. (en de dagen erna die ervoor nodig zijn)
Wat is een dromenvanger en waar kun je die krijgen dan? Gewoon nieuwsgierig hoor Mijn dochter slaapt sinds ze een half jaar was hartstikke goed maar het is misschien een tip voor de 2e straks
Hallo meiden, Nou, de dromenvanger opgehangen gister avond. Mevrouw is wel 3 keer wakker geworden, maar snel een speentje erin en snel was ze weer vertrokken naar dromenland! Dat is dus al veel beter dan die nachten ervoor, dat ze echt begon te huilen en een flesje wilde! Ik zie vooruitgang! Fijn dat Kayra ook weer zo goed heeft geslapen. Geef jij hem bij elke keer dat hij wakker wordt dan nog wel een flesje? Oh, een dromenvanger is een oud gebruik van de indianen. Hij vangt de kwade dromen uit de kamer, zodat deze niet naar je kindje (of jezelf) toe kunnen gaan. Ze zijn vaak in van die buitenlandse winkeltjes te koop, of stenen winkeltjes. Groet Snoozie
Haha ik moet wel lachem om die dromenvanger Ik hoop dat zo verder gaat Nee, ik leg hem nu om 8 uur in bed maar dan geef ik hem geen flesje. Wanneer hij de eerste keer krijst dan geef ik een volle fles en that's it.
je wilt niet weten wat ik allemaal al geprobeerd heb. olijfolie, hele week pruimen eten, peperkoek, sinasappel. ik heb al een half jaar lactulose, hij krijgt nu 10ml maar er gebeurd nog niks. het rare is wel dat hij vancht doorgeslapen heeft tot 6.30 zonder ook maar 1 keer wakker te worden.... ik snap er niks van, er is geen logica in te zien. ik denk wel dat het medisch is, maar er wordt gewoon gezegt dat kindjes luie darmen kunnen hebben tot de 2-3 jaar en dus het cb, de ka en de ha doen verder niks meer........ als het weer een paar dgn zo gaat dan ga ik volgende week weer terug naar de ha, dan ziet hij maar wat hij doet, maar ik geloof gewoon niet dat hij zomaar niet doorslaapt en gewoon luie darmen heeft. dat gaat er bij mij iet in.
Beste Kayra, ik las je verhaal en dacht meteen aan mijzelf. Wij hebben precies het zelfde meegemaakt. Mijn dochter sliep met 7 maanden ook niet door. Ik was ten einde raad, was helemaal op. En niemand die wilde helpen. Zat huilend aan de telefoon bij de huisarts, consultatiebureau etc. Ik was zover heen door slaapgebrek dat ik mijn dochtertje wat kon aandoen. De reacties op de site heb ik niet allemaal gelezen want het zijn er nogal veel. Maar wij hebben uiteindelijk zeer goed advies gehad van een lactatiekundige van het ziekenhuis. Mijn dochter was in een ritme gekomen dat ze 's nachts voeding kreeg waardoor ze niet meer kon doorslapen. Dus juist door de voeding. Logisch eigenlijk want als jij zelf ieder dag om 11.00 uur een hapje neemt gaat je maag iedere dag om 11.00 uur knorren. Zo gaat het ook met kinderen. Dit is de truc: Mijn dochter kwam twee keer per nacht voor een voeding (om 2.00 uur en om 5.00 uur), dus wij moesten in twee fases dit afbouwen. - zorg ervoor dat je kindje overdag genoeg en meer dan genoeg te eten krijgt. Als ze overdag niet genoeg krijgen worden ze 's nachts wakker van de honger. Ze mogen dus niet wakker worden van echt honger hebben. . - om 2.00 werd mijn dochter dan wakker, maagje knort, ze wil voeding. We haalden haar uit bed, troosten en speelden met haar totdat ze weer in slaap viel. Een maag knort meestal een half uur, dan is het over het hongergevoel heen. Dus niet laten huilen dat is barbaars! Gewoon spelen en troosten. Na een uur legden wij haar in bed. Dit duurde 3-4 nachten en vervolgens sliep ze door. Ze kreeg intussen wel een fles om 5.00 uur. Na een weekje hebben we hetzelfde gedaan met de voeding van 5.00 uur. Na 2 weken sliep ze helemaal door! Van 19.00 tot devolgende dag 7.00 uur. Bij het CB zeiden ze tegen mij tja dat als ze er aan toe is slaapt ze wel door. Nou dat is niet zo als een kind overdag te weinig voeding krijgt en 's nachts in een ritme vast zit dat ze een flesje krijgt slaapt ze niet door. Als jij als volwassene een week lang 's nachts gaat eten krijg je op een gegeven moment 's nachts echt honger. Heel erg veel sterkte. Want het is echt heel zwaar. Een normaal mens wordt psychotisch na 7-8 dagen slaapgebrek.
Wow na zoveel adviezen over doorslapen (hier, in tijdschriften, op het cb, bij vrienden.. noem maar op!) vind ik deze de beste ! Het klinkt zo logisch, en inderdaad laten huilen vind ik ook niet kunnen.. ja heel even als ze alleen maar jengelt om aandacht.. Maar wat als ze na 'n half uurtje spelen alsnog niet wil slapen en nog steeds honger heeft? Dan gewoon een fles ?
wat ik nu met jamie doe: meestal slaapt hij door (van 11uur savonds tot 7 uur sochtens) word hij tussendoor toch een keer wakker dan geef ik hem een beetje water met roose vicee ofzo...dit vult niet echt ofzo maar zo hebben ze toch een beetje vocht binnen...
Ja logisch he? Dat was ook onze reactie. Gewoon gezond verstand. Maar op dat moment konden wij het niet bedenken. Van de CB moesten we doorgaanmet de nachtvoedingen, dus we wisten ook niet beter. Alleen die lactatiekundige die heeft er dus meer verstand van. Ze belde ook ieder week op hoe het ging. Dat vonden wij ook zeer attent. Tja bij ons ging het goed dus verder hebben wij er niet verder over nagedacht. Maar we mochten in geen geval een flesje geven want de maag moest "ontwennen". Het waren wel zware nachten hoor. Ik denk dat een kindje van 6 maanden of ouder een goede dag en nacht ritme heeft en uiteindelijk wel in slaap valt. Ze worden alleen wakker omdat maagje knort. Echt honger kunnen ze niet hebben want je hebt ze overdag al volgestopt. Wij hebben haar in die periode echt vetgemest hoor. Nu wordt ze (18 maanden) soms midden in de nacht wakker en dan krijgt ze toch wel een fles en valt daarna meteen in slaap.
Ik zou proberen hem op 3 voedingen te zetten, bijv. 's morgens bij waker worden eerste fles pap of bordje pap. 10.00 fruit en dan naar bed 12.00 brood en een fles melk 14.00 naar bed 15.30 koek met sap/thee/you name it 18.00 warme hap evt toetje 19.00a 19.30 fles en naar bed. Daar zou hij genoeg aan moeten hebben. Ik zou hem niet meer wakker maken voor een laatste fles. Gewoon kijken hoe hij het erop doet een paar dagen lang. Misschien huilt hij ook wel omdat hij uiteindelijk van het huilen weer zo moe en overstuur raakt... Geef het een paar dagen de kans en kijk hoe hij het doet... speentje kun je evt een spuugdoekje door het ringetje halen, dan zijn ze m minder snel kwijt / kunnen ze m makkelijker pakken en hun geurtje zit eraan. Bovendien valt t speentje minder snel tussen de spijltjes door uit bed.... Succes! En onthoud: het wordt echt beter, echt waar! Als ie nou 's nachts wakker wordt zou je nog evt hem een heel klein flesje kunnen geven en dat steeds meer afbouwen.