Wie kan ons helpen! Gister heeft mijn man een emmertje met terpetine waar zijn kwasten in stonden laten vallen. Dit ging deels over het hondenkleed. Dit kleed heb ik vervolgens vol enthousiasme op kookwasprogramma gewassen. Daarna heeft manlief er een nieuwe was in gedaan, maar deze stinkt echt te erg naar terpetine. (beetje dom van ons, ik weet het) Ondertussen heb ik hem al met HG machinereparateur gewassen (leeg) en draait hij nu leeg met azijn, maar ik vrees het ergste. Hoe krijg ik die terpetine weer uit mijn wasmachine?
pfoei, het is ook best wel link. omdat je er brand door kunt krijgen. in elk geval de kleding niet in de droger doen, omdat dit heel heet wordt. ik zou heel erg vaak de wasmachine met functie `extra spoelen` laten draaien in de hoop dat het heel erg verdund. en geen andere dingen dan water gebruiken, omdat je terpentine ook niet mag mengen.
Daar had ik nog niet eens aan gedacht, dat je terpetine verder niet mag mengen. Ik heb het dus ondertussen eerst met wasmiddel, toen met machinereiniger en nu met azijn gemengd. De was heb ik nog nat liggen, want die wil ik opnieuw wassen als de geur uit mijn machine is, of krijg ik hetzelfde probleem dan weer opnieuw? Heel erg verdund zal het ondertussen wel zijn, met al die wasbeurten. En het was natuurlijk ook geen hele fles, maar een nat kleedje.
waarschijnlijk kun je hem afschijven. terpetine trekt overal in en dat duurt weken voordar het weg is.
Dat hoop ik maar niet, want hij is nog geen 3 jaar oud. Die was vind ik niet eens zo erg, want dat waren gelukkig vooral handdoeken, en die koop ik wel weer nieuw.
heb hier ook een handdoek gewassen doordrenkt met terpentine......niet over na gedacht. Maar het heeft minstens 5 wassen op kookprogramma en extra voorwas en spoelen geduurd voordat de geur weg was.......heb ook met azijn gewassen idd, en met poeder ipv vloeibaar...niet over nagedacht idd dat je dat niet mag mengen! Maar het heft dus ff geduurd, maar er is nu geen geur meer. Wat ook kan helpen..is je rubbers echt goed schoon maken in je machine...want daar trekt geur ook heel erg in! Succes, en hopelijk word het beter....
ik hoop het ook niet vooor je hier is het wel gebeurt namelijk. ik heb het een week geprobeerd maar ik kreeg het er niet uit dus we hebben daarna maar een neiwue gekocht
nee met een oude handdoek (groot).... lege machine pikt de mjine niet altijd.... zegt ie niet genoeg gewicht aanwezig. maar het heeft echt wel lang geduurd hoor.... (ik deed wel zeep en wasverzachter erbij...dus niet zonder zeep gewassen)
heb even voor je gegooled, en kom erop uit dat je vooral goed moet luchten, dat het vaak dan overgaat. sommigen adviseren wassen met soda, maar dan wel een bepaald soort soda.(Soda = huishoudsoda, beslist geen caustic soda! geen idee wat het is ) Terpentine
Leeg laten draaien met soda op kookwas? Ik heb het ook een keer gehad maar ging om een klein doekje. Jeetje wat een spijt had ik maar wel logisch, terpentine is zo vettig, blijf natuurlijk overal aan hangen. Hopelijk hoef je geen nwe machine. Bij mij ging het dus wel over. C.
Ik zou inderdaad een paar (handdoeken)wassen op de kookwas doen, want terpetine is vettig en lost niet op in water. Met kookwas heb je denk ik nog de meeste kans. Als je zeg maar terpetine op de grond gooit in de tuin en dan weg wilt spoelen krijg je zo'n laagje. Dat zit nu in je wasmachine... Succes!
Terpentine is vettig zeggen jullie... Zout lost vet op. Is het dan een domme redenatie van mij om een kookwas met zout te draaien????
Dat klopt idd! Ik heb net weer een nieuwe kookwas aangezet. (wat een waterverspilling) maar had wel het idee dat het al wat minder aan het worden is. Ik hoop het maar.
En als je niet wast zo veel mogelijk luchten. Volgens mij was het wel zo dat als de was droog was, het dan minder erg stonk dat ik had verwacht. C.
Hier ook wel eens gehad. Gewoon een paar keer een kookwas draaien met extra water en azijn of wasmiddel of soda en geen probleem meer. Het zou wat zijn als je om een terpetine doekje je wasmachine kon afschrijven
Nou, het is er idd zo goed als uit ondertussen. Erg vaak een kookwas gedraaid. Pff. In ieder geval bedankt voor alle tips.
Hoi, ik heb hier 2 jaar geleden een topic over gehad: http://www.zwangerschapspagina.nl/de-lounge/96653-terpentinedoekje-meegewassen-machine.html Misschien heb je er wat aan! Bij mij is het helemaal eruit gegaan en ik gebruik de machine nog steeds