Hey Ik heb me een tijd geleden aangemeld bij de kraamvogel, en die zeiden dat ze rond mijn 7e maand contact zouden opnemen voor een intake gesprek enz nou aangezien het al december is en ik volgende maand moet bevallen, en ik nog niks van hun had gehoord besloot ik om zelf maar een belletje te plegen. Zeggen ze dat ze een formulier hadden opgestuurt naar ons adres (adres was wel goed) en dat dat in AUGUSTUS gebeurd was, en wij dus niks hebben ontvangen zover we weten, dat is al 4 maanden terug en wij kunnen ons eigen niet herinneren of we zoiets hebben ontvangen of niet. Lijkt mij als we dat wel hadden ontvangen het hadden ingevult en weer terug hadden gestuurt... Nou gaat ze dus de formulier opnieuw vandaag op de bus doen, met de hoop dat ik het morgen binnen heb,moet het invullen en daarna gelijk op de bus doen en dan moet ik vrijdag bellen om te vragen of ze het binnen hebben en dan pas kan ik afspraken met hun maken. Maar dan vraag ik me af... waarom bellen ze niet of sturen ze een brief dat ze hun formulier nog niet terug hebben gehad? =O dorrie het is note bene 4 maanden geleden dat ze het hadden verstuurt, en ik maar wachten want verwachte in november al een telefoontje, nou niks dus, nee hoor je moet zelf bellen en er achteraan gaan :/ ik vraag me af of dit risico's geeft, bedoel in januari moet ik bevallen, wat als ik tegen die tijd nog geen gesprek heb gehad enz? ik vind het een beetje slordig :/ sorry wilde ff me verhaal kwijt, vind dit nog al frustrerend >.<
Het is je eigen verantwoording vind ik anders hebben hun wel een dagtaak aan mensen opbellen omdat ze er nog niets van gehoord hebben Voor zelfde geld hadden jullie geen intresse meer in hun en een ander bureau ingeschakeld.
het is idd niet erg netjes, dat zij na een maand of 2 niet even gebeld hebben, er gaan natuurlijk ook dingen kwijt met de post enz. Op zich stelde het gesprek niet zoveel voor vond ik. Ze geven aan hoeveel uur je krijgt, maar dat kan ook telefonisch. Ze wilde graag de babykamer zien, maar heeft eigenlijk eventjes rondgekeken dan dingen checken. Bij onze organisatie bellen ze bij een volgend kind sowieso, dan komen ze niet meer langs.
Ik heb dit nooit gehad dus weet niet wat ik me er van moet verwachten haha maar had begrepen als je je bij 1 bureau aanmeld dat je na zoveel maanden niet meer kan wisselen? En ook al zou ik naar een ander bureau gaan dan moet ik hun toch zelf inlichten of niet? Ik denk dat het formulier kwijt is geraakt in de post, en dat is niet mijn verantwoording toch? :/
nee maar dan nog kan je niet verwachten dat hun iedereen maar gaan bellen van wie ze geen formulieren terug krijgen.... maak je niet druk dat komt best wel goed nu hoor
Maar ook niet hun verantwoording. Desondanks vind ik wel dat je als bedrijf een herinnering kan sturen naar je client als je op post aan het wachten bent en het komt maar niet retour.
sommigen met hun eerste kindje weten toch helemaal niks van intake en contract, dan weet zij toch ook niet dat ze ergens achteraan moet gaan???
precies ik dacht dus ze bellen zelf voor een afsprak want dat had ik begrepen, en wist dus ook niks van een formulier af :/ vandaar dat ik het raar vind dat ze niet ff een belletje hadden gepleegt of een brief hadden gestuurt.
Ik weet er ook niks van (eerste kindje) maar als mij iets te lang duurd bel ik er even achteraan om te vragen hoe het zit en ga ik niet tot het laatste moment mee wachten Bedrijf/instelling maakt 1 klant meer of minder meestal niets uit. En hun gaan ervan uit dat de post gewoon aankomt als het verstuurd is en er niet achteraan bellen van wanneer stuur je je papieren terug ik denk dat ze wel meer werk te doen hebben. Als je geld van een bedrijf terug krijgt en je hebt het na 2 maanden nog niet ga je toch ook bellen al is het hun verantwoording
ja zo denk ik ook hoor. ik hou zulke dingen ook allemaal elf in de gaten.hebben ze hier na half februari nog geen afspraak gemaakt. bel ik gewoon zelf netjes hoe de zaken ervoor staan.
mee eens, ik heb nooit iets terug hoeven sturen, aanmelden bij de verzekeraar was genoeg en toen kwam vanzelf die intake. hoe moet je weten dat je nog iets per post moet krijgen en terug moet sturen?
hmm.. daar heb je een punt met geld is het afhankelijk hoeveel, zou nog 27 euro terug krijgen voor me schoolboeken, maar die 27 euro vond ik het niet waard om er hoop gedoe om te maken ik lig er dan niet van wakker haha
hier ook idd, vandaar dat ik er ws ook niet aangedacht zou hebben. en van een vriendin hoorde ik ook dat ze een paar weken voor de bevalling kwamen. Dat was ook echt op het laatste moment.
Wat vreemd dat je geen herinnering hebt gehad. Ik zit ook bij de Kraamvogel en was dus helemaal vergeten om dat formulier in te vullen. Toen kreeg ik een maand later een herinnering om het formulier alsnog in te vullen en op te sturen omdat ze er anders vanuit gingen dat ik geen gebruik wilde maken van hun service. Dus je hebt zowel de brief áls de herinnering niet ontvangen?
Ligt aan de verzekeraar. Menzis heeft bv een eigen kraamservice en wil dus zelf de regie in handen houden. Daarom moest ik apart gegevens opsturen ipv direct telefonisch met de Kraamvogel dingen te kunnen kortsluiten.
Giltje, ik werk als planner in de kraamzorg, en zolang er nog geen zorg gegeven is (je bent dus niet bevallen) kun je overstappen. Het enige waar je nog mee te maken zou kunnen krijgen zijn dubbele inschrijfkosten (3 tientjes ofzo) maar dat is in dit geval ook niet zo, omdat je het formulier niet hebt teruggestuurd. Welke regio woon je? Natuurlijk is het je eigen verantwoordelijkheid, maar bij onze organisatie gaat dit echt anders. Het is nl. niet de meest klantvriendelijke manier zo.