De haartjes van onze peuter zijn weer goed aan het groeien en met dit warme weer is dat niet ideaal. Jammer genoeg wil hij zijn haartjes niet laten knippen. Tijdje geleden bij de kapper geweest waar hij heeft liggen krijsen, slaan,... We hebben het dan maar uitgesteld want op dat moment was het echt onmogelijk om zijn haren te knippen. Maar heeft er iemand tips waardoor het volgende keer wel lukt? Door dit warme weer zweet hij veel sneller en begint dan te krabben. Groetjes,
Een thuiskapper? Daarnaast als je het echt wilt knippen dan zul je er toch even doorheen moeten (tis niet anders).
De jongste had er ook last van. Moest hem echt goed vasthouden anders knipte de kapper hem raak.het was eng en vreemd.. Ja die schaar doet pijn etc... Leg dat maar is uit .. Hij was toen 2jaar ong.. Kwamen thuis en viel gelijk in slaap hihi.. Het moest gebeuren, zag er niet uit. Daarna nog 2 of 3 keer moeilijk geweest... Maar nu gaat het vanzelf.
Wij hebben inderdaad ook een thuiskapper en zij knipt hem in de kinderstoel. Wij leiden hem af met filmpjes op de tablet of telefoon. Verder uitleggen wat de kapster gaat doen en toch even doorbijten, hier gaat het nu elke keer een beetje beter!
Dank je wel voor de vele reacties! Gebruik van spelletjes, koekjes en andere dingen die hem kunnen afleiden heb ik reeds geprobeerd. Dus misschien toch maar die thuiskapper eens proberen.
En als hij samen met papa gaat? Vanaf het begin gaat onze zoon samen met z'n vader naar de kapper. Hij vind het altijd geweldig en blijft ook netjes zitten. Ik ben ook 1x met onze zoon naar de kapper geweest omdat mijn man geen tijd had. Dat was een drama waardoor hij een verknipt kapsel had. 2 dagen later ging hij met z'n vader en was er geen probleem.
Ik knipte zelf, is dat geen idee? Wij gaan nu altijd samen naar de kapper, alleen de eerste keer vond ze even spannend en nu gaat ze graag (leuke kapster en stripboeken aanwezig).
Mijn zoon was ook altijd een enorme strijd. Bij de kapper de vertoning elke keer wouden we ook niet dus toen hebben we het tot hij 4,5 was zelf met de tondeuse gedaan. Gelukkig heeft hij een enorm dikke bos en kan hij een tondeuse kapsel dus wel hebben. Maar zo ineens wou hij naar de kapper. Nu laat hij alles toe, al blijft hij auw auw zeggen. Thuiskapster hebben we destijds niet geprobeerd want zelfs als we zelf iets wouden doen moest hij bij wijze van in de houdgreep. Lukt het bij jullie wel als je zelf zou knippen?
Hier ging het bij de oudste 2 ramzalig en in de houdgreep, met dochtertje zelfs een keer thuisgekomen met 1 kant geknipt. Vanaf een jaartje of 4 is het over. Het wordt dus wel beter en idd zelf een beetje proberen? Heb ik bij de oudste 2 ook wel eens gedaan.
Zijn haartjes zelf knippen durf ik niet zo goed. Een tondeuse hebben we ook dus misschien kunnen we dat inderdaad eens proberen. Hem in een houdgreep vasthouden vind ik maar niets. Hij raakt dan echt over zijn toeren en als hij zo met zijn hoofd begint te schudden vind ik die schaar zo dichtbij toch maar gevaarlijk. Met papa gaan hebben we dus nog niet geprobeerd. Misschien ook een optie.
Hier zag ik er,tegen op, maar is t geen probleem geweest. Keek van te voren ook filmpjes van haren knippen op youtube. Heb bij t eerstekappersbezoek een super lieve kapster gehad die hem afleide,me hem praten,zelf de,tondeuse aan laten zetten, boekje erbij. Was leuk!
De haartjes zijn geknipt! Het is uiteindelijk de tondeuse geworden en ging best goed. Af en toe kon hij een beetje helpen wat hij super vond. Blije mama dus.
Hoe bereid je hem voor? Hier hebben we het er eerst over, knippen doet geen pijn. Hebben we het over de kammen en de cape. Als hij zegt nee dan gaan we niet want dan is het drama.de volgende dag gaan we weer voor de zaak staan en wil hij wel.( vind hij spannend)hij krijgt altijd een cadeautje van de zaak dus dat maakt het leuker. Zou kiezen voor een kinderkapper of zaak waar ze geduld hebben met jongr kinderen. Zelf knip ik ook en de schaar vind hij eng.ik knip dan een klein stukje en volgende dag weer.hij went aan het knippen en elke keer gaat het beter.
Ik vrees dat er idd niet veel anders op zit dan regelmatig naar de kapper te gaan zodat hij er gewend aan raakt. Ik heb zelf ook 2 jongens die er drama van maken/maakten zodra je maar in de buurt komt met een schaar of een kam. De oudste is nu 5,5 en sinds een half jaartje durft hij zijn haar te laten knippen bij de kapper, zelfs een tondeuse laat hij (met veel pijn en moeite) toe Ik ben toen de oudste klein was ook nooit naar de kapper geweest omdat hij er zo'n drama van maaktte en heb het altijd zelf geknipt toen hij op de bank sliep, maar dat was verre van ideaal.
En scheren? Tjash het ligt er een beetje aan dievan mij geeft aan dat hij vooral lange haren wilt ik vind dat ik zn wens ook moet respecteren Maar das wat anders als niet willen en liggen krijsen omdat hij bang is Dan kun je de angst bespreken evt boekje erover lezen