HELP last van Carpale Tunnelsyndroom

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Brigitte77, 14 okt 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Brigitte77

    Brigitte77 Actief lid

    19 mei 2008
    374
    2
    18
    Limburg
    Ohhhhhhh help........ik wordt er gek van!!!!!!:(
    Ik heb zo'n last van het carpale tunnelsyndroom.
    Als ik s'morgens wakker wordt heb ik echt geen gevoel meer in mijn rechterhand.....bijna alle vingers tintelen!!!!
    En mn hand doet ook zo'n pijn!!!!

    Heeft iemand van jullie hier ook last van,of last van gehad en hebben jullie misschien tips voor mij van wat ik er aan kan doen????

    Alvast bedankt,

    Liefs Brigitte
     
  2. mup

    mup Fanatiek lid

    7 jul 2008
    1.093
    0
    0
    Hoi hoi,


    Er bestaan speciale nachtspalken voor CTS. Die kun je krijgen bij een medische speciaal zaak of een ortopedie zaak.

    Je kunt ze eventueel vergoed krijgen door de zorgverzekering,maar dan heb je een verwijzing nodig van de specialist uit het ziekenhuis.
     
  3. Brigitte77

    Brigitte77 Actief lid

    19 mei 2008
    374
    2
    18
    Limburg
    Dank je Mup,had ik ook al gelezen......maar ik kan er verder zelf niets aan doen????Of weet je ook niet?????

    Liefs Brigitte
     
  4. mup

    mup Fanatiek lid

    7 jul 2008
    1.093
    0
    0
    Nee daar kun je niet veel aan doen. Het enige wat help is blijven bewegen met je vingers.....maar ja neem niet aan dat dat lukt als je slaapt;)
     
  5. linde90

    linde90 Niet meer actief

    ik heb er ook heel erg veel last van, ik heb bij de bristol skatepols beschermers gehaald, dat verlicht wel een heel stuk
    je hebt ze in een zak, waar dan ook gelijk knie en elleboog bij zitten. de polsbeschermer moet een hard plaatje op de binnenkant van je pols hebben

    is een beetje hetzelfde als de spalk, die heb ik een aantal jaren geleden gehad, toen hielp het niet en kon ik er alleen nog aan geopereerd worden.

    1 troost, het schijnt weer over te gaan na de bevalling
     
  6. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Hoi hoi

    het canaaltunnel syndroom gehad in beiden handen niet in mijn zwangerschap alleen al op me 20 ste wat erg vroeg is om dat te krijgen. Boven stonden een paar adviesen over spalken het helpt idd je kan je hand niet meer dubbel klappen snachts in je slaap en blijft de doorbloeding goed, Gaat het na de bevalling niet over dan blijft alleen een operatie over en, moet zeggen daarna nooit geen last er meer van gehad, ja als ik te veel op de pc op een verkeerde mannier of iets met werken zelfde handelingen dan weer wel maar nooit meer die dodenvingers gehad als of je er op geslapen hebt.

    Hoop dat het voor je na de zwangerschap over gaat zo niet operatie is de laatste optie. Maar dat is maar een hele kleine in greep en doet bijna geen pijn en na een weekje kan je alles weer.

    Groetjes Patricia
     
  7. Brigitte77

    Brigitte77 Actief lid

    19 mei 2008
    374
    2
    18
    Limburg
    Oke ik kan er dus echt weinig aan doen.
    Mijn man zegt.....veel water drinken,maar het water komt me de strot uit hahahahaha!!!!!

    In ieder geval bedankt voor jullie reacties!!!!

    En ik hoop ook inderdaad dat het over gaat naar de zwangerschap,want een leuk kwaaltje is het niet;)

    Liefs Brigitte
     
  8. Mamzie

    Mamzie VIP lid

    29 jun 2006
    7.318
    0
    0
    prov. Groningen
    Hier is het overgegaan na de bevalling :)
    En idd het enige wat je kan doen is een spalk of polsbeschermer dragen. Is ff wennen in het begin maar iig doet je hand dan niet meer pijn smorgens :)
    Veel drinken helpt niet. Hier niet iig.
    Sterkte!

    van internet :
    Oorzaak

    De beknelling van de zenuw in de nauwe carpale tunnel wordt doorgaans veroorzaakt door zwelling van de bekleding van de pezen. Bij de zwelling van het bindweefsel kunnen hormonen een rol spelen. Zo treedt het op tijdens de zwangerschap en in de overgang maar minder vaak voorkomend ook bij een te langzaam werkende schildklier (hypothyreoïdie) en overproductie van groeihormoon (acromegalie).
    Ook kunnen de peesscheden zwellen door irritatie zoals bij reuma en na forse handenarbeid.
    Bij diabetes mellitus (suikerziekte) komt het carpale tunnelsyndroom vaker voor.
    Soms zijn er andere redenen dat de carpale tunnel te nauw wordt, zoals een benige afwijking (bijvoorbeeld een breuk).




     
  9. Sannehai

    Sannehai Niet meer actief

    ik weet dat mijn moeder hier vroeger ook een x voor is geopereerd want ze kon gewoon niet meer slapen snachts.

    daarna heeft ze er nooit meer last van gehad. dus als je echt niets anders meer weet.. kan je dat eens bespreken met je h.a.

    en ik moet zeggen dat ik er zelf nu ook wel soms last van heb maar niet echt dat het heel erg is ofso.
     
  10. dropfruit

    dropfruit Bekend lid

    4 mrt 2009
    591
    0
    0
    Student
    in een huis
    ik heb er ook vaak last van in de ochtend maar meestal als ik mn handen dan ff lager hou dan de rest van mn lichaam en ze ff weer goed laat doorbloeden trekt t ook snel weer weg..
    heb trouwens ook ontzettend veel vocht sochtends in mn handen dus miss is t ook wel een combinatie..
    succes ermee!
     
  11. Stinkerbell

    Stinkerbell Fanatiek lid

    1 mei 2009
    2.897
    0
    0
    Ik heb er inderdaad ook last van sinds een tijdje. (samen met alle andere kwaaltjes:()
    Maar ga dat handschoenen verhaal zeker proberen. Kan ik sochtens misschien mijn kommetje met cornflakes weer goed vast houden. :)
     
  12. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Ik heb het ook gehad maar niet de hormonale variant. Ik ben er uiteindelijk aan geopereerd omdat ik door de pijn en tintelingen helemaal niet meer sliep. Eerst hebben ze er nog een prik ingezet met corticostereoïden maar dat doen ze geloof ik niet tijdens de zwangerschap maar dat zou je je huisarts moeten vragen. Je moet idd zorgen dat je polsen recht blijven, met je hand op een kussen slapen die iets hoger ligt helpt ook en idd die spalk. Ik heb er via de apotheek toen 1 besteld want bij mij hielpen die skatebeschermers niet.
    En verder, zoutarm eten (van zout houd je vocht vast) en veel drinken (hoeft niet perse water te zijn) voldoende bewegen en regelmatig je pols trainen met een stressballetje, meerdere malen per dag in knijpen, zo bevorder je namelijk de afvoer in je lichaam.
     
  13. Yjc

    Yjc Fanatiek lid

    18 jan 2008
    1.133
    0
    0
    Tilburg
    ik heb het ook gehad en bij mij heeft het toch een maand of 6 geduurd na de bevalling voor dat het echt weg was!! Dus reken er niet op dat het meteen na de bevalling over is en dat je er in je kraamtijd ook nog veel last van kan hebben.
    Behandeling door een osteopaat heeft wel geholpen. Dus misschien is dat iets.
     
  14. Ivy

    Ivy Lid

    7 okt 2007
    22
    0
    0
    Management Assistent
    Noord Holland
    Ik heb het bij mijn 1e zwangerschap ook gehad vanaf de 24e week. Ik kreeg van de vk ook de tip van de skatebeschermers en gelukkig hielpen die. Zonder die beschermers kon ik amper slapen, constant werd ik wakker van mijn tintelende handen. 6 weken na mijn zwangerschap merkte ik dat het minder werd en met 10 weken was het over. Tijdens mijn zwangerschap had ik soms moeite op mijn werk want ik kon niet meer zo lang achter elkaar typen i.v.m. die tintelingen. Na de bevalling heb ik mijn kindje de eerste 8 weken niet in bad kunnen doen want als ik iets optilde dan gingen mijn handen tintelen en ik zou hem dan zou laten vallen :(. Het is even lastig maar ga er maar gewoon vanuit dat het na je zwangerschap weer langzaam wegtrekt hoor.
     

Deel Deze Pagina