om een ontzettend lang verhaal zo kort mogelijk te houden: T gaat om mn broertje. Sinds (zeker) de puberteit is hij ontzettend veranderd. Achterbaks geworden, gebruikt drugs, hij steelt en liegt naar lieve lust. Hij heeft een eigen bedrijfje maar is meer thuis als aan t werk. Hij heeft mega veel schulden, boetes openstaan, deurwaarders etc etc. Mijn ouders hielpen hem bij werkelijk alles, vooral financieel. Ikzelf heb altijd gezegd (hoe hard t ook klinkt) dat hij als hij op straat komt te staan, hij hier niet aan hoeft te kloppen. Hij heeft t al bij vele bedrijven vern**kt voorheen, lapt(e) regels aan zijn laars, rijdt onverzekerd rond (heeft zelfs een aanrijding gehad waarbij hij is doorgereden GODDANK dat er geen gewonden waren etc etc. Hij heeft dus ook schulden bij mijn ouders (die al heel veel gewoon 'kwijtgescholden' hebben) maar durft zonder blikken of blozen gewoon te smsen of te bellen dat ie wat geld nodig heeft ^^. Hij was met mn zwager aan het werk, komt ie niet opdagen. Mijn moeder belde of ze even koffie moest komen langsbrengen (was bij mijn stiefbroer aan t werk en die waren er niet) vandaar.. dat hoefde niet, want hij en zwager vertelde ie, hadden al koffie. Mijn moeder rook onraad en ging toch langs. Mijn zwager was druk aan t werk daar en broertje lief was nergens te zien.. Nou ja hij heeft dus áltijd van dit soort acties.. Hij ziet geen oorzaak/gevolg heb ik t idee. Maar hij is ook erg makkelijk en zei vorige week nog tegen mn vader 'van een kale kip kan de deurwaarder nog niks plukken' etc etc.. Mijn moeder wist zich te herinneren dat toen mn broertje nog op de praktijkschool zat, hij een beoordeling had gekregen met wat 'hij mankeerde' maar helaas heeft zij deze niet meer. Als jullie dit korte verhaal lezen, waar denken jullie aan? komt dit allemaal door het drugsgebruik? (ik weet alleen dat ie dagelijks joints rookt) of is er echt meer aan de hand? Ik zeg ook constant tegen mijn ouders dat ze moeten stoppen met de hand boven zijn hoofd te houden. Maar dan krijg ik toch als antwoord dat ik niet weet hoe t is om je eigen kind zo te zien.. Hoe kunnen we helpen en kunnen we uberhaupt iets doen? Hij wil zelf GEEN hulp, absoluut niet, want hé 'ik ben toch niet gek'..
Sjee ik ken er ook zo 1...... mijn ex.... niet mijn laatste ex maar degene daarvoor. Dat soort mensen kan je niet helpen ja of ze moeten gepakt worden en veroordeeld worden. Ze moeten het zelf willen. En idd geen hand boven het hoofd houden maar ja als ouders zijnde hou je toch altijd het hand boven het hoofd van je kinderen..... Succes met de situatie!!!
het klinkt hard, maar ik denk dat je helemaal niets kan doen. hij moet zelf inzien dat hij problemen heeft. en tjsa, als je ouders hem de hand boven het hoofd houden.........wel begrijpelijk, maar voor je broertje erg makkelijk!
Ik denk zelf dat dit gedrag zo ver gekomen is door het blowen ja... Het kan zeker weten gebeuren (ervaring). Alleen je kan niks doen, meestal des te meer jij of je ouders het tegen willen houden des te erger het wordt. Denk dat je ouders hem beter geen geld meer kunnen geven en hem s flink in de problemen moeten laten komen. Eigenlijk zit hij dat al maargoed, misschien ziet hij dan in dat hij zelf hulp moet gaan zoeken. Want nu krijgt hij het (financieel) toch wel zonder dat hij iets hoeft te doen.. Moeilijk geval Sterkte ermee..
Ik denk dat er wel iets meer aan de hand is buiten de drugs ( dat milieu en de effecten van die zooi maken je vaak onverschillig en egoistisch, heb het gezien bij mijn eigen broer) je ouders. In Amerika noemen ze dat "enablers". Zij maken het gedrag van jou broer mogelijk door hem een hand boven het hoofd te houden. Ze denken hem te helpen door problemen van hem op te lossen maar in feite duwen ze hem juist daarmee elke keer wat verder de afgrond in. Als bepaalde acties geen qonsequenties hebben en als je foute gedrag niet wordt "gestraft" waarom zou je dan veranderen? Hij vind het wel best zo. In feite is broer nog een klein kind die het dondersgoed weet dat hij kattekwaad uithaalt maar het toch doet want pappie en mammie zeggen niks. Nu zeg ik het allemaal heel hard, want begrijp heus wel dat je ouders echt wel geprobeerd zullen hebben om hun zoon echt te helpen en het is idd moeilijk je kind zo te zien. Maar als ze hem echt willen helpen zullen ze volledige (financiele vooral) afstand moeten nemen en hem zijn eigen shit laten oplossen. Hoe moeilijk dat ook is. Hij is volwassen, tijd om hem los te laten
denk dat het niet 100% door blowen kan komen, meer een persoonlijkheid en dat wordt dan versterkt door het blowen. Hoe moeilijk ook, je ouders zullen hem los moeten laten, zoals CherryAyden al zegt, ze denken hem te helpen maar duwen hem alleen de afgrond in. Mss kan je het op deze manier eens zeggen tegen ze. En zolang broer niet geholpen wil worden, gaat dat ook niet gebeuren want je kan hem niet dwingen helaas. sterkte ermee
Pff, wat erg meid! Natuurlijk is het verschrikkelijk om je kind (en ook je broer) zo te zien, maar ik denk dat het alleen maar erger gemaakt wordt door hem steeds het hand boven het hoofd te houden. Volgens helpt het alleen als hij zo in de problemen zit, dat hij geen uitweg meer ziet, dan moet hij wel hulp inschakelen... Op dit moment doet hij maar raak, omdat hij toch je ouders achter de hand heeft en denkt dat hem niks kan overkomen. Hoe erg ook, ik denk dat je helemaal niets kunt doen... Sterkte meid!
ik denk dat het niet door het blowen komt. het lijkt me dat hij idd heel hard onderuit moet gaan en hulp nodig heeft.z olang hij geen hulp accepteerd (behalve van je ouders) en zolang zij hem blijven redden blijft het zo of word het erger. het lastige is dat het idd je kind is, ze zullen hem nooit laten vallen, het enige wat je ze uit kan proberen te leggen is dat als hij onderuit gaat als zij er nog zijn ze de kans hebben om hem weer de goede weg op te helpen/ te zien gaan. anders is het gewoon uitstel, want uiteindelijk zullen zij er echt neit meer zijn (sorry) om de rommel op te ruimen. lijkt me moeilijk meis, knuf
Mijn moeder is vooral bang dat hij zichzelf dan van het leven berooft, daarom wil ze hem ook graag 'helpen'.. Maar wij kunnen hoog en laag springen en zeggen dat hij hulp moet hebben (of evt zelfs zíj hoe er mee om te gaan) maar ja.. Weet je, ik heb al weinig contact meer met hem omdat ik niet wil dat mijn kinderen met zo'n oom die zich niet houdt aan afspraken en onder invloed is opgroeien. Ik ken hem gewoon niet meer terug, hij is ook zoooo vaag altijd, ik kan totaal geen hoogte van hem krijgen (niemand niet). Dus wat er allemaal in hem omgaat mag joost weten. Om tafel zitten helpt niet, niks helpt gewoon. Hij word in dec 24 overigens.
Ik denk dat er meer aan de hand is hoor. Om alleen maar te noemen dat hij op het praktijkonderwijs heeft gezeten. Kinderen op het praktijkonderwijs hebben eigenlijk allemaal een bepaalde aandoening/afwijking. Praktijkonderwijs is het laagste niveau voortgezet onderwijs dat je kan volgen met kleine klassen waar je individueel veel aandacht krijgt en verder niet zoveel met je hoofd bezig hoeft te zijn en lekker met je handen bezig kan. Het drugsgebruik, blowen, kan ook een gevolg zijn van zijn evt aandoening. Sommige mensen kennen geen remmingen waardoor ze erg verslavingsgevoelig zijn maar ook niet inzien dat ze destructief gedrag vertonen en/of ook nooit goed de gevolgen kunnen inzien van hun gedrag. Daarnaast houden je ouders denk ik zijn gedrag in stand door geen concequenties te verbinden aan zijn gedrag. Nu hebben zij hun hele leven al met hem te maken natuurlijk en je eigen kind zet je niet zomaar even aan de kant... Ik denk dat het zaak is dat jullie (je ouders) iig zijn dossier op zijn oude school achterhalen. Ga desnoods praten met iemand op school van wie hij les heeft gehad. Dan weet je iig wat er destijds uit de onderzoeken is gekomen (ik neem aan dat daar een orthopedagoog bij betrokken is geweest). Verder moet ie zelf natuurlijk ook hulp willen, anders heeft het geen zin en kost het jullie alleen meer energie. Hij heeft niet als kind bijv hersenvliesontsteking of een ongeluk gehad? Een deel van je verhaal komt erg overeen met mijn zusje, die heeft op haar 10e hersenvliesontsteking gehad waardoor ze hersenletsel heeft opgelopen, met name in haar geheugencentrum. Ze ziet soms ook slecht de gevolgen van haar daden. Maar ze is nu onder behandeling bij een revalidatiecentrum en wordt geholpen door stichting MEE. Dat is bij niet aangeboren hersenletsel. Maar goed, dan meot daar natuurlijk wel sprake van zijn.