Mijn dochter is 5 maart 2 geworden en praat echt heel veel. Toen ze ander half was begon ze met een paar woordjes en kon ze plaatjes uit een boek al benoemen nu praat ze al volledige zinnen. S'avonds zegt ze bijvoorbeeld "kom mama we moeten in bad". Een zin met acht woorden kan ze zo uitspreken. Het is wel erg makkelijk ze kan zichzelf goed duidelijk maken. Ook vergeet ze nooit wat. Ik had voor 6 weken terug een balletje in een tas gedaan en weggehangen. Twee weken later zegt ze mama zit bal in tas. Ze geeft de vissen al eten en weet echt alles bij naam. Mijn vraag is of jullie kindjes ook al zoveel praten doen en denken. Mijn schoonmoeder zegt namelijk dat mijn kind misschien wel hoogbegaafd is en ze maakt me daar best wel onzeker over. Maar of ze nou laag of hoogbegaafd is ze is en blijft mijn kleine lieve meid.
Lisa is nu 2 jaar en 3 maanden en praat ook al veel. Geen 8 woorden maar 5 a 6 redt ze wel. Of het echt te maken heeft met hoogbegaafdheid denk ik niet......is overigens nu ook nog niet te testen! Leuk toch , zo'n kletstante!
Jaaaaaaaaaaa, hier ook zo'n mauwsok Geweldig toch! Ik denk ook niet dat het iets te maken heeft met hoogbegaafdheid, maar meer met een beetje snel zijn
Hier ook eentje hoor, die houdt echt geen seconde haar klep dicht, hihi! En de zinnetjes worden ook steeds langer en beter! En af en toe heeft ze woorden dat ik denk jeetje wat gaat het hard! Geloof dat ze elke dag wel een nieuw woordje erbij heeft geleerd! Die van mij leert nu ook Papiamento (arubaans), das ook wel heel apart hoor! Ben er ook wel blij mee hoor, dat ze zich steeds beter verstaanbaar kan maken! En haar geheugen laat haar ook gelukkig niet in de steek, ze kan zich ook dingen herinneren die weken geleden zijn gebeurd! Maar ik denk idd niet dat, dat met hoogbegaafd te maken heeft!
nou nou , wat een taal ik kreeg van het CB te horen toen mijn oudste dezelfde leeftijd had als jullie kindjes nu , dat ik haar moest afremmen in haar praten ik zo bijdehand als ik ben , hoe? pleisters op de mondje plakken ? vond het zo'n belachelijke uitspraak dus nee hoor heel gewoon en zeker voor meisjes dat het babbel kousjes zijn
Mijn meisje is nog geen anderhalf maar ook zo'n kletskous! Die praat de oren van je hoofd af en maakt heel makkelijk woordcombinaties als papa thuis, mijn eten, thuis eten etc.. Grappig om te horen. Mijn ouders smijten ook regelmatig met de term hoogbegaafdheid, denk eerder dat het meisjes eigen is en ze gewoon sneller dingen oppakken.
hier nog 1; ook bij anderhalf jaar begonnen met kletsen en nooit meer haar mond gehouden, haar eerste woordje na papa en mama was; fototoestel! Je snapt natuurlijk wel waarom; mamma is altijd aan het plaatjes knippen! Op het CB vielen ze bijna van hun stoel Nu is ze net 3 en praat in volledige zinnen. Volgens mij is het idd een meidending. Gezellig hoor, zo'n kletskous in huis.
Met onze oudste hadden we toen zij 2 jaar was al hele gesprekken . Maar onze jongste daar en tegen ( nu net 2 jaar ) is wat dat betrefd een beetje lui Die klept wel , maar nog in gebrabbel zeg maar . Ze zegt wel het een en ander hoor , maar losse woordjes . En ja , ze leerd elke dag wel een woordje bij (wat ook niet anders kan met een zus van inmiddels 5 , doet / zegt alles wel ff voor hihihi ) . Maar ze zegt nog geen hele zinnen . Ja mama en nee mama komt er nog net uit hihi . Denk dat het een beetje aan het kind zelf ligt . De 1 is snel met lopen , de ander weer met praten enz ..... Groetjes joyce
Afremmen in praten? Hoe doe je dat? Zou graag tips hebben, mijn zoontje van 3 klets letterlijk de oren van mijn hoofd en met zijn hoge piepstemmetje zou ik dat graag af en toe afremmen
Hier nog zo'n kletskous. En ook zo bijdehand dat ze alles kan onthouden inderdaad. Het is volgens mij wel iets van meisjes ja, dat ze zo snel kunnen praten. Jongens zijn meestal wat luier volgens mij. Maar ik vind het wel best. Ik heb liever dat ze een beetje voorloopt op het gemiddelde dan dat ze achterloopt. En ik ga haar echt niet afremmen, hoor. Ik vind het veel te leuk, dat geklets. x Linda
Mijn zoontje (nu bijna 3) praat ook al hele verhalen. We kunnen ook al gesprekjes met hem voeren. Ik vind het erg gezellig en laat hem lekker kletsen. Hij onthoudt ook dingen heel goed. Ik weet niet of het met hoogbegaafdheid heeft te maken, maar ik hou er wel een beetje rekening mee met de keuze van een school.
Nou mijn zoontje is nu 2 jr en 2 mnd. Tot 2 jaar deed hij amper praten, hoe kletskous ikzelf ook ben en dus ook probeerde te stimuleren. Nadat hij van de babygroep naar de peutergroep ging op de kdv ging hij opeens veel meer praten. Nu praat hij best veel, alleen in babytaal en hij maakt zinnen met 3 woorden. Als ik hem met mijn nichtje vergelijk zou ik idd kunnen denken dat of mijn nicht hoogbegaafd zou zijn of mijn zoon dom. (mijn nichtje deed met 2 jr gewoon als een volwassene praten en idd leek alles te begrijpen wat je vertelt). Mijn zoon lijkt ook niet alles te begrijpen wat we hem vertellen/vragen. Maar aan de andere kant mijn nichtje is nu bijna 6 en soms kan mijn zoontje (met een beetje overdrijven) sommige dingen lichamelijk veel beter als mijn nichtje nu. Wanneer mijn nichtje geholpen moet worden met ergens op klimmen, doet mijn zoontje zonder hulp. Nu mijn nichtje 6 is kan ik met een beetje zekerheid zeggen, ze is mss wel slim, maar niet hoogbegaafd. En mijn zoontje is niet dom alleen hij is motoriek iets verder als de rest en met taal iets achter. En over dat de schoonmoeders meestal een $%#*wijf zijn, ik denk dat er meer vrouwen daar over eens zullen zijn, dan dat een meisje van 2 die goed kan praten hoogbegaafd is. Trouwens nog veel succes. Want als ik mijn nichtje(s) een halve dag bij me heb heb ik 1 dag rust nodig van al dat geklets (en dan zegt mijn moeder, dat ik vroeger ook zo'n kletstante was )
Jaaaah! Ik heb ook zo'n kletser! Heel makkelijk soms en ik merk ook dat haar geheugen steeds langer wordt (is ook logisch dat je meer kan herinneren als je het in je hoofd kan verwoorden). Mijn dochter wist zich pas geleden iets te herinneren van afgelopen december, iets waar ik het nooit meer over had gehad! Schijnbaar zegt de ontwikkeling to ongeveer het vierde jaar niks over het IQ. Of je kindje snel is in leren lopen, praten of juist fijn-motorische vaardigheden zegt niet veel over het IQ. Ook ik kan me soms niet beheersen om trots te denken: ,,moet je haar nou horen, slimme meid!". Maar meer omdat ik gewoon trots op haar ontwikkeling ben, niet omdat ze straks een heel hoog IQ zal hebben! Vinden jullie het soms ook niet lastig? Soms heb ik hele discussies met een kind van 2,5 jaar . Dan denk ik weleens terug aan die tijd dat ze niet 100x kon zeuren om een snoepje om vervolgens te vragen waarom het dan niet mag!
Wat een mongolen zeg bij dat CB! Waar zou dat dan goed voor zijn, hadje dat nog gevraagd? Ben wel erg benieuwd.... Groet, Hilde
eva is ook zon heerlijk klets kontje ik ben nog al een flap uit en moet echt opletten met wat ik zeg me vriend die vloekt bijna nooit
ik heb er ook zo eentje thuis. klets major eerste klas! vooral als we aan tafel zitten, hele verhalen , kan er boeken mee vullen. ze is nu 4 en half.....en heb dus echt afentoe discussies met haar dat ik soms denk 'het lijkt wel alsof ik met een pre-puber' aan het praten ben. zo ongelovelijk wijs als ze doet. ze weet ook overal antwoord op. ( ja daarnaast super eigenwijs en weet alles al of inieder geval beter!, maar das de leeftijd,...........hoop ik )
hier nog zo`n kletskous. Ons dochtertje moet in september 2 worden en die is ook geen 2 tellen stil. Ze zingt al hele liedjes en kan goed praten, ik kan eigenlijk niks bedenken wat ze nog niet kan zeggen. Maar ik geniet er volop van. Heerlijk vind ik dat, en we lachen ons kapot! groetjes, Maaike
Ik heb 2 kinderen die me compleet gek maken De ene is vier en de andere is 3. Ze moeten alles weten: Mama waar gaat de zon naartoe? Mama heeft de zon ook een moeder? Mama waarom eten mensen! Ik word er echt zo moe van Ik weet dat het goed is dat ze alles willen weten maar hemeltje lief ik krijg soms echt wurgneigingen