Hallo allemaal.. Ik heb nog een groot overschot aan vakantieuren. (135 uur) Nu kom ik begin april (of later) terug van verlof, en ik krijg eind april weer mijn nieuwe uren voor een heel jaar. Ik zou in principe 6 weken van te voren met verlof gaan, maar nu heb ik eigenlijk bedacht dat ik er wel een extra week voor wil pakken. Langer met verlof gaan is geen mogelijkheid, en ik heb sinds 2 weken redelijk wat bekkenklachten, dus werken valt best zwaar. Mijn twijfel is echter dat ik bang ben dat ik me echt rot ga vervelen, en dus weet ik niet of ik het wel moet doen. Uren uitbetalen vind ik zonde (hou ik weinig van over), en ook al neem ik die uren nu op, ik hou nog steeds een berg over. (fietsplan voor mij dus volgend jaar) Beetje suf, maar moet ik het nu wel of niet doen..
Kan je er niet voor kiezen om de laatste weken 2 dagen minder te gaan werken in de week. En misschien op die manier ook na je verlof nog wat uren op te maken. Dus door wel te werken, maar iets minder. Liefs
Vraag het even op het werk. Ik moet verplicht mijn vakantiedagen opmaken voor mijn verlof, want ik mag ze na 1 maart niet meenemen, dan ben ik ze gewoon kwijt.
Ik heb ook nog heel veel uur staan, maar neem ze naderhand op! Ga wel 6 weken van te voren met verlof, maar plak er nog een week of 3 achteraan. Dat lijkt me fijner, omdat dan de kleine er al is. Misschien een idee om de laatste 2 weken halve dagen te werken? @Daisy Sanches, volgens mij kunnen ze je niet verplichten om je uren op te nemen, of het moet in je contract staan?
Dit staat in mijn CAO. Ik heb twee banen, en bij een baan mag ik minimaal een week menemen. Ik werd in beide gevallen door mijn leidinggevende hier op gewezen. Op mijn vorige baan kreeg een collega die te veel uren dreigde over te houden, aangewezen welke dag in de week ze moest verminderen. Had ze nog geen eens inspraak op. Ik werk in ziekenhuizen, misschien is dat het verschil?
Ik mag mijn vakantiedagen gelukkig na mijn verlof opnemen. Heb nog 21 dagen staan. Dus kan 21 weken 3 dagen gaan werken.
Jij hebt nog geluk.... Ik ben er gisteren achter gekomen dat ze mijn berekening verkeerd hebben gedaan, en ik heb 20 uur teveel gekregen en inmiddels dus ook opgenomen. Ik ben na mijn verlof 18 uur gaan werken ipv 32 en ergens is iets misgegaan. Ik kwam net terug van 2 weken vakantie toen ze dat vertelde.. Grrrr.. Had even gebeld vorige week! Dan had ik die tweede week gewoon gewerkt er was er geen vuiltje aan de lucht geweest... Nu moet ik nog 20 uur inhalen. Laat je even goed voorrekenen hoe het zit met je vak uren, voor je het weet ben je er een heleboel kwijt. (ik had er eigenlijk nog 7 over aan het eind van het jaar)
Bij ons is het gelukkig allemaal digitaal geregistreerd. (voordeel van een bedrijf met vestigingen over de hele wereld) Mijn uren kloppen dan ook als een bus. Wij hebben ook veel opties om van je overschoturen af te komen. Fietsplan, uitbetalen etc. Uitbetalen vind ik zonde, want dat is veel zwaarder belast. Daarnaast kan dat 1 keer per jaar in april, en dan heb ik net 2 keer een bonus gehad en komt het vakantiegeld er ook alweer bijna aan. Worden we niet veel wijzer van. Fietsplan wil ik wel doen komend jaar. Heb zelf net een nieuwe mamafiets, maar mijn echtgenoot wil wel graag een papafiets. Iemand enig idee of dat nog uitmaakt? Je moet de fiets in principe gebruiken voor woon-werkverkeer, en dat gaat neit gebeuren. (ik gebruik wel een fiets, maar dus niet die) voor mijn fietsplan heb ik echter maar 60 uren nodig. Na mijn verlof extra dagen opnemen komt gewoon echt niet uit ivm overplaatsingen, planningen etc. Erg jammer, maar helaas niet anders. Minder werken gaat op dit moment ook niet lukken ivm personeelstekort. Ik heb een zieke collega die er de komende 2 weken zoiezo nog tussenuit is, en verder zitten we toch al met 2 man te weinig. Dat ik een week eerder mag is dus eigenlijk al een wonder. Mijn twijfel blijft dus of ik me niet dood ga vervelen. Denk dat ik het toch maar die week eerder stop. Denk er nog wel even over na.
Ik heb mijn uren gebruikt om nog wat langer mijn full-time salaris te houden. Ik werkt voorheen nl 36 uur maar nu 32 uur. Maar omdat ik nog zoveel uren had krijg ik dus nog tot het eind vh jaar voor 36 uur uitbetaald. Pas dan wordt nl mijn contract aangepast. Ik lever nu dus gewoon 4 uur per week in. Bijkomend voordeel is dat ik hierdoor nog wat langer en hogere opbouw van mijn vakantiegeld en 13e maand heb. Dus misschien is dit nog een ideetje voor je Oja en wat die fiets betreft gewoon vragen aan de fietsenwinkel of ze op de bon geen 'heren' fiets willen vermelden maar een algemenere beschrijving, geen haan die er dan naar kraait hoor. Ook kun je vaak evt fietsstoeltjes erbij kopen en die gewoon algemeen als assecoires op de bon laten vermelden zonder specifieke omschrijving dus succes met de laatste loodjes!
De meeste (grotere) fietsenzaken weten precies hoe ze dit soort facturen moeten maken . Let er wel op dat het een verschil is of je de fiets zelf moet voorschieten (en het dan verrekend krijgt op je salarisstrook) of dat het bedrijf je fiets betaalt. In het laatste geval valt het natuurlijk wel op als je een pappafiets besteld . Groetjes, Josien