Goedenavond, Ik lees hier altijd zulke goede adviezen mbt sollicitatiebrieven. Nu is er binnen de stichting waar ik werk een vacature waar ik interesse in heb. Maar het is voor 30 uur en dit is me toch wel te veel. Verder voldoe ik aan alle eisen. Maar behalve dat ik ondanks de uren toch interesse wil tonen is voor een groot deel ook omdat ik nog niet eens echt deze functie wil, maar vooral verder wil groeien, mezelf wil ontwikkelen en ik dus wil laten weten dat ik wil groeien, net als de stichting aan het doen is. Wie kan mij helpen aan een paar pakkende zinnen die duidelijk maken wat ik wil? (Hopelijk snappen jullie wat ik bedoel). Bedankt alvast, groetjes mvEenC
Iemand anders kan niet voor jou verwoorden waarom jij denkt dat jij geschikt bent voor deze functie. Je moet zoiets zelf duidelijk kunnen vertellen. Begin met je competenties, waar ben je goed in en wat wil je graag nog leren. Probeer het eerst zelf. Dan zul je zien dat je ook veel zelfverzekerder overkomt tijdens zo'n gesprek als een ander jou brief heeft geschreven. Succes!
In dit geval zou ik bellen en niet direct schrijven. Leg dan kort uit wat je leuk lijkt aan de functie, waarom je geschikt bent en geef vervolgens aan dat je minder uren beschikbaar bent en vraag of hier mogelijkheden voor zijn. Dan heb je in mijn ogen meer kans dat ze hiervoor willen openstaan.
Maar is het dan wel zo'n goed idee om dit duidelijk te maken door te solliciteren op een functie die je eigenlijk niet echt wil en ook nog eens voor het aantal uren dat je ook niet wil? Ik denk dat het beter is om een gesprek aan te gaan met jouw leidinggevende of iemand anders binnen de organisatie die jou verder kan helpen. Natuurlijk is het belangrijk dat je laat weten dat je eraan toe bent om jezelf verder te ontwikkelen, maar dat zou ik dus niet doen door middel van een interne sollicitatie naar een baan die je eigenlijk toch niet wil.
Ik snap je standpunt. Het is ook eigenlijk vooral dat ik bang ben dat, wanneer ik nu niet reageer en daarmee laat weten wat ik kan en wil, ze me dat later een keer voor de voeten gooien. Ze me bij een eventueel andere vacature inpeperen dat ik nog nooit officieel interesse heb getoond. Ik wil mezelf dus eigenlijk op de kaart zetten, van me laten horen, ze eens alvast laten nadenken over wat ik voor ze zou kunnen betekenen (in een andere functie, want ik denk dat er binnen nu en een half jaar nog wel meer en interessantere functies beschikbaar komen).
Klinkt misschien een beetje bot maar ik vind dat echt een super slechte reden om te solliciteren... want stél dat je het wordt ben je er dus eigenlijk niet blij mee en je wilt het ook niet echt terwijl het voor een ander echt een droombaan is. Ik neem aan dat je heel goed uit kunt leggen waarom je juist níet hebt gesolliciteerd mochten ze je dat voor de voeten werken. Ik zou als werkgever in ieder geval niet blij worden van een sollicitant met deze motivatie.
Voor mij komt dit niet bot over hoor. Jullie hebben allemaal stof tot nadenken gegeven en dat kon ik goed gebruiken! Bedankt hiervoor. Ik ben er achter gekomen dat ik inderdaad beter alleen een gesprek kan aanvragen over mijn ontwikkelingswensen, los van de sollicitatie.
Als de stichting daar voor open staat, zou ik inderdaad gewoon een gesprek (al dan niet telefonisch) aanvragen voor eventuele mogelijkheden m.b.t. het soort functie en de uren waar jij wel in geïnteresseerd bent. Dan kun je best zeggen dat je naar aanleiding van déze vacature die interesse evt wel wilt bespreken. Ik denk niet dat een organisatie je ooit voor de voeten zal gooien dat je niet op een vorige functie gereageerd hebt, als dat helemaal niet iets is wat je zou willen doen. (Bijv. je wil graag op een school werken als toa, maar op dat moment is er alleen een conciergefunctie beschikbaar. Dan zal de school je echt niet raar aankijken omdat je niet op de conciergefunctie reageert en wel op een volgende toavacature?) Als je wél geïnteresseerd bent in de vacature en hem ook wel zou willen uitoefenen, dan zou ik gewoon reageren met een sollicitatiebrief en pas in een eventueel gesprek benoemen dat je geïnteresseerd bent in minder uren. Wellicht is er een optie om de functie op te splitsen. Of is er een medewerker die wel 6 uur erbij zou willen hebben als jij de overige 24 uur krijgt, ik noem maar wat. Een sollicitatiegesprek is een kennismaking waarin beide partijen zich presenteren en als sollicitant hoef jij heus niet alleen maar smekend in de wacht te zitten; ook jij hebt voorwaarden waar aan voldaan moet worden voor jij de functie wilt overwegen, en als jij de organisatie of de functie na het gesprek tóch niet ziet zitten, dan mag en kan dat gewoon. Als ze jou graag willen hebben, is er vaak meer mogelijk dan je van tevoren denkt. (Maar als het om een enorm verschil gaat in de hoeveelheid uren kun je er misschien toch beter eerst even over bellen )
als het idd enkel is om te laten merken dat je door wil groeien en meer wil op termijn zou ik een gesprek aangaan met je leidinggevende als eerst om eventuele opties te bespreken. die kan met jou een pad uitstippelen, of je hiervoor alsnog doorverwijzen naar HR. uren in een vacature zeggen vaak wel veel, maar ook niet altijd alles.... ik word nu aangenomen met 24 uur op een functie waar ze eigenlijk een hele fte zoeken. wil hier niet teveel details neerzetten, maar als ze je maar graag genoeg willen hebben en het bedrijf/cultuur is ernaar dan weten ze er vaak wel een mouw aan te passen... maar als eerste zou ik vooral dat gesprek aangaan met je leidinggevende. die weet als t goed is ook meer te vertellen over de te verwachten ontwikkelingen binnen de stichting. succes!