Mijn poes is nu 2 en sinds vandaag heel erg ziek, ze beweegt heel langzaam, heeft overduidelijk last van haar rechter achterpootje, zitten gaat moeilijk, ze slaapt ineens heel veel en ze heeft 41 graden koorts. Ik ben er onmiddelijk mee naar de dierenarts gegaan vanmorgen, die zei dat deze symptomen bij elkaar 2 dingen kunnen inhouden, slecht nieuws (ernstig ziek dus) of gewoon een virus, nu gaan ze eerst op een virus gokken en hebben ze haar een injectie gegeven om de koorts te verlagen en onstekingsremmende medicatie voor 4 dagen. Als haar gedrag binnen 2 dagen niet overduidelijk verbeterd moet ik met haar terug dan gaan ze verder onderzoeken. Weet iemand waar deze symptomen vandaan kunnen komen? de dierenarts zei vanmorgen (om 10 uur) dat ze moest plassen omdat ze een volle blaas had toen ze haar buikje voelde, ze is nog steeds niet wezen plassen, ik heb kap van de kattenbak afgehaald om het wat gemakkelijker te maken, wie weet gaat ze straks wel. Het is zo'n schattig beestje, ik vind het zo zielig .
Hier ook een doodzieke kat gehad. Hoge koorts, opeens volledig verlamd, kon niet meer lopen eten of drinken. Ook mee naar de dierenarts natuurlijk en daar gaven ze dr antibiotica terwijl ze zeiden dat het vermoedelijk een virus was (antibiotica helpt niet tegen virus). Heb dat dus niet gedaan en haar vervolgens zelf een week lang verzorgd. Drinken met een spuitje in dr mond spuiten en af en toe ook vloeibaar voedsel. Op de kattenbak gezet en vastgehouden terwijl ze dr plas liet lopen, homeopathische middelen toegedient en gewoon heel veel bij dr gezeten. Ze is er weer bovenop gekomen maar tot op de dag van vandaag heb ik geén idee wat ze had. Ze loopt nog steeds moeilijk met een heel zwak achterstelsel. Nu zeg jij dat ze duidelijk met dr pootje hinkt. Ik hoop voor je dat ze daar gewoon iets aan heeft, het is heel normaal dat katten zich bij pijn (verstuikt pootje bijv) een paar dagen terugtrekken en minder eten, meer slapen. Dit ter bevordering van de genezing. Zorg dat ze met hoge koorts wel genoeg vocht binnenkrijgt. Sterkte en hopelijk komt ze er weer bovenop!
Mymiracle, ik kan me goed voorstellen dat je het zielig vindt. Vreselijk als een beestje (of kindje) iets heeft en je niet duidelijk kan maken door het te verwoorden wat er aan scheelt. Heel veel sterkte! En veel beterschap voor de poes! Ik hoop dat ze inderdaad 'gewoon' last heeft van een virus en dat de medicatie snel aanslaat. Ik heb zelf geen idee waar haar symptomen vandaan kunnen komen, maar zoals je het schrijft lijkt het wel alsof ze last heeft van haar nieren of blaas. Kan het geen urineweginfectie zijn? Misschien anders de DA nog even bellen en zeggen dat ze nog niet geplast heeft..
@vlindertje: dank je! nee juist als het een virus is heeft antibiotica geen zin, daarom heeft mijn dierenarts daar ook bewust niet voor gekozen, alleen een koortsverlagend middel en ontstekingsremmers (kattenaspirientjes noemde ze het). de kat ligt nu heerlijk te slapen, ze heeft net wel gedronken dus dat doet ze nog zelf.
Ik hoop dat je kat er snel bovenop komt. Ik weet ook niet waar het vandaan komt. Bij ons mensen heb je soms griepgolven of golven van virussen misschien is dat bij katten ook zo? ik weet het niet. Hou het goed inde gaten.
ik hoop ook echt dat het een virus is Ellen291982, dan zou ze dus snel moeten opknappen, ik hou het goed in de gaten.
nee de poes heeft nog niet geplast, ze heeft de hele middag liggen slapen, is net wakker, nu is ze wel aan het twijfelen of ze de kattebak in zal gaan, de dierenarts zei dat het wel redelijk normaal is dat een zieke poes veel slaapt en als ze morgen niet geplast heeft dan breng ik haar weer langs, maar ik heb het idee dat ze zo wel gaat anders help ik haar even want ze wil wel. ze lag net onder de bank, dat doet ze normaal alleen als ze bang is, mijn moeder zei dat katten zich verstoppen als ze zich niet goed voelen.
ik heb geen ervaring met poezen maar het is wel heel rot als je beestje ziek is. het ergste vind ik altijd dat ze niet kunnen zeggen waar ze last van hebben. ik heb weleens een doodziek konijn gehad en dan voel je je zo rot.... beestje is er gelukkig weer bovenop gekomen en dat dat in tottaal 300 euro heeft gekost kan me nog steeds geen bal schelen... sterkte ermee hoor meid!
Heeft ze geen ontsteking aan haar nieren wat evroorzaakt wordt door blaasgruis, waardoor ze niet kan plassen? Door de ontsteking hebben ze koorts en door het blaasgruis dat in de plasbuis zit kan ze niet plassen, Het achterpootje zou kunnen komen omdat het volledig bewegen van het pootje zeer kan doen door de ontsteking die er zit. Als ze nog steeds niet geplast heeft MOET je echt naar de dierenarts, ze MOETEN plassen, of er moet een catheter aangelegd worden.
@henkie24: dank je kan mij ook niet schelen wat het kost hoor, kon ze inderdaad maar zeggen wat er is. @Devilschase: ik hou haar scherp in de gaten en ga onmiddelijk terug als ze niet plast, blaasgruis klinkt logisch als je naar haar symptomen kijkt, zit wel wat in.
blaasgruis komt meestal voor bij plaskaters...niet zo heel vaak bij poezen.. Ik heb me diploma paraveterinair dus als je vragen heb stuur maar ff een pm..
hoe gaat het met het katje? Heb geen ervaring met zulke zieke katten, maar toen mijn moeder haar kat blaasgruis had ( hoop het niet voor je) kregen wij op medicatie na, ook de tip om gewoon af en toe vitamine C in het water te doen, over 1 bakje maar 1 druppel, maar hier voelde de kat zich ook beter op. Voor dat je zomaar vitamine C geeft wel even navragen bij je dierenarts. Sterkte met je katje.
ze beweegt nog steeds heel langzaam, ik heb het gisteravond nog wel voor elkaar gekregen dat ze een plasje deed op de kattebak, ik ga zo nog controleren of ze vannacht ook nog op de bak is geweest, verder slaapt ze heel veel, ze ligt nu even naar buiten te kijken dus gelukkig niet meer onder de bank. ik denk dat wel wat verbetering is maar geen overduidelijke verbetering.....
En heb je er zelf een 'goed' gevoel bij? Bij deze ontwikkelingen? Bij twijfel zou ik zeker weer contact opnemen met de dierenarts hoor ! Heb helaas al te vaak trieste verhalen gehoord over plotse blaas/nierproblemen bij katten. Ze loopt nog steeds langzaam dus, trekt ze ook nog met haar pootje? Op zich kan slapen wel een goed teken zijn, maar is ze verder wel alert of duf? Hoe staan de oogjes? En is haar neusje nat?
ze kijkt wel duf uit haar oogjes, een beetje waterig zijn ze, ze houdt mij goed in de gaten, dat deed ze gister niet, normaal loopt ze me altijd en overal achterna (zeker nu ik zwanger ben) maar dat doet ze nu nog niet, ik kijk het nog even aan, als het vanmiddag niet beter is dan ga ik weer naar de DA. bedankt