hallo mama's Ik heb een zoontje van bijna 10 weken en hij begint steeds vaker bij de fles keihard de krijsen. Hij neemt een paar slokjes en wil dan niet meer drinken. Als ik hem tegen me aan til trapt hij met zijn voetjes en als ik probeer door te voeden huilt hij zich helemaal overstuur. Hij heeft ook vaak de hik na de fles. En soms komt de voeding vlak voor de volgende voeding ( 4 uur later) nog omhoog ik heb dan ook het idee dat hij slikt.. En er zit dan ook een beetje melk in zijn mondje. Als ik stop met voeden huilt hij nog eventjes door en word dan wel weer wat rustiger. Maar zo drinkt hij zijn flesjes niet op.. wat denken jullie?
Mijn dochtertje had verborgen reflux maar ik heb nooit iets zuurs geroken hoor...het enige waar ik het aan merkte was dat ik haar 's nachts hoorde slikken en dat ze zo ontzettend huilde. Als jij duidelijk merkt dat er 4 uur na de voeding nog melk omhoog komt, en je hem tussendoor vaak hoort slikken heb je heel grote kans dat hij last heeft van verborgen reflux. Heel veel baby's hebben daar in meerdere of mindere mate last van, simpelweg omdat het maagklepje nog niet is volgroeid. Dit duurt gewoon nog een paar maanden. Wat je zelf zou kunnen doen is zijn bedje schuin zetten door bijvoorbeeld een houten balkje onder de poten an het hoofdeinde te leggen. Het aankleedkussen en het matrasje in de kinderwagenbak kun je ook schuin laten lopen door bijvoorbeeld een handdoek onder het hoofdeinde te leggen. Op die manier komt het zuur minder snel omhoog en kan hij iig rustiger slapen. Ook kun je overwegen om de voeding iets in te dikken. En het helpt om hem na de voeding een half uurtje recht op te houden! Mocht het heel ernstig blijken te zijn dan is het mogelijk om medicatie te krijgen, maar persoonlijk zou ik dit alleen doen als het echt niet anders kan. Zo min mogelijk rommelen met een klein baby-lijfje Succes meid!
Je kan vast beginnen met Nutriton (johannesbroodpitmeel) toe te voegen kijken of dat genoeg helpt, zo niet dan even naar de huisarts voor een maagzuurremmer erbij... Op den duur gaat de slokdarm nog meer irriteren en kan gaan ontsteken. Ik was zelf bang dat de Nutriton obstipatie zou geven maar dat is niet zo en je kindje hoeft er niet op te reageren. Wij gebruiken het nu ruim 2,5 maand met succes.
Mijn zoontje ruikt ook niet zuur, maar heeft wel verborgen reflux ik zou beginnen met jbpm toevoegen aan de melk en het hoofdeind van zn bedje schuin zetten ( blokjes of boeken onder de poten zodat het bedje schuin komt te staan ) verder na een voeding hem een tijdje rechtop houden en anders vragen om maagzuurremmers