Hoi dames, Afgelopen december had ik een knobbeltje in mijn borst ontdekt. Maandag was ik bij de huisarts en donderdag op de mammapoli. Heb toen een mammografie gekregen en aansluitend hierna een echo. Tijdens de echo heeft de arts in mijn borst geprikt met een naald en 2 buisjes met vocht gevuld. Deze werd opgestuurd voor onderzoek en die middag moest ik me weer melden voor een gesprek met de chirurg voor de uitslag. Tijdens de uitslag gaf de chirurg aan dat het om een fibroadenoom ging en dat de punctie had uitgewezen dat het goedaardig is. Ze verwachten niet dat het gaat groeien maar moest het zelf ook inde gaten blijven houden. We zijn nu 10 maanden verder en de fibroadenoom is nog steeds dezelfde grootte. Nu heb ik van de chirurg de mogelijkheid gekregen om binnen 1 jaar te laten weten of ik 'm operatief verwijderd wil hebben. Niet om de kans dat het kwaadaardig wordt maar, omdat veel vrouwen onzeker worden als er iets in hun borst zit. Ik heb me er na de afspraak nooit meer druk om gemaakt maar nu de 1 jaar bijna verstrijkt begint het aan me te knagen of ik 'm misschien toch niet moet verwijderen. Ik begreep dat het onder algehele narcose moet en dat zie ik niet zitten als ik net bevallen ben en borstvoeding geef. Ik twijfel of ik 'm dus gewoon zal laten zitten of verwijderen. Wat hebben jullie gedaan toen je een fibroadenoom ontdekte? Groetjes Lamode
Misschien dat die tijd verlengt kan worden aangezien je nu zwanger bent? Ik denk dat die termijn van een jaar gewoon een bedachte termijn is waarin vrouwen normaal gesproken wel weten of het iets is waar ze wat aan willen laten doen. Dat lijkt me anders tijdens zwangerschap en borstvoeding, dan veranderen je borsten sowieso en lijkt me niet de aangewezen periode om zo'n operatie te doen. Ik zou hierover bellen, dat je nu toch een beetje twijfelt en of je hier nog op terug kunt komen na je zwangerschap en borstvoedingsperiode? Verder geen ervaringen voor je.
Dat is zeker de moeite waard om te proberen. Twijfel gewoon of ik überhaupt wel een operatie wil hiervoor maar als ik wat meer tijd krijg om erover na te denken na de zwangerschap zou dit erg fijn zijn! Ga inderdaad eens bellen van de week.
Waarschijnlijk heeft hij het over een jaar gehad omdat daarna de bak verloopt en je een nieuwe nodig hebt van je huisarts. Het is natuurlijk echt niet zo dat hij over 1.5 jaar zegt "helaas, termijn is verlopen, we halen m er nu niet meer uit" . Ik heb 5 jaar geleden ook een fibroadenoom ontdekt. Kwaadaardig worden ze niet. Dus ik zelf zie geen reden om m te verwijderen.
Hey Ik heb er ook 1 in me borst al z'on 2 jaar en mocht het niet groter worden dan 3 cm kon ik het zo laten. Heb er zelf verder geen last van en het kan ook vanzelf weer weggaan,ikzelf heb er ook niks aan gedaan. Groetjes
Ik heb er een in mn rechterborst. Hij is best groot...zo'n 7cmx3cm Ik laat het zitten want weghalen zou mijn borst verminken Omdat ie zo groot is en van links naar rechts achter mijn tepel zit. Bij veranderingen of pijn moet ik terugkomen. En krijg elke 2 jaar mammografie en evt echo.
Wat is een BAK? Ik twijfel dus ook of ik 'm niet laat zitten. Merk dat ik elke maand toch een beetje onzeker wordt ervan. Ik controleer maandelijks mijn borsten en elke keer als ik eraan zit heb ik weer even twijfel of het niet kwaadaardig wordt. Maar heb de punctie ook schriftelijk ontvangen en er staat inderdaad dat het goedaardig is. En hij groeit ook niet dus dat is natuurlijk ook goed. Blijf jij ook je fibroadenoom controleren?
Bij verandering mocht ik ook terugkomen. Mag ik vragen waarom jij elke 2 jaar mammografie en echo krijgt?
Omdat mijn moeder en haar zussen, én 3 van mijn nichten borstkanker hebben gehad en drager zijn vh bcra-gen Ik ben ws ook drager van het gen maar heb ervoor gekozen dit (nog) niet te laten testen.
Eigenlijk moet het elk jaar maar ik word er zo nerveus van steeds. Daarom ga ik eens in de 2 jaar. Doe wel elke maand zelfcontrole en mocht ik iets voelen ga ik eerder.
Dat snap ik volkomen! Hoe gaat het verder met je zwangerschap? Volgde je topic over je suiker (stille lezer)
Gaat goed hier. Bloedsuiker daalt en insuline is naar beneden. Nu wachten op de bevalling, wat duurt dat lang! Mag van mij wel bijna komen.
Ja bij 38wk als het dan nog niet is begonnen. Hoop dat het uit zichzelf begint...maar dat is afwachten.
Ik ben niet degene die het berichtje heeft geschreven over de BAK, maar ik denk dat ze daarmee de verwijzing bedoeld. Binnen een jaar kun je (als de specialist je niet heeft terug verwezen naar de huisarts) zonder verwijzing van de huisarts in het ziekenhuis terecht. Een verwijzing is 1 jaar geldig, vandaar dat ik denk dat dit termijn benoemd is.
Ik heb er ook een paar in mijn borst. 5 in de ene en 7 in de ander. In het begin waren ze best groot en wilde ik ze er ook uit hebben. Maar ik ben nog jong (was toen 22) en ze wilde liever niet opereren omdat ik dan 'verminkt' zou raken. Ik heb 3 jaar onder behandeling gelopen met eens in t half jaar een echo en opmeten van de fibroadenomen. Bij de laatste echo dacht ik zelf dat ze weg waren omdat ik ze zelf niet meer voel maar ze waren er nog wel. Ondertussen een stuk kleiner en de arts voelde ze ook bijna niet meer. Ik hoef er verder niks aan te doen. Als ik 40 ben moet ik ieder jaar een mammografie laten maken en vanaf mijn 50e zoals iedere vrouw eens in de 2 jaar. Behalve als er opeens iets is dan mag ik altijd eerder weer naar t ziekenhuis voor een echo.
Hoi dames, Vanochtend contact gehad met de mammapoli. Het was geen probleem om na 1 jaar te laten weten of ik alsnog operatief geholpen wil worden. 1 jaar was inderdaad gewoon een indicatie maar als je voor dat het jaar voorbij is belt met een geldige reden (in mijn geval zwangerschap en borstvoeding) dan kunnen ze dit verlengen. En hoef je niet terug naar de huisarts voor een nieuwe indicatie. Ik ben hiermee geholpen en mag op deze topic een slotje erop.
O haha. Autocorrect. Bak moet vwk zijn. Die is tot een jaar na je laatste contact geldig. Ik controleer het zelf niet. Zie daar geen reden voor.