Voor de dames die borstvoeding geven, zijn er producten die jullie laten staan? ons zoontje heeft veel last van krampjes en ik probeer alles wat dat zou kunnen veroorzaken te vermijden. Ik eet geen kolen, pepers of hete specerijen, ui (heel soms wel) en sinaasappels. ook ben ik geminderd naar een kop koffie op een dag. Omdat hij overdag slecht slaapt.
Ik heb beide keren gewoon alles gegeten. Ik dronk geen koffie, maar dat komt doordat ik het niet lust. Maar als je kindje last van krampjes krijgt, is het inderdaad wel verstandig om even naar je eigen voedingspatroon te kijken. Wellicht dat dat inderdaad helpt?
Hier eet en drink ik alles behalve dingen met melk ivm met haar allergie. Koffie drink ik niet omdat ik het niet lust. Wel cola.
Altijd alles gegeten. Moet er wel bij zeggen dat ik zelf niet van heel scherp eten hou, dus dat at ik daarvoor ook al niet.
Alles behalve witte kool daar reageert hij erg heftig op. Verder ben ik momenteel bezig om lactosevrij te eten ivm met naar mijn mening allergie.
Tot nu toe eet ik alles. Ben dol op heet eten, heb dit hele zwangerschap gedaan en nu dus ook. Tot nu toe geen klachten van Uk. Drink geen koffie, melk en frisdranken, maar dat is uit overtuiging.
Ik eet en drink alles eigenlijk, inclusief kruidige en pittige gerechten. Alleen koffie nu dan met mate en als ik een keer alcohol drink plan ik dat wel met de voedingen. Dochter heeft de eerste maanden wel wat kraampjes gehad, maar niet extreem en ik heb ook nooit de relatie kunnen leggen met specifieke dingen die ik daarvoor gegeten had. Het is vervelend maar het hoort er denk ik ook wel een beetje bij... Na drie maanden waren de kraampjes hier ook weer voorbij.
Matig met koffie en in het begin geen eieren en melk daar reageerde ze heftig op, na een paar maanden langzaamaan toegevoegd. Dus dag 1 een ei eten en dan op dag 2 kijken hoe dat valt, hoewel ik geeloof dat ik ergens gelezen heb dat de meeste producten na 6 uur in de borstvoeding terug te vinden zijn.
Ik eet en drink zo'n beetje alles, denk er niet eens over na, vind ik ook niet nodig. Als ik iets zie, en denk "mjamh", dan gaat het ook gewoon naar binnen Alcohol natuurlijk niet, maar bijvoorbeeld toetjes met alcohol erin zoals tiramisu ofzo laat ik echt niet staan. Tot nu toe geen klachten gehad van mevrouw
Nee hoor, dochter heeft zeker ook krampjes gehad. Maar ik merkte niet dat dat erger was als ik bijv. Iets pittigs at.wat wel verandere nadat ik geen koemelk(producten) meer gebruikte is dat ze stuk minder spuugde, nauwelijks meer stinkscheetjes liet en haar exeem weg ging.echt een veel rustigere baby. Helaas is het wel zo dat de eerste 3 maanden ongeveer baby's last van krampjes hebben ongeacht voeding. En dat sommige baby's wel ergens last van kunnen hebben. Het is alleen even uitzoeken of en waarvan.
Ik at en dronk alles (alleen geen koffie en frisdrank, maar dat deed ik ook al niet omdat ik er niet van houd). Eerste maanden zeker wel krampjes gehad (tot een week of 10 denk ik), maar leek geen verband te houden met voedingsmiddelen die ik wel of niet liet staan.
Hier ook echt wel krampjes gehad. Veel scheetjes, huilen, gespannen buikje. Hoort erbij de eerste 3 maanden. Ik onthield wel wat ik at en keek wat het met haar deed: maakte helemaal geen verschil of ik nou elke dag hetzelfde at, of juist elke dag iets heel anders. De krampjes werden er niet meer of minder door. Wat wel heel veel invloed had was of ze een rustige gestructureerde dag had gehad of niet. Bij een dag met weinig rust en slaap en veel indrukken had ze veel meer last. Ook scheelde het heel erg of ze 's avonds ging/mocht clusteren of niet. Het clusteren maakte haar darmpjes rustig. Dat bepaald voedsel krampjes veroorzaakt is een ouderwets idee. Sommige baby's zijn inderdaad wat gevoeliger voor wat je zelf eet (zeker als ze een allergie hebben), maar de meeste niet. Krampjes horen er nou eenmaal bij (aargh! frustrerend ) omdat de darmen zich nog volop ontwikkelen. Het is toch gewoon even doorbikkelen door die eerste 3 maanden, daarna zijn de krampjes meestal weg.
In het begin opgepast met heel pittig eten (hou ik trouwens sowieso niet van) en met scheet-eten, zoals kool. Inmiddels eet ik vrijwel alles weer. Er zijn wat kruiden die ik laat staan, zoals salie. En ik gebruik geen alcohol.
Ik moet best veel laten staan vanwege de borstvoeding. Ik geef nu ruim 7,5 maand borstvoeding, en mis bepaalde producten echt wel. In het begin liet ik alleen cafeïne zoveel mogelijk staan (koffie, thee, cola), pittig eten, koolsoorten, citrusvruchten en uien. Dat waren producten waarbij ik merkte dat mijn zoontje echt last had. Maar vanwege een heel aantal allergieen eet ik vanaf de 2e maand ook geen melk, soja of ei-producten meer. Dat betekent geen kaas, yoghurt, vla, gebak, de helft van het brood, een ei, veel soorten koek, chocolade, roomijs, maar ook veel soorten avondeten waar deze producten in verwerkt zijn moet ik laten staan. Zoals aziatisch eten met soja-saus, of sladressing met ei, mayonaise, iets bereid met boter, etc. Al met al gaat het prima, mijn zoontje groeit goed en de borstvoeding gaat ook prettig. Maar ik mis hierdoor wel veel producten. Ik hoop nog best even door te gaan met borstvoeding, maar probeer niet te vaak stil te staan bij de producten die ik al die tijd niet mag eten. Vooral als er iets bijzonders is, val ik nu vaak buiten de boord. Verjaardagen op het werk, etentjes, zelfs een geregelde lunch, het is altijd opletten en veel valt buitenhuis af. Pittig eten gaat nog steeds niet overigens, maar koolsoorten en uien zijn allang geen probleem meer. Dat was echt alleen de eerste maanden. Cafeïne probeer ik nog altijd zo min mogelijk binnen te krijgen.
ik eet alles, alleen hutspot ging verkeerd dus die laat ik nu maar even zitten. Uiensoep durf ik daarom ook nog niet aan Maar gewoon ui door de macaroni ofzo gaat wel goed.
Hier bij de oudste koemelk en soja incl alle sporen daarvan. Als er meer klachten spelen naast krampen, misschien goed om daar s naar te kijken. Hier was dus sprake van allergieën/overgevoeligheden, Jongste heeft maar iets krampjes gehad. Ik was bij haar preventief op dieet en daarna langzaam geïntroduceerd. Verder alles gegeten Koffie en alcohol drink ik niet.
Ik at alles, alleen erg matig met koffie en alcohol, maar ik heb ook gewoon pittig gegeten. Ook wel hele periodes van alles weggelaten, maar merkte geen enkel verschil. Nu is dochter een alleseter.