wie weet dat als het kindje geboren is neem ik ontslag moet ik dat doen via een aangetekende brief! groetjes anja
Officieel hoeft het geloof ik niet meer, ik zou het echter wel doen. Kun je nooit gezeur krijgen dat je brief bijv. te laat of zelfs niet ontvangen is..
Zoiezo als je 'm nu al wil versturen i.v.m. je opzegtermijn erbij zetten dat het ontslag onder voorbehoud van een voorspoedige zwangerschap/bevalling is. Of zoals daphne al zei, pas een maand voor het einde van je verlof. Dan weet je dat alles goed is verlopen.
Is het niet zo dat je ook een opzegtermijn van 2 maand kunt hebben? Dan ben je dus te laat als je het maar een maand van te voren opstuurt.. groetjes suus
ik heb een opzegtermijn van 2 maanden dus ik moet mijn ontslagbrief meteen naar de geboorte opsturen die weken daarna tellen dan als uitwerkperiode! werk bij de thuiszorg