Hoi allemaal, Ik heb sinds 2 weken een nieuwe baan. Ze weten natuurlijk niet dat ik zwanger ben. Wel heb ik een proeftijd van 2 maanden. Daarna heb ik een kans op een half jaar contract. Tegen die tijd zal ik 16 weken zijn. Zou ik het verborgen kunnen houden tot na mijn proeftijd zodat ik het contract niet misloop of zal ik dan al een echt zichtbare buik hebben?! Of is dat per persoon verschillend?
Twee maanden proeftijd voor een half jaar contract mag helemaal niet volgens mij (wettelijk) En over het algemeen kun je dat, zeker bij een eerste, nog prima verborgen houden dan of je dat ook wil kun je af laten hangen van wat de sfeer is hierover in het bedrijf
https://www.juridischloket.nl/werk/arbeidscontract/proeftijd Idd, bij een contract van 6 mnd of korter mag geen proeftijd overeengekomen worden tenzij anders is bepaald in de cao. Ik kon het met 12 weken niet meer verbergen. Sterk afhankelijk per persoon. Als werkgever zou ik niet overigens niet blij zijn met deze aanpak, maar dat is natuurlijk helemaal aan jou.
Lekker voor jezelf houden zolang jij wilt. Idd bij contract van 6 maanden is 2 maanden proeftijd niet toegestaan. Betekent dat als je in de eerste maanden je ontslagen wordt, jij mag zeggen dat dit niet is toegestaan omdat er geen proeftijd is. Mocht het zover komen kan je goed contact opnemen met je rechtsbijstand of evt uwv telefoon.