ik had een te hoge bmi, familiar, veel drinken, veel plassen en heel erg moe. en bij de 20 weken echo zijn ze er achter gekomen dat het buikje van de kleine ver voor lag op de groei ( 3 weken verder als de rest)
Ik moest met 12w al de OGTT in verband met insuline-resistentie en overgewicht. OGTT gaf een verhoogde 2-uurswaarde. Daarom moest ik dagcurves gaan bijhouden. Uiteindelijk pas met 24w insuline nodig gaan hebben.
Bij mij was t ook veel drinken en veel plassen. Daarnaast ook elke dag hoofdpijn. Eerst getest op blaasontsteking maar dat was t niet. Dus bij controle 4 weken later opperde ze deze test. Benieuwd naar dinsdagavond hopelijk weet ik dan wat beter wat wel en niet te eten. Leverde ze maar een kant en klaar menu aan haha dat zou ik wrl handig vinden
Lana, hier een suikertest moeten doen met 26 weken, omdat mijn eerste kindje meer dan 8 pond woog. Dan is het hier standaard procedure. Bij mijn eerste kindje had ik overigens geen zw.suiker. Toen is dat ook wel getest omdat ik ze vonden dat mijn baarmoeder te snel al heel hoog zat en dus hard groeide... Verder nooit geen symptonen gehad daarvoor.. Ik moest na de uitslag met 27 weken naar de gyn, dbverpleegkundige en dietiste. Volgens mij mocht ik met week 33 weer terug naar mijn verloskundige, omdat ik 3 goede groeiecho's had gehad waarop bleek dat alles gemiddeld was en er niks afweek. Ik spuit geen insuline, moet alleen op mijn eten letten. er is dus hoop! Een standaard dieet is er niet, aangezien iedereen anders reageert op dezelfde voedingsmiddelen. Krijgt de een een hoge suikerwaarde van brood, krijgt de andere het weer van aardappels of whatever. Als je een glucosemeter gaat gebruiken, kan je het pas weten, want meten is weten in dit geval Je moet dus vooral op koolhydraten letten, niet alleen maar op suikers. Dat wordt veel etiketten lezen! Je kunt iig proberen per hoofdmaaltijd+drinken niet boven de 45 gram koolhydraten te zitten en om elke 2 uur te eten. Tussendoor niet boven de 25 gram. koolhydraten. Het kan zijn dat je nog (veel) minder koolhydraten kunt hebben, maar dat zal uitwijzen als je gaat prikken
Miek, fijn dat het testen goed ging! Eet je dan nog hetzelfde als in de zwangerschap of heb je daar dan nu niet op gelet? En natuurlijk reken ik het moment van geboorte mee! Dat is de ultieme beloning natuurlijk Maddie, balen dat de boel zo schommelt! Irritant dat je dan niet weet hoe je reageert op iets!! Hopelijk wordt het gauw weer stabieler! Voel je je door de hogere waardes ook rotter of merk je er verder weinig van?
Hoe doen jullie t dan met inkopen doen en avondmaaltijden samen stellen? Want ik heb echt t idee dat ik alles moet herontdekken maar dat kost zoveel tijd! Hopelijk krijg ik morgen lijst mee met wat wel en wat niet te eten zodat ik aanknopingspunten heb... Ohhh terug naar vk dat wil ik ook heb nu volgende week ook nog mijn afspraak bij vk staan en die mocht ik gewoon door laten gaan. Zal dan wel even overleggen.. Ga nu weer verder met jullie bijlenen, ben op pagina 50. Hihi ik heb duidelijk behoefte aan meer info!
Je krijgt inderdaad een lijst mee met wat je wel en niet mag. Het valt best mee en je went snel aan het dieet. Je mag alleen minder aardappels/rijst en pasta. Iets van 1,5 opscheplepel. Gewoon veel groente erbij. Vlees mag je wel, alleen niet gepaneerd. Ik zat altijd vol, terwijl ik een grote eter ben. En tussendoortjes zijn "verplicht". Soms dacht ik: al weer een tussendoortje Je mag wel lightproducten, maar ik ben niet zo van de zoetstoffen. Ik was door dit dieet na de bevalling wel 8 kg lichter dan voordat ik zwanger was. Maar gewoon omdat ik zo gezond at en niet omdat ik minder at.
Haha nou dan toch nog een voordeel aan t dieet . Ik ben nu ruim 5 aangekomen, waarvan 4 in de afgelopen twee weken. Benieuwd of dat tij een beetje gekeerd kan worden want twee kilo per week gaat wat hard
beeb, ik voel me er alleen erg onzeker door. ik ga dan denken doe ik het verkeerd. maar ik eet het zelfde als normaal denk alleen wel dat ik weer omhoog moet met de insuline in de ochtend. morgen heb ik weer mijn apk keuring de hele ochtend in het zh. mag ons mannetje ook weer zien ben trouwens de afgelopen dagen een beetje benauwd. de kleine ligt een beetje in me ribben te porren en merk dat me baarmoeder flink op me longen aan het duwen is.
Ik ben niet anders gaan eten dan ik deed. Ik eet namelijk behoorlijk gezond. Ze willen ook niet dat je teveel gaat schrappen, want je hebt bepaalde voedingsstoffen gewoon nodig. Dus: stel dat je op een gegeven moment niet meer tegen brood kunt, zonder insuline, dan wil mijn arts liever dat ik insuline spuit en brood eet, dan brood schrappen. Ik eet nu eigenlijk gewoon normaal en wat ik wil eten. En als blijkt dat het nodig is, dan corrigeer ik met insuline. Soms is dat nodig en soms ook niet.
Mijn diabetesverpleegkundige was tevreden en ik hoef nog maar 2 x per week een curve bij te houden. Erg fijn! Ik ben nooit naar een diëtiste geweest, omdat ik zelf in de verpleging werk en dondersgoed weet wat wel en niet mag. Ik moet me wel inhouden. Ik hou erg van gebakken aardappels, frietjes, gepaneerd vlees, ijsje, pitabroodje, pizza, zoetigheid op brood etc. En dat helaas 9 maanden lang, aangezien ik de eerste 19 weken leefde op crackers. Maar goed, van de andere kant is het 'maar 9 maanden'. Alleen als je er middenin zit lijkt het een eeuwigheid te duren haha.
dat vind ik wel een opluchting te horen. Ik ben namelijk echt dol op brood. Witte bolletjes met hagelslag, pistoletje smeerworst, volkorenbrood met kipfilet, broodje hete kip. Het maakt me allemaal niets uit, ik vind het even lekker. Ik zei tegen een andere dame van dat ik niet zo goed wist hoe en wat met eten. Zei ze gelijk dat ik brood moest schappen en toen ik zei dat het lastig werd, kreeg ik het verwijt. Ja wat is nou belangrijker, brood of je gezondheid. Uhmmm nou zeg, ik ga heus niet mijn gezondheid op het spel zetten of die van de beeb, maar als brood gewoon kan eet ik het graag vind het nu al fijn om met jullie mee te lezen/kletsen. Gedeelde smart... het duurde even wat dagen maar inmiddels heb ik alle 100 pagina's van jullie geklets al doorgelezen hihi dus ik ben helemaal uptodate vanavond afspreek ik ziekenhuis. Volgens mij krijg ik de adviezen van de diabetes verpleegkundige in een groepje, omdat ze dan sneller iedereen kunnen helpen. heb ook afspraak met internist daarna, dat lijkt me niet an groupe te gaan of wel? Iemand ervaring met het Meander in Amersfoort?
Je krijgt niet op een presenteerblaadje wat je wel en niet mag eten hoor. Ik moest zelf aan de dietiste vertellen wat ik normaal gesproken altijd eet en zei gaf tips wat ik beter kon schrappen of minderen (zoals bijv. limonade schrappen en fruit minderen ofzo) en wat wel goed is voor je (volkoren producten bijv.). Ik kreeg wel een lijstje mee waar op stond hoeveel koolhydraten dingen bevatten, maar dus ook de 'slechte' dingen stonden daar op. Je moet zelf uitvogelen wat je kan eten. Zoals hilly al zei, je moet wel 'normaal' blijven eten! Anders is het ook niet gezond. Mijn grootste aanpassingen waren bijv. niet 4 boterhammen in 1x eten (onder de middag had ik altijd onwijze honger, omdat ik geen tussendoortje at) maar om 10u een tussendoortje, bijv. een eierkoek en dan om 12u 3 boterhammen. Ook kan ik geen groot bord gebakken aardappels eten, mét gepaneerd vlees en dan ook nog koolhydraatrijke groenten zoals worteltjes. Dat is echt teveel van het goede. Maar eet ik een normale portie gebakken aardappels, met veel snijbonen en een groot stuk ongepaneerde kipfilet, kan dat wel gewoon en zit ik echt nokvol! Niet echt grote aanpassingen dus, gewoon 'anders' eten. En zoals ik al eerder zei, iedereen reageert overal anders op, dus de arts kán ook helemaal geen voorgekauwd menu voorschotelen.... In het begin is het inderdaad echt een gedoe met eten ja.. Elke keer bedenken hoeveel koolhydraten bevat dit eigenlijk, etiket lezen, kijken hoe laat het is, moet ik al testen, mag ik al wat eten... Ik vond het echt niet leuk. Nu ik weer een paar weken verder ben, gaat het al meer vanzelf, alleen moet je alsnog opletten. Er zijn soms momenten dat je op hetzelfde voedsel ineens heel anders reageert dus ja, er is soms geen pijl op te trekken.... Niet te vroeg juichen dus meis..
Bij de internist is wel een persoonlijk gesprek. Db verpleegkundige kan ik me voorstellen dat dat in een groepje gaat. 1 tip... Vraag heeeeeeel maar dan ook heeeeel duidelijk WANNEER je je bloedsuiker moet testen en WAT de waarde mag zijn. Daar is bij iedereen hier onduidelijkheid over geweest! Is het 1,5u NA je laatste hap of tel je de tijd vanaf je eerste hap. Of is het na een uur of pas na 2 uur. Bij ieder ziekenhuis is het anders, dus check dit even extra! Ik kan je vertellen dat je waarschijnlijk het witte brood/pistoletjes kan vergeten volkoren wordt jouw grootste vriend de komende tijd Ook de hagelslag is niet zo'n goede en broodje hete kip met zoetzure saus? Zoetsure saus is ook best behoorlijk slecht. Je moet niet heeeel erg veranderen in eten, maar sommige dingen moet je echt wel schrappen of op zijn minst minderen, sorry...
hihi ik eet met net zoveel plezier een volkoren boterham hoor dus dat is geen probleem! En ik snap dat ik geen kant en klaar menu krijg, maar zo'n lijst zal al een hele fijne houvast zijn zodat je zelf je maaltijden aan de hand daarvan zal kunnen aanpassen waar nodig. Ik eet over het algemeen denk ik al wel redelijk dus zal geen mega aanpassingen nodig hebben. behalve dan mijn grootste zondes chocolade en snoepjes. Smiddag knaagde ik zo heel wat chocolade weg en savonds na het eten snoepte ik heeeel graag hele bakjes met allemaal zoetigheid weg. Dat zal duidelijk een nogo worden
Een volkoren boterham met gebakken ei of met kaas: dat vinden ze juist goed! En misschien geen 4, maar 2. Maar helemaal brood schrappen, dat willen ze echt niet hoor. Net als aardappelen, fruit, melk... Moet je ook gewoon kunnen eten. Wel met beleid, maar toch. Wat ik al zei: als je insuline moet bijspuiten om normaal te kunnen eten, dan willen ze dat je dat doet! Ze willen niet dat je als een malle alle koolhydraten en zetmelen schrapt. Succes!
Ik heb trouwens van de week hagelslag met extra pure cacao gekocht van de ruyter. Zo een klein pakje. Ik heb de ingrediënten bekeken zeg maar en er zit heel weinig suiker in. Als ik er smorgens 1 boterham of 1 beschuitje mee neem dan blijven mijn waardes netjes. Misschien het proberen waard?
Ik kan zelfs 1 boterham met gewone pure hagelslag eten in de morgen samen met een bak yoghurt Dus helemaal onmogelijk is het niet hoor! Ik had eerst 'suikervrije' hagelslag gekocht, maar die vind ik echt ranzigggggg! Ik zit nu aan een zelfgemaakte tosti, lekker joh!! 2 boterhammen besmeerd met tosti-quick, 2 plakken kiprollade en een plak kaas. Mmmmm
jaa nog iemand die tosti quick kent! tijdens mijn tijd op kamers at ik me de rambam aan dat spul (heette toen nog pizza quick saus), maar als ik het er nu wel eens over heb kijken mensen me gek aan van wat is dat nou weer. Ik heb net couscoussalade op met feta en avocado, 1 volkoren bam met kipfilet en een gekookt eitje. couscous had ik geen idee van of het wel/niet veel koolhydraten bevat (zal wel), maar ik vind dat zo lekker