Wat voel je als het spiraaltje niet meer op zijn plek zit? Ik heb de laatste tijd steeds een zeurderig gevoel van binnen, soms wat steken. Ik kan eigenlijk niet lekker zitten. Kan dit van een verdwaald spiraaltje zijn? Ik heb een paar weken geleden een uitstrijkje gehad en daar werd me verteld dat de touwtjes niet zichtbaar waren Vandaar dat ik vermoed dat dat ding niet meer op zijn plek zit..
Touwtjes moeten er toch altijd een beetje uitsteken om hem uiteindelijk weer te kunnen verwijderen. Ik zou afspraak maken bij de huisarts. Mocht je spiraal gaan verplaatsen dan lijkt mij het best om hier zo snel mogelijk achter te komen. Wat zei degene die het uitstrijkje gemaakt heeft over het 'ontbreken' van de touwtjes?
Waarom heb je de huisarts niet meteen verzocht om een doorverwijzing als er werd aangegeven dat de touwtjes van je spiraal niet meer zichtbaar zijn?
Heb ik gevraagd (doktersassistente), maar dat was volgens haar niet nodig. Ze zei dat het best kon zijn dat de baarmoedermond wat opgezwollen was ivm een bepaald moment in de cyclus, en dat daardoor de touwtjes even niet zichtbaar waren. Maar de klachten waren tijdens het uitstrijkje nog niet zo aanwezig. Heb altijd wel wat last daar beneden sinds de laatste keizersnede, maar wat ik nu voel is iets nieuws.
Met een echo kunnen ze zien of het spiraaltje nog goed zit. Hij kan gekanteld zijn waardoor de draadjes naar binnen zijn geschoten. Soms gaan ze door de baarmoeder heen maar dan is er eigenlijk al bij plaatsen wat mis gegaan. Je zult dan toch via de huisarts een doorverwijzing naar de gynaecoloog moeten vragen.
Goed dat je een doorverwijzing gaat vragen. Ik heb zelf altijd duidelijk mijn spiralen kunnen voelen, oftewel de touwtjes dan, dus wat de assistente heeft gezegd is nieuw voor mij. Hopelijk zit hij nog goed, ben benieuwd. Succes in ieder geval.