Overigens hoef ik nooit achter ze aan, mijn jongste zoon is al bijna kleuter en draait gewoon mee en mn jongste speelt gewoon met wat blokken of in de poppenhoek.
Ik geef mezelf niet op, omdat ik het niet netjes vind om nog een klein kindje mee te nemen. Ik ben dan meer op mijn jongste aan het letten, dan dat ik kan helpen.
Niet netjes? Sorry hoor, maar ze mogen blij zijn met hulp toch? Om gezeur te voorkomen, heb ik nu oppas geregeld voor vijf kwartier, maar heb er een naar gevoel over. Totdat mijn dochter naar school gaat, zal ik me niet zo snel meer als hulpmoeder bij activiteiten op school opgeven, behalve voor vervoer wel. Ik vind het echt jammer.
Je maakt het nu wel erg groot. Als de juf het echt niet had gewild, dan had ze wel nee gezegd. Je hoorde haar aarzeling en legt daar zelf van alles in en vooral negatieve dingen. Jouw kind kan zich wellicht prima vermaken en aanpassen, maar er zijn zat kleine kinderen die dat niet kunnen. De juf zal verschillende ervaringen hebben. Misschien dacht ze daar wel aan terug. Ik denk dat je haar aarzeling moet zien als afweging. En vervolgens gaf ze je het antwoord waar ze op uitkwam. Je mocht je kind toch gewoon meenemen, waarom dan nu toch oppas regelen. Je trekt het je erg persoonlijk aan vind ik. Jammer, want zo hou je zelf een nare bijsmaak aan een leuke activiteit.
Hier op school kan je bij sommige dingen prima je kind meenemen, bv de school versieren, luizencontrole, kinderen vervoeren. Bij helpen in de klas is het vooral niet handig omdat de kinderen die kleintjes heel interessant vinden, dat leidt enorm af en daardoor wordt het een beetje rommelig. Dus snap dat ze dat liever niet willen.
Ik vind ook dat je wel wat overdrijft. Toen de jongste nog niet naar school ging hielp ik waar ik kon maar sommige dingen gingen gewoon niet, komt vanzelf wel als ze allebei op school zitten.
Ouders kunnen toch zelf wel inschatten of ze een kind hebben dat zichzelf een uurtje kan vermaken zonder dat de ouder er constant mee bezig is? Al s je mijn dochter ook een stukje oase geeft met een paar takjes, hoor je haar niet. Maar om duidelijk antwoord te geven op jouw vraag: ik kan me voorstellen dat het in sommige gevallen niet handig of zelfs hinderlijk kan zijn, maar niet alle gevallen zijn hetzelfde. In dit specifieke geval was het lijstje met hulpmoeders voor vandaag gisteren nog leeg...
Vind je nu ook echt wat mokkend overkomen hoor. Ik snap dat je het jammer vind maar dat je je totaal niet lijkt te kunnen verplaatsen in de juf siert je ook niet echt.
Het gaat niet alleen erom of je kind zich kan vermaken, ook over hoe de kinderen in de klas erop reageren. Het is gewoon een stuk rustiger zonder extra kind erbij. Maar als er geen hulp is en jij kan alleen met kind, tja dan is dat misschien niet ideaal maar wel fijn. Denk dat de juf dat ook zo bedoelde.
Sommige ouders kunnen dat dus echt niet inschatten. Jammer genoeg. Als ik jou was ging ik gewoon en nam mijn kindje mee. Daar heb je toestemming voor. En dan kan je meteen laten zien dat jouw kindje zich wel gedraagt en vermaakt en rustig is.
Het gaat er toch niet om dat jouw kind zich kan gedragen? Een juf heeft een hele klas vol met kids, als die kids alleen oog hebben voor jouw kind dan is het toch niet fijn voor zo'n juf dat ze ze continue moet corrigeren? Het is al heel spannend voor de kids om een hulp ouder in de klas te hebben en dan nog een ander kindje erbij. En ik hoor zo vaak zeggen '' ow dat doet mijn kind niet '' maar ondertussen doen ze dat gene drie keer dubbel dus nee ik ben van mening dat ouders dat niet altijd goed in kunnen schatten. Maar goed, zo denkt iedereen er anders over. Ik zou het zelf ook veel fijner vinden om mijn handen volledig vrij te hebben als ik zou gaan helpen.
Bij ons op school ligt het er een beetje aan waarmee je komt helpen, maar liever hebben ze hulp van moeders die zonder extra kind komen. Gelukkig is hier ook altijd veel "aanbod" van hulpmoeders, dus ze zitten niet snel om hulp verlegen. Met luizen zoeken kan je makkelijk een extra kind meenemen en met computerles nam ik mijn dochter ook wel eens mee, toen ze al 3 was (dan ging ze gewoon zelf ook mee doen met de les). Maar met knutselen, spelletjes, lezen etc snap ik wel dat het niet handig is.
Ik neem mijn jongste kids mee als ik bij mijn oudste dochter ga helpen. Ik heb het 1 keer gevraagd en toen was het geen probleem. Sindsdien maak ik zelf een inschatting of ik denk dat het kan in combi met de activiteit. Ik zal ze niet meenemen op schoolreisje . Maar vorige week heb ik geholpen met pepernoten bakken en toen gingen ze gewoon mee. Kleine zus bleef bij me en deed mee met het groepje dat ik begeleide, kleine broer ging op de gang lekker spelen met de auto's en zat later midden tussen allerlei andere kleuters en viel niet eens op . Wanneer de juffen aangeven dat het niet kan, ook prima dan kom ik niet of ik regel oppas. Maar dat kan niet altijd . Ik zou me er niet rot over voelen als ik jou was. Wees blij dat je je oudste ook een keer op school kan helpen. Die van mij vindt dat geweldig. Daar doe ik het vooral voor. Niet om de juf te plezieren
Ja ik weet wel dat ik mijn dochter niet kon meenemen om te helpen, daar had ik m'n handen vol aan (weglopertje) Maar er zijn vast ook moeders die niet zo op hun kleintje letten en het het 'probleem' van een ander maken. Trekken daar de kasten leeg terwijl er niks van gezegd wordt. Tja, ik snap dat een juf daar gewoon niet op zit te wachten. Nu kies ik voor activiteiten die niet direct met de kinderen te maken hebben, omdat ik inderdaad geen oppas kan/wil regelen. Ik maak bijv het aquarium schoon, ik maak iets voor het kerstdiner, ik doe mee aan de jaarlijkse schoonmaakavond. En ik wil graag in de ouderraad oid, daar moet ik nog achteraan. En straks als de jongste op school zit kijk ik wel weer verder.
Hier mag hey wel, maar ik doe het zelf niet omdat mijn jongste de boel overhoop zou halen, maar dat begrijpen ze hier dan weer niet en vinden ze het raar dat ik niet vaker help (heb al vrije dagen ervoor opgenomen). Maar ik heb daar nu eenmaal geen oppas voor.
Toen ik nog voor de klas stond was dit prima.. je moet als leerkracht vaak zo leuren om ouders die willen helpen, dat je blij moet zijn met iedere ouder die wil komen helpen.. en als dat betekent dat er een jonger broertje of zusje mee komt, prima!
Bij ons wordt gewoon op voorhand al aangegeven dat jongere kindjes meenemen niet gewenst is. Snap het ook wel. Je komt helpen en dat is maar op halve kracht als je ook nog op een baby/dreumes moet letten die aandacht vraagt en overal aankomt. Bovendien geeft het extra onrust. Zeker als er meer ouders zijn die het zo doen.