Flesvoeding ipv borstvoeding

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door vlinder1981, 5 sep 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. vlinder1981

    vlinder1981 Actief lid

    25 jan 2011
    347
    1
    18
    Zeeland
    Hallo,

    Vanwege mijn medische indicatie (prolactinoom) mag ik geen borstvoeding geven.
    De informatie omtrent flesvoeding vind ik vrij beperkt, de informatie voor borstvoeding daarentegen..

    Er zijn moeders die vanwege medische redenen simpelweg geen borstvoeding mogen geven, voor mijn gevoel wordt hier weinig op ingespeelt en dit vind ik erg jammer.

    Heeft iemand tips of een informatieplatvorm waar ik alle informatie over flesvoeding kan terugvinden?

    Heeft er iemand ervaring met Biobim Zuigelingenmelk??

    Alvast bedankt voor de reacties.

    Groetjes,
    Vlinder1981
     
  2. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Op de sites van de fabrikanten kan je veel info vinden, maar vanwege overheidsregels mogen ze flesvoeding tot 6 maanden niet promoten... vandaar de sumiere info... Maar veel vriendinnen van mij zijn gewoon meteen op de fles gegaan ipv borstvoeding (borstverkleining of geen zin in bv geven)

    Je kan gewoon de normale fv geven. bijv Nutrilon 1 of Friso 1. Als er allergiën voorkomen kan je er ook voor kiezen om hypoallergene voeding te geven (HA) Biobim lac wel eens gebruikt maar toen waren ze al ouder (en ze bleek kma te hebben), hier in de buurt kan je het alleen bij de reform kopen of bij de jumbo, daarom vind het zelf niet zo handig, heb liever fv die overal te krijgen is.
     
  3. mam van drie

    mam van drie Actief lid

    29 mrt 2011
    142
    1
    0
    accountmanager binnendienst
    zwolle
    Ik ga ook meteen op de flesvoeding, de reden daarvoor is dat ik met mijn andere kindjes niet genoeg voedingstoffen had en ze af gingen vallen, ik kies dit keer voor de voeding van het kruidvat, aangeraden door de vk.....
     
  4. 123miesje

    123miesje Bekend lid

    5 dec 2008
    872
    0
    0
    Ik mocht om medische redenen ook geen borstvoeding geven, ik zit tegen een ondergewicht aan. Ik heb overal duidelijk gemaakt (bij intake kraamzorg, huisarts en gyn.) dat ik perse flesvoeding wilde, niemand die daar ook moeilijk over deed. In het ziekenhuis gaven ze standaard friso en thuis had ik eerst simulac maar dat is bijna niet meer te krijgen. Daarna ben ik overgegaan op nutricia.
     
  5. Lionette

    Lionette Lid

    23 okt 2008
    44
    0
    0
    Allereerst ik respecteer ieders keuze om borstvoeding (BV) of kunstvoeding te geven, maar vaak is het zo dat onjuiste of onvolledige informatie maakt dat mensen (ten onrechte) overgaan of starten met kunstvoeding.

    @ Vlinder81: het is niet per definitie uitgesloten dat je met een prolactinoom geen BV kunt geven. Veel en uitgebreide (en zeer kundige) informatie hierover kun je vinden op www.borstvoedingsforum.nl
    Je kunt je vraag daar stellen of zoeken via de zoekfunctie op "prolactinoom".
    Mocht het in jouw geval echt niet mogelijk zijn of afgeraden worden, dan adviseer ik je informatie in te winnen bij consultatiebureaus of een goede (kinder-)arts.
    Heel veel succes met je keuze!!
     
  6. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    Ik vond de flesvoeding van kruidvat erg goed, maar je zult moeten uitproberen wat voor jouw baby werkt.
     
  7. maantje85

    maantje85 Fanatiek lid

    9 feb 2010
    1.321
    3
    36
    NULL
    NULL
    Hier nog een aanstaande mama die gelijk FV gaat geven(borstverkleining gehad) En bij de intake van de kraamzorg werd er gelijk gezegt dat er GEEN slechte flesvoeding meer bestaat dus gewoon een beetje uitproberen welke bij jullie het beste werkt. Wel heeft de kraam mij gezegt dat het handig is als je de voeding probeerd daar waar je ook boodschappen doet. bv Jumbo, AH C1000 dan vergeet je het niet zo snel, dan als je er speciaal voor naar een aparte winkel moet.

    Wij gaan hier voor (heel eigenweis een andere winkel;)) de voeding van het KV omdat ik daar goede reacties van heb gehoord:D
     
  8. Chai

    Chai Niet meer actief

    Wij begonnen met Nestle en daar kreeg ze heel erg kramp van.
    Ik ben toen overgestapt naar Nutrilon en die bevalt super goed.
    Verder is het echt makkelijker dan makkelijk.. je begint gewoon met standaart nr 1.
    En in het begin verteld de kraamzorg per dag hoeveel je mag verhogen en daarna verhoog je naar behoefte van je baby.
    Ik vind zelf dat er ook nietzoveel info verder over fv nodig is, het is zo simpel.
    Sowieso kan je met vragen na de kraamtijd altijd bij het cb terecht, zelf heb ik nooit vragen gehad eigenlijk.
     
  9. Joy2111

    Joy2111 Fanatiek lid

    16 jun 2010
    1.170
    1
    0
    Kwaliteitsmedewerker
    Overijssel/Twente
    Hier gaan we ook FV geven.
    Op aanraden van de Vk de voeding van de KV in huis gehaald dus we gaan kijken hoe dat bevalt.
     
  10. mama I

    mama I Nieuw lid

    5 sep 2011
    2
    0
    0
    Nederland
    Voor een echte goede vergelijking van alle flesvoedingen kan je kijken op www.babyvoedingchecker.nl dit is een onafhankelijke site met alle merken duidelijk naast elkaar incl prijzen. Ik vond het zelf een erg nuttige site.
     
  11. Escal

    Escal Fanatiek lid

    12 aug 2009
    3.441
    0
    0
    limburg
    hier helaas niet gelukt bv te geven (ondanks hulp van vk, kraamhulp, lactatiekundige, tepelhoedjes enz enz) toen dus overgestapt naar fv. nutrilon 1 ging bij sem erggoed. nu ga ik ook direct fv geven. weer nutrilon 1.
    anders eens met je gyn/ vk overleggen, hebben vaak goede tips door de ervaring met andere moeders

    succes
     
  12. happynienja

    happynienja Fanatiek lid

    8 aug 2007
    3.178
    0
    0
    Julianadorp
    Na 2 keer een mislukking mrt borstvoeding (lactatiekundige enz erbij) ga ik nu ook meteen flesvoeding geven.
    Ik denk nutrilon hypoallergeen, m'n kinderen zijn gevoelig en m'n zoontje heeft lichte KMA en eczeem.

    Hopelijk zijn de krampjes dan ook wat minder omdat de kleine dan meteen went aan 1 soort voeding.
     
  13. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.830
    3.626
    113
    Weet je wat ik me ontzettend boos over maak? Het gebrek aan beschikbare info over flesvoeding voor baby's van 0 tot 6 maanden! Ik weet dat de overheid van mening is dat borstvoeding het allerbeste is voor je kindje, en dat het daarom niet is toegestaan om actief reclame te maken voor zuigelingenvoeding 1 (met als bizar gevolg dat in een reclame voor Nutrilon bijvoorbeeld altijd eerst hardop moet worden gezegd dat borstvoeding toch echt het allerbeste is voor je kindje), maar gisteren kwam ik er achter dat het nog veel verder gaat, en dat het fabrikanten van babyvoeding uitdrukkelijk is verboden om überhaupt melding te maken van serie 1 producten op bijvoorbeeld hun eigen website! Als je de site van bijvoorbeeld Nutrilon of Friso bekijkt lijkt het alsof ze geen voeding maken voor kleintjes. Gebeld met de klantenservice, en dat is dus de reden. Tsss, belachelijk zeg.

    Natuurlijk: borstvoeding is hartstikke goed! Maar niet iedereen kan (of wil) dit geven en ik vind het behoorlijk vervelend dat je je bijna een crimineel voelt als je wat informatie wilt hebben over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van flesvoeding. Alsof ik mijn kind vloeibare sigaretjes wil geven of zo.....

    Zo, dat is eruit...... ;)
     
  14. mamavanKeano87

    mamavanKeano87 Fanatiek lid

    13 feb 2009
    1.491
    1
    0
    Schoonheidsspecialiste
    helemaal mee eens....dat ze geen acties ermee mogen doen oke maar vooral wanneer je nog een leek bent is dit mega onhandig!!

    ik ga HA voeding geven ivm kma van zoontje en vind die site die hier net genoemd werd helemaal super!!!!

    bij mn zoon had ik friso omdat dat er nu eenmaal was nu is er meer keuze in HA helemaal top!!!
     
  15. zeehondje

    zeehondje VIP lid

    30 okt 2007
    5.754
    0
    36
    Leerkracht
    Zuid-Holland
    Helemaal eens met EdN!!!
     
  16. mieke1987

    mieke1987 Lid

    3 mei 2011
    83
    0
    0
    NULL
    NULL
    OOk helemaal mee eens met het bovenstaande bericht. Wij kiezen eerst voor friso 1, dit omdat da hier ged bekend staat en ze het in het ziekenhuis ook geven.
     
  17. Vash

    Vash Bekend lid

    24 nov 2008
    889
    0
    0
    Amsterdam
    Ik heb wel borstvoeding gegeven, maar ik weet dat ze in het ziekenhuis waar ik bevallen ben friso ha gaven. Ik ben later op fv overgestapt en heb etos huismerk gegeven, en dat beviel uitstekend. Ik kocht af en toe ook nutrilon, friso, kruidvat, ah eigen merk omdat ik niet wilde dat ze aan een smaak zou wennen en je in geval van nood gewoon elk merk kan geven. Je kan ook alle vragen die je hebt gewoon aan de kraamverpleging stellen en als je later nog vragen hebt kan je altijd het consultatie bureau bellen.
     
  18. moonlight159

    moonlight159 Fanatiek lid

    20 mei 2008
    3.051
    1
    0
    In m'n huis
    Ik kreeg laatst van het CB te horen dat HA voeding helemaal niet werkt. Dat het eigenlijk een soort van geldklopperij is. Het is nooit wetenschappelijk bewezen dat HA voeding er daadwerkelijk voor zorgt dat je kindje geen allergieen krijgt. Ik ben daarom overgestapt op Nutrilon Standaard en ze doet het er prima op.
     
  19. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    4.322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Myn meissie is ook groor geworden op fv!
    Wij hebbn die van de friso gehad en die beviel heel erg goed!
     
  20. happynienja

    happynienja Fanatiek lid

    8 aug 2007
    3.178
    0
    0
    Julianadorp
    Het liefste zou ik neocate geven, heeft Emma ook gehad, dan kan de kleine geen reactie op de melk krijgen maar dat is helaas onwijs duur..
     

Deel Deze Pagina