Hoi, Misschien herkend iemand zich in mijn verhaal. Ik ben 13,5 week zwanger en vanaf het begin van mijn zwangerschap ben ik al erg onzeker telkens ben ik bang dat ik een miskraam krijg. Genieten kan ik niet ik zie alleen maar het negatieve als ik buikpijn krijg, als ik een klein beetje (bruin) oud bloed zie ben ik er van overtuigt dat ik een miskraam krijg ik heb al 2 echos gehad en daar was alles goed op. Ik weet dat ik moet genieten van mijn zwangerschap maar het lukt gewoon niet. Sommige mensen zeggen wel eens als ze een miskraam hadden ik weet dat het fout zat. Ik schaam me hier heeeeeel erg voor en af en toe denk ik dat erg juist iets gaat gebeuren omdat ik zo negatief denk. Ben ik nou echt zo raar?
Hoi Corinne, Nee, hoor je bent helemaal niet raar. Heel herkenbaar. Ik heb dat ook nog vrij lang gehad. En nu soms ook wel. Daarom probeer ik zelf de negatieve verhalen te vermijden. Dat is niet omdat ik het niet erg vind voor anderen, maar als het zover komt dan is het vroeg genoeg. Snap je wat ik bedoel? En ik probeerde ook iedere keer als ik naar de verloskundige mocht mijn angst uit te spreken. Maar ook om het aan te grijpen als "zie je wel, het gaat prima". Ik hoop dat je hier wat aan hebt. Groetjes Mariska
Meid je bent helemaal niet raar. Die gevoelens die je hebt zijn heel normaal. Je bent 13 weken dus de kans dat het mis gaat na goede echo's is klein. Probeer je niet te veel te focussen dat het mis gaat. Het gaat namelijk vaker goed dan fout. Fout kan het heel bot gezegd altijd nog gaan zelfs na 13 weken zwangerschap. Maar met die gedachte in je hoofd word het een heel lange 9 maanden. Onzekerheid is normaal maar probeer ook de positieve kanten te bekijken. Ik ben zelf ook heel onzeker maar heb hiervoor 2 missed abortions gehad met 8 en 11 weken. Dus mijn onzekerheid komt door mijn ervaringen. Toch probeer ik af en toe mezelf toe te spreken en in gedachte te houden dat het vaker goed dan fout gaat. Als je heel je zwangerschap moet leven met angst is er geen lol meer aan. En voor je het weet is het voorbij. Misschien is een angelsound iets voor je..? Ik heb er bij de zwangerschap van mijn dochter veel aan gehad. Bij twijfel of onzekerheid luisterde ik even naar haar hartje en voelde ik me weer ok.
Raar ben je niet aangezien iedere zwangere zich zorgen maakt over het wel of niet goed gaan van de zwangerschap. Misschien kun je inderdaad een angelsound aanschaffen om thuis zo af en toe het hartje te luisteren. Ik doe het ook zo af en toe omdat ik verder helemaal niets voel. Pas als ze gaat schoppen en ik kan haar goed voelen dan ben ik er helemaal gerust op. Probeer evengoed wel een beetje te genieten van je zwangerschap. Je wil niet na de geboorte het gevoel hebben dat je veel van je zwangerschap heb gemist. Je bent maar 1 keer voor het eerst zwanger en heb je tijd en rust om bewust stil te staan bij je zwangerschap. Bij een tweede heb je zoveel andere dingen om je heen dat die heel erg snel voorbij gaat.
Bedankt voor jullie lieve reacties voel me gelijk wat beter. En wat betreft de angelsound een goede tip alleen ga ik hem niet kopen ik ken mezelf langer dan vandaag een het zal dan wel een obsessie voor me worden en als ik dan iets raars hoor raar ik in paniek.
Ik heb ook hetzelfde hoor. In het begin had ik iedere keer hele vage zwangerschapstesten. Met de eerste echo deed de verloskundige heel vreemd toen ze zei dat ze geen zwangerschap kon zien. Ze zei gelijk al dat het waarschijnlijk een miskraam was. Ik bleek wel zwanger te zijn maar korter als ik had verwacht. Er werd toen uitgelegd dat sommige zwangerschappen beginnen met een diapauze. Dit betekend dat het kindje een tijdje niet groeit en 'bedenkt' of het wel geboren wil worden. Ook niet echt een opsteker dus. Daarna een dag extreme buikpijn gehad(met 11 weken). Dit bleek een blaasontsteking te zijn geweest. En nu met 20 weken een echo gehad en we moeten terug komen omdat de rechter uitstroom van de aorta wel gezien is maar nog niet goed op de 'foto' gezet kon worden. Pfffffff... Maar goed ik voel het kindje goed bewegen en verder was op de echo alles prima. Dus waarschijnlijk niets aan de hand. Maar het is gewoon allemaal heel onzeker en er gebeurd zoveel in je lichaam waar je weinig van begrijpt. Ik denk dat dit een heel normaal gevoel. de verloskundige vertelde mij ook dat dit alleen maar betekend dat het met je moedergevoel wel goed zit! Positief bekijken dus!
Nee hoor is heel normaal. Er gebeurd zoveel met je en je maakt je zorgen of alles wel klopt. Ik herken het precies. Nu ben ik ook nog weleens onzeker! Probeer gewoon te genieten. Niet te druk maken he! Als je vragen hebt of je zorgen maakt kun je ook altijd je vk bellen die wil je vast graag helpen. Die kent dit precies.