Vrijdag hebben we onze eerste afspraak bij de fertiliteitsarts. Mijn dochter is na 10 maanden 'in mijn buik gekomen' maar nummer 2 wil maar niet. Nu gaan we vrijdag naar het ziekenhuis, maar wat kunnen we verwachten vrijdag? Ben een beetje zenuwachtig maar ook weer heel blij dat we hulp (hopelijk) gaan krijgen! Maar wordt er meteen een afspraak gemaakt voor vanalles of is het eerst testen..en op wat dan? Kortom: wat kan ik verwachten?
Ik had deze afspraak toevallig vandaag! Het bestond bij mij uit eerst een half uurtje wat gegevens uitwisselen met een co assistent. En vervolgens naar de Gynaecoloog zelf die een inwendige echo heeft gedaan en een soort plan van aanpak gaf. In ons geval nog een half jaartje zelf proberen omdat alles er goed uit zag. Nu moet ik alleen nog wat bloed laten prikken. Dus geen stress hoor, tis niet heel erg ingrijpend de eerste afspraak
Hi, de afspraak kan per ziekenhuis verschillen. Eerst een gesprek betreft meestal het in kaart brengen van de situatie en hoe wat de mogelijke vervolg stappen zouden kunnen zijn. Vaak is er "samenlevingstest/ vruhtbaarheidsonderzoek" betreft jullie beiden. Er wordt gekeken hoelang jullie al bezig zijn en hoe de menstruatie cyclus verloopt. Soms willen ze ook dat je cycli bijhoud themperaturen Ook willen ze de zemelen van je partner onderzoeken. Ook moet je meestal bloedprikken en krijg je een inwendig echo. Hoop dat ik niks vergeten ben. Groetjes en Suc6 suikerspin
Wij hadden 3 weken voor de afspraak het semen onderzoek. Zodat we met het gesprek de uitslag kregen. Ook moesten we beide een vragen formulier invullen. Dit namen we mee en las zij door. We hoorden de uitslag van mijn man en ik kreeg een echo. Hier bleek gelijk dat het bij mn man erg mis was. Voor de vorm heb ik nog bloed moeten prikken, tijdens mijn cyclus 3 keer. Mijn man 1 keer. En dat was toen verkeerd dus dat moest opnieuw. 3 maanden na de eerste afspraak het tweede onderzoek. En deze was net zo slecht. Toen waren we dus rond. De onderzoeken bij ons hebben 8 maanden in beslag genomen.
Ik heb vorige maand mijn afspraak bij de gyn gehad. Ze heeft inwendige echo gemaakt. In de tussentijd heeft mijn man zaadonderzoek gehad en moet ik in mijn cyclus 2 keer bloed laten prikken en over 1.5 week hebben we de volgende afspraak met de uitslagen. Ik vind het enorm spannend. En ik ben ook wel benieuwd hoe lang ze je verder laten proberen als alles er goed uit zo zien. Maar ik heb er haast geen vertrouwen meer terwijl de gyn denkt dat ik binnenkort wel spontaan zwanger ben. Die hoop is bij mij elke ronde minder. We proberen al vanaf februari 2014 zwanger te worden.
Wij kregen van te voren een vragenlijst thuis gestuurd met vragen over onze beide (ziekte)geschiedenis, cyclusverloop van mij e.d. Dit werd tijdens het eerste gesprek besproken. Daarnaast kreeg ik een inwendige echo en onderzoek, wat er goed uit zag. Mijn man had toevallig de dag ervoor zijn zaad ingeleverd, waarvan we ook gelijk de uitslag kregen en waar ook gelijk het probleem bleek te liggen. Bij mij hebben ze de maand erop een cyclusanalyse nog gedaan met behulp van echo's en bloedonderzoek.
Bij de eerste zwangerschap ben ik alleen geweest ( vriend was ziek ) en heb vragen doorgenomen met de fertiliteitsarts. Ook direct bloed moeten prikken en een afspraak gemaakt voor de echo. Mijn vriend heeft zijn zaadjes in moeten leveren en na een tijd kregen we de uitslagen.. Toen was mijn vriend wel mee.. Weet niet meer hoeveel er tussen zat tussen de onderzoeken en uitslag. Deze keer met z'n 2e geweest en het was een kort gesprek. Oké het is helder. Zelfde behandeling als de vorige keer