Hoi meiden, Ik ben momenteel bijna 36 weken zwanger. Ons kindje ligt al een hele tijd in stuit en afgelopen woensdag geprobeerd hem te draaien, je raad het al...niet gelukt dus:x We kregen gelijk een folder mee over een stuitbevalling en een keizersnee. Voordat ik wist dat de versie mislukt was heb ik altijd geroepen: Ik wil absoluut geen keizersnee! Daarna kwam er toch twijfel en aangezien er "vrij makkelijk"over een keizersnee werd gepraat had ik zoiets van: "Dat doe ik wel ff" Maar hoe meer ik erover nadenk, hoe meer het me tegen gaat staan. Ik wilde geen keizersnee en eigenlijk sta ik daar ook niet voor 100% achter! De gyn zegt dat een stuitbevalling heel goed mogelijk is en dat er net zoveel risico's aan verbonden zijn als aan een gewone bevalling en zeker in mijn geval omdat het mijn 3de kindje is. Nu mijn vraag: wie heeft ervaring met een stuitbevalling positief of negatief, want ik ben mij er ook degelijk van bewust dat het niet altijd positief kan zijn
Helaas kan ik je niet mijn ervaring vertellen met een stuitbevalling...wel heb ik een paar weken geleden met dezelfde keuze gezeten. Eigenlijk hadden wij meteen toen ie in stuit bleek te liggen...keizersnede maar toen we op controle gingen werd dit met ons besproken,de gyn was heel positief over een stuitbevalling en alles zag er zeer gunstig uit (niet een groot kindje,hij lag mooi ingedaald en daarbij was mijn eerste bevalling super gegaan en ook snel in 2,5 uur)...hij vertelde ook de risico's maar ook die van een keizersnede. hmm... een hele week heb ik er niet van geslapen want wat is het beste he?! Ik werd helemaal gek ervan, de ene keer dacht ik we gaan het proberen maar dan een paar uur later brak me het weet uit en dacht ik weer nee we gaan voor een keizersnede. In de omgeving kreeg ik natuurlijk ook allemaal verhalen en advies waardoor je nog meer gaat twijfelen. Op een gegeven moment had ik het er met mijn man over en hebben we besloten om een keizersnede te plannen rond de 39 weken..mocht ie zich eerder aandienen dan kon ik het altijd nog zo proberen. Sinds dat moment is een enorme last van mijn schouders gevallen, ben geen moment zenuwachtig geweest. Met 38 weken en 5 dgn zat mijn zoontje nog steeds lekker in mijn buik en is ie ter wereld gekomen met een geplande keizersnede. Ik heb er geen moment spijt van gehad, en het is me echt reuze meegevallen. Ik ben blij dat ik naar mijn gevoel geluisterd heb... een keizersnede was mijn eerste gevoel en ik denk dat je naar je eigen gevoel moet luisteren. Als jouw gevoel zegt ik wil het proberen moet je dat doen en niet luisteren naar andere verhalen over wat er allemaal goed en niet goed gegaan is! Heel veel succes, en hoop dat je een goede keuze kunt maken waar jij je goed bij voelt! en mocht je nog vragen hebben laat t me weten!
Ik lees mee. Ons kleine ukje ligt ook Nog steeds in een stuit als het niet draaid word ik over gedragen aan de gyn. Ben doodsbang voor een keizersnede. Vorige x gewoon bevallen. Beval liever thuis
Eerste ben ik ook gewoon bevallen, en natuurlijk had ik dat ook liever gehad. Maar het valt heel er mee! Als je vragen over keizersnede hebt vraag gerust!
Hier geen stuiligger gehad of iets dergelijks, maar moet zeggen dat een keizersnede na 2 vaginale bevallingen me enorm is meegevallen. Ook het herstel ervan.
Ik zit natuurlijk met een kleintje van 1,5 als de tweede word geboren. Die weegt ook ruim 14 kilo en word graag door mama opgepakt. Dat is echt een van mij bezwaren. En in het ziekenhuis liggen vind ik zoiezo niets.
@jessy1983: Ook ik heb al 2 kids rondlopen, een zoon van 7 en een dochter van 5. Ze zijn al behoorlijk "zelfstandig"' maar 2 weken geleden ben ik opgenomen geweest in het ziekenhuis ivm regelmatige harde buiken, mijn zoon heeft hier een behoorlijke klap van gehad, kon niet eten, niet slapen, was heel stil en in zichzelf gekeerd en daardoor maakt het mijn beslissing ook niet makkelijker. Je moet en aan je ongeboren kindje denken, maar ook aan de kids die je al rond heb lopen... @debke83: Wat heeft jullie uiteindelijk de doorslag gegeven om toch voor een ks te kiezen? Ik hoor inderdaad van meerdere vrouwen dat het ontzettend meevalt, maar daarnaast zijn er ook vrouwen die er heel nuchter mee om zijn gegaan en waarbij het een hele grote teleurstelling is geworden. Ik neig (nog) meer naar een vaginale bevalling, als dat echt niet gaat kunnen ze altijd nog overgaan op een ks en andersom niet... Pffff, die twijfel, wordt er gek van! Woensdag gesprek met de gyn en ben heel benieuwd naar zijn/haar kijk op een vaginale bevalling vs keizersnee....
Ik heb ook een zoontje van drie rond lopen, en in begin is het zeker zwaar.maar het is me heel erg mee .nu vier weken later doe ik eigenlijk alles weer zelf.mijn herstel ging heel snel. Toen ik hoorde dat ie in stuit lag was mijn eerste ingeving..., heb na gesprek met gyn ook heel erg getwijfeld, maar uiteindelijk naar mijn gevoel geluisterd.
Mijn eerste gevoel geeft juist geen keizersnede. Maar ik ben nog wat minder ver dus er bestaat nog een kleine kans dat het draait. Hadden jullie bij de eerste ook een stuit?
Ken je Moxa-therapie? Ik heb het succesvol gebruikt bij 36,5 week en mijn baby is gedraaid. Ik heb je een PM gestuurd.
Nja zelf geen ervarig.. Maar ik lag wel in stuit en mn moeder is gewoon vaginaal bevallen En alles is prima gegaan.. Ik was er in 5 uur uit en was t eerste kind
Tja, dat is moeilijk te zeggen. Op stuitlig.nl kun je wel een aantal wetenschappelijke studies lezen waaruit blijkt dat het de kans aanzienlijk verhoogt. En in ieder geval geldt: baat het niet, dan schaadt het niet. Ik merkte wel meer beweging in mijn buik als we de 'behandeling' deden, dus dat er een direct gevolg is, geloof ik zeker wel. Misschien was dit net het laatste duwtje in de rug. Ik heb een pakketje te koop staan trouwens, want na één stick was het al niet meer nodig. Ze bleek al gedraaid te zijn. Ik vond het zelf in elk geval de gok van vier tientjes waard (ik had een nieuw pakketje via Marktplaats) om een keizersnee te voorkomen. Die heb ik namelijk bij mijn eerste gehad... En omdat mijn tweede bevalling wel gewoon ging en soepel verliep (vooral het herstel!!) had ik er behoorlijk veel voor over om die baby van mij te draaien! Dus al met al misschien een beetje alternatief en zweverig, maar als het helpt, scheelt het je heel veel (herstel)ellende!
Je hebt PM Wij hebben maar één stick nodig gehad (3 'sessies') waarna onze baby draaide. Ik heb nog 4 sticks over, voldoende voor 12 sessies. Het is de officiële set van Stuitlig.nl met een heldere instructie-dvd. Bij het pakket zit een retour-envelop waarmee je de dvd kunt terugsturen naar Stuitlig.nl. Je krijgt dan 10,- overgemaakt op je rekening. Per saldo kost dit setje je dan 20,- Een schijntje als je er een keizersnede mee kunt voorkomen... En die kans is groot!!
ik zou voor de keizersnede gaan..mijn eerste lag ook in een stuit en het ziekenhuis had de voorkeur voor een stuitbevalling. Ik had hier geen goed gevoel over met name door de risico's voor de baby. ik heb tot 2 keer toe een draaipoging gehad zonder resultaat. Mijn vriendin die destijds even ver was had ook een stuitertje, zij heeft eerst moxa therapie geprobeerd, zonder resultaat, vervolgens is ze voor een stuitbevalling gegaan welke mislukte en ze alsnog een spoed keizersnede kreeg. Haar herstel heeft uiteindelijk langer geduurd dan mijn herstel. Ik ben uitgerust naar het ziekenhuis gegaan en wist wanneer het kwam. Zij heeft moeten wachten op weeen, toen 8 uur met de bevalling bezig geweest en toen nog een spoedkeizersnede.. Aangezien ik nu 30 weken zwanger ben en deze spruit ook al 10 weken in stuit ligt verwacht ik niet dat ze gaat draaien. Ik ga dan ook, als het zo blijft, voor een keizersede. Ik ga ook niet eens meer een draaipoging proberen. Ze ligt nl denk ik niet voor niets in een stuit. succes met je keuze in iedergeval..makkelijk is het niet..
Bedankt voor jullie reacties en eerlijke meningen. Ik ben er nog steeds niet uit, pfff, hoop dat de gyn meer duidelijkheid kan gaan geven woensdag. Ik heb wel gelezen op hun website hoe zij omgaan met een keizersnede (dus echt stap voor stap wat ze gaan doen) en hoe zij omgaan met een stuitbevalling. Ze doen dus wel eerst een meting van het bekken en het kindje (als het kindje je al "te"groot is voor het bekken heb ik geen keuze, ze kijken of hij wel met de billen beneden ligt en ook wat is ingedaald (is dit niet het geval, ook geen keuze) Daarnaast als de bevalling begint wordt ik meteen aan een ctg gelegd en krijgt de beeb electroden om zijn hartslag te meten, verloopt de ontsluiting niet goed en snel genoeg en zijn de weeen niet krachtig genoeg of gaat de hartslag van beeb naar beneden, dan wordt er meteen een ks gedaan. Dus in dat opzicht nemen ze echt geen risico's. Verschil is natuurlijk ook wel dat ik al 2 kids heb en de boel wat opgerekt is. Mijn 1ste lag goed, goed ingedaald, maar uiteindelijk ging dit niet helemaal goed. Hartslag van beeb naar beneden en ik kreeg hem niet door mijn bekken heen, gevolg: een vacuumpomp. Ook bij een beeb die dus "normaal" ligt kunnen ze van te voren niks voorspellen/garanderen.... Ik vind het gewoon zoooooo moeilijk en zeker omdat mijn naaste omgeving al in paniek raakt als ik aangeef misschien toch voor een stuitbevalling te gaan. Partner daarintegen staat 100% achter mijn keuze en gelooft dat ik sterk genoeg ben om een stuitbevalling aan te gaan, maar hij wil zelf van de gyn horen wat de risico's kunnen zijn van een stuitbevalling en/of ks (want ook een ks is niet zonder risico's, maar dat niks is zonder risico's)
Hier ook nagedacht over dit dilemma. Mijn uk draaide regelmatig nog naar stuit en hoofdligging tot 38 weken. Gelukkig ligt hij nu al meer dan een week met zn hoofdje naar beneden. Ik zou gekozen hebben voor een ks, vond de risico's van een stuitbevalling toch te groot voor zowel kind als mijzelf. Heb een kennis die na stuitbevalling LANG heeft moeten herstellen door de schade van onderen. Maar dit is natuurlijk ook weer verschillende per persoon. Hoor ook veel verhalen dat het gewoon allemaal goed gaat. Maar ik zou gaan voor de 'zekerheid' van een ks. En geen verrassingen of alsnog een spoed-ks tijdens de bevalling.
Als je een ervaren gyn hebt die het ziet zitten, zou ik voor de stuitbevallng gaan. Dat was mijn eerste keus geweest als baby niet was gedraaid. Maar mijn vk raadde het me af omdat ze het te riskant vond vanwege afwijkende liggingen van mijn twee andere kinderen. In combinatie met een stuitbevalling vond ze dat te riskant. Heb je echter alle voorwaarden mee om een stuitbevalling tot een succes te maken (bij vorigen bevalling goede weeën, niet te lang persen, geen vacuüm of tang, etc.) en een gyn die het ziet zitten, dan zou ik daar echt voor kiezen. En ik heb nog een pakketje moxa in de aanbieding