Mn dilemma is een weekje uitgesteld Zoon corona. Kapper met kwetsbare familie ... Nou ja... heb ik weer even bedenktijd
Wat ik me afvroeg... heeft 100%cacaopoeder invloed op je bloedsuikerspiegel? Ik moet suikervrij eten deze zwangerschap, maar om mijn melk soms een smaakje te geven vind ik dit wel lekker.
Ik wil het vragen aan @Adje maar er zijn vast meer mensen die het weten Op mijn combi oven staat een standje met grill. Die grill gebruik ik om m’n spekkoek onder te maken. Maar zou je onder die stand ook lekkere kippenpootjes kunnen maken? Soortement kip aan het spit idee. Nog nooit gedaan en voor ik iets verkeerd doe
Er zit een klein beetje koolhydraten in, maar heel weinig en amper tot geen suiker. Lijkt mij geen kwaad kunnen toch.
Ik gebruik de grill dan alleen aan het eind om het velletje knapperig te krijgen. Om het helemaal door te garen zou wel veel werk zijn. Moet je blijven draaien.
Gisteren had ik een dilemma met m'n moeder. Ze hebben een compostbak waaruit een pompoenplant groeit en daaraan al veel klein pompoenen. Ze had ooit gehoord dat je die niet mag opeten (de soort op zich is wel eetbaar) maar dat leek mij zo een onzin. Wat zou het verschil kunnen zijn tussen een pompoenzaadje wat je doelbewust plant, en een zaadje wat toevallig begint te schieten nadat je het weggegooid hebt op de compostbak? De plant zelf groeit buiten de bak voor het grootste deel. Wie van ons heeft gelijk?
Waarom denkt ze dat het niet mag? Vanwege het feit dat het op de composthoop groeit of omdat ze het niet zelf gezaaid heeft (courgette en pompoen kunnen bijv door kruisbestuiving giftig worden)? Volgens mij kun je ze gewoon eten in elk geval. Pompoenen worden vaker bewust op de composthoop gezaaid namelijk. Als ze bitter zijn niet eten vanwege giftig door kruisbestuiving.
Als het een zaadje is van een zelfgekweekte pompoen die vorig jaar in de compostbak belandt is kan je moeder gelijk hebben. Als een pompoen en een courgette / anders soort pompoen dicht bij elkaar staan kun je kruisbestuiving krijgen, dan kan het zijn dat het resultaat daarvan niet eetbaar is. (je kan even googlen op kruisbestuiving pompoen) Wat je kan doen is een klein stukje proeven, als het bitter is meteen uitspugen, dan is het niet eetbaar. https://www.antigifcentrum.be/voeding/bittere-courgettes-en-pompoenen
Ze wist zelf niet waarom, had het via een collega gehoord. Maar dat zal dan inderdaad hiermee te maken hebben. Wisten we alle 2 niet van die kruisbestuiving.
Iemand ervaring met het reizen met kinderen in het ov? Straks wanneer het vakantie is, wil ik graag eens wat vaker de bus nemen ipv de auto. Hebben kinderen hiervoor een eigen ov kaart nodig of kunnen ze ook voor een bepaalde prijs meereizen of hoe werkt dit?
Ligt aan de leeftijd van de kinderen en in welke provincie je gaat reizen. Tot en met 3 jaar zijn kinderen sowieso gratis, maar hier in Noord-Brabant reizen maximaal 2 kinderen t/m 11 jaar gratis mee met 1 betalende volwassene. En hebben ze geen eigen ov-chipkaart nodig.
Hier in de regio, de jongste niet, de oudste wel. Maar er zijn ook kinderkaartjes verkrijgbaar en die kun je pinnen bij de chauffeur. Sowieso kun je volgens mij overal pinnen bij de chauffeur.