Het grote "favoriete recepten" topic!

Discussie in 'De lounge' gestart door NoukjeTygo, 4 aug 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort

    Je bedoelt de halvarine die er in gaat?
     
  2. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort

    Ik snapte even niet wat je bedoelde, want er gaat namelijk geen vet in de vulling. Als je een cake of of een gewone basistaart maakt, gaat er toch altijd boter in bij het beslag. :)
     
  3. Islah

    Islah Niet meer actief

    Niet in biscuitbeslag, dat is zonder vet. Er zitten dan meer eieren in (die vaak worden gescheiden). Een cake wel, maar basistaart niet. Helemaal omdat er ook vulling/topping in/op komt, wordt het dan misschien te machtig..?
     
  4. Saadia

    Saadia Actief lid

    3 apr 2009
    150
    11
    18
  5. Pickle

    Pickle Fanatiek lid

    7 mei 2010
    1.293
    5
    38
    Dit recept is hier op iedere verjaardag een groot succes én heel makkelijk en snel te maken als je de karamel al in de kast hebt staan. De bodem kun je ook maken met zo'n zakje kant en klare kruimelbodem van dr. Oetker.

    Banoffee Pie

    - 150 gram digestive koekjes
    - 75 gram boter
    - 1 blikje gecondenseerde melk
    - 3 heel rijpe bananen
    - bekertje slagroom
    - flinke schep suiker
    - zakje klopfix

    Doe het blikje gecondenseerde melk in een pan water en kook het 3 tot 4 uur. Zorg ervoor dat het blikje altijd helemaal onderstaat anders kan het ontploffen! Laat afkoelen.
    Ik kook er altijd een stuk of drie tegelijk, de andere twee bewaar ik dan gekookt en al in de kast (kan een paar maanden).

    Verkruimel de koekjes in de keukenmachine en smelt de boter au bain marie. Roer door elkaar en bekleed de bodem van een taartvorm ermee. Aandrukken met de bolle kant van een lepel.
    Verdeel de karamel (i.e. de gekookte gecondenseerde melk) over de bodem.
    Snijd de bananen in plakjes en leg ze op de karamel.
    Klop de slagroom stijf met suiker naar smaak en een zakje klopfix en verdeel dit over de taart.
    Eventueel kun je er daarna nog wat geraspte pure chocola overdoen.

    En wat meer werk, maar minstens net zo lekker: Dulche de leche cheesecake squares.
     
  6. Ikapika

    Ikapika VIP lid

    21 okt 2012
    5.073
    0
    0
    omgeving Haarlem
    Ik maak graag Belgisch stoofvlees. De hoeveelheden doe ik vaak op gevoel:

    Wat heb je nodig?
    600 a 700 hacheevlees
    uien
    hacheekruiden
    laurierblad
    flesje oud bruin (of een flesje Belgisch bier :D)
    sneetje witbrood
    mosterd
    scheutje azijn
    plak ontbijtkoek

    Bak het vlees in een stoofpan in ruim boter voeg een ui in halve ringen toe. Vervolgens de hacheekruiden toevoegen. Als het vlees rondom goed bruin is voeg je het flesje bier en het laurierblaadje toe. Besmeer een witte boterham goed met mosterd en doe dit met de besmeerde kant onderop in de pan en laat het geheel zo'n twee uurtjes sudderen op laag vuur. Voeg eventueel een scheutje azijn toe om het vlees nog zachter te krijgen. Verkruimel op het laatst de ontbijtkoek in de pan, roer om en laat het geheel nog even sudderen.
    Lekker met aardappelpuree of frietjes, rode kool of appelmoes.
     
  7. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    5 jun 2013
    7.019
    548
    113
    heerlijke bloemkool ovenschotel

    ik heb geen hoeveelheden doe gewoon wat op de gok voor ons gezin

    bloemkool koken (BEETGAAR), aardappels koken ( of een zakje voorgekookte) gehakt rullen ( spekjes kunnen ook of evt kip)

    sausje maken van 30 gram boter, kopje melk en twee, drie eetlepels bloem. flinke theelepel mosterd erdoor, zout peper en nootmuskaat naar smaak toevoegen.

    ovenschaal pakken, laag bloemkool, laag aardappels, laag gehakt, kip etc. saus erover gieten. bestrooien met paneermeel en tenslotte wat geraspte kaas. even een kwartier in de oven op 150 graden tot er een mooi korstje opzit

    smakelijk!
     
  8. minon

    minon Niet meer actief

  9. minon

    minon Niet meer actief

    Kun je taartbodem van dr oetker ook los kopen dan?
     
  10. Pickle

    Pickle Fanatiek lid

    7 mei 2010
    1.293
    5
    38
  11. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    De basistaart zelf is ongeveer idd als een cake, dus geen biscuitbeslag. Misschien voor jullie is het machtig, maar ik weet niet beters om het zo te maken en te eten. Zo maken antillianen hun taart. Maar je kan het anders op jouw manier doen?
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Het klinkt heerlijk!
    Maar ook als taart voor 5 verjaardagen :)
    (Niet zo'n grote schare familie en vrienden zegmaar)
     
  13. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    5 jun 2013
    7.019
    548
    113
    vanavond heb ik aardappelgratin gemaakt.

    dit is voor ongeveer 3-4 personen

    600 gram aardappelschijfjes ( het lekkerst is zelf aardappels koken en dan in plakken maar van die zakjes voorgekookte kan ook)
    1 ui
    1 teen knoflook of knoflookpoeder
    tijm
    scheut melk
    2 eieren
    klein bekertje creme fraiche
    geraspte kaas
    peper en zout

    snijd de gekookte aardappelen in plakken. fruit in een pan de ui, knoflook en beetje tijm.
    aardappels in een ovenschaal leggen
    in een kom de eieren, melk,creme fraiche, kaas door elkar roeren en beetje peper en zout toevoegen.
    het uimengsel op de aardappels doen en hierover weer het ei,cremefraiche mengsel.
    evt bestrooien met wat Italiaanse kruiden en dan een half uurtje op 150 graden in de oven.
     
  14. Zonnebloem1987

    Zonnebloem1987 Fanatiek lid

    9 jan 2009
    1.327
    21
    38
  15. PenF

    PenF VIP lid

    20 aug 2009
    8.387
    2.241
    113
    Vrouw
    Coach
    Dordrecht
    Favoriet hier nu echt, Coq au vin. Eindelijk een recept wat we super vinden. Je kunt het 2 dagen van te voren maken dus ideaal als je eters krijgt.
    Let op: Het is echt totaal niet mager ;)

    Ingrediënten:
    750 ml rode wijn (bij voorkeur pinot noir)
    1 grote wortel in grove blokjes
    1 ui in vieren
    5 teentjes knoflook , 4 geplet 1 fijngesneden
    1 laurierblaadje
    bosje tijm
    30 gram roomboter
    150 gram vet spek in dobbelsteentjes van 1cm
    2 el bloem
    4 grote kippenbouten
    10 sjalotjes
    125 gram champignons
    60 ml Cognac

    Bereiding:

    Doe de wijn, wortel, ui, geplette knoflook, het laurierblaadje, een paar takjes tijm in een steelpannetje. Breng het aan de kook en laat tot ongeveer de helft inkoken. Zeef en bewaar het vocht.
    Smelt de boter op halfhoog vuur en bak hierin de vetspekblokjes bruin. Leg apart op een schaaltje.
    Doe de bloem, wat zout en peper in een schaal en haal de kippendijen erdoorheen zodat ze volledig met een dun laagje bedekt zijn.
    Braad alle kanten van de kippenbouten aann totdat ze goudgeel kleuren. Leg ze apart op een groot bord.
    Bak in 10 minuten de sjalotjes op laag vuur zodat ze net beginnen te karameliseren. Voeg de champignons en de gesneden knoflook toe en bak die nog 5 minuten mee. Haal ze dan uit de pan en houd apart.
    Zet het vuur weer hoog, doe de helft van het apart gehouden vocht in de pan en roer alle aanbaksels los. Doe de kip en het spek terug in de pan. Schenk er de cognac over, houd er voorzichtig vuur bij en flambeer zo het gerecht.
    Voeg als de vlammen verdwenen zijn de rest van het vocht samen met de resterende tijm toe. Breng aan de kook en laat een uur stoven.
    Voeg de apart gehouden sjalotjes champignons en knoflook toe en laat nog 20 minuten zachtjes koken.
     

Deel Deze Pagina