Ik woon in een klein dorp. Wij willen hier graag weg, beide voelen ons hier niet thuis. Iedereen kent elkaar hier en weten alles van elkaar. Enige voordeel; we wonen in een kindvriendelijke wijk waar alle kinderen met elkaar spelen van alle leeftijden. Zitten 15min van Gouda en 20 a 30min van Capelle a/d IJssel.
Aan de rand van een stad. Goede locatie. Rechts van ons een 200m verder begint de bewoonde wereld, 500m van de psz/school. Ben binnen 3 min bij de Albert heijn. Tegenover ons zijn voetbalterreinen en om ons huis wandelgebieden dus veldwegen. Links van ons een kleine km verder zijn de grotten en een boerendorpje. wonen qua ligging eigenlijk perfect.
Wij wonen in een klein stadje (of groot dorp) in het midden van NL. We wonen hier nu bijna 3 jaar en het bevalt echt prima. Lekker rustig. Niet overdreven groot maar alle benodigde winkels in de buurt. Fijne mix van inwoners, veel groen in onze wijk, school van onze keuze op fietsafstand. Utrecht op een half uur en Rotterdam op drie kwartier dus dat is ook allemaal goed te doen. Ik zou echt nooit in een grote stad willen wonen, we komen met enige regelmaat in Rotterdam maar elke keer ben ik weer blij als we onze eigen straat met groen overal inrijden. Alleen maar beton en asfalt nee dat is niks voor mij.
Ik vind de stad waarin ik woon vreselijk, vooral wat betreft de meeste inwoners. Ze zijn erg aardig hoor, maar ze doen me grotendeels denken aan de Flodders... In de zin van: communiceren lukt ze alleen schreeuwend, praten enkel gecombineerd met een hoop scheldwoorden, bedenken dat de buren er misschien last van hebben als je om 23:00 met je professionele stereo-installatie hardcore gaat luisteren blijkt te moeilijk en kinderen opvoeden is voor veel ouders teveel werk. Meisjes van 8 lopen rokend over straat en jongens van 11 hangen doordeweeks tot heel laat in de avond nog op straat met blikjes bier. De straten liggen bezaaid met troep (plastic flesjes, blikjes, verpakkingen) en ruiten van bushaltes o.a. worden met regelmaat gesloopt. Inbraken, berovingen en zelfs schietpartijen zijn geen uitzondering. Toen ik nog bij mijn moeder woonde in één van de ergste wijken was het zo dat we verbaasd waren als we een hele avond lang géén politie hadden gezien en gehoord. Want normaal is dat elke avond wel nodig. Maar, de wijk waar ik nu woon is echt een uitzondering. Hele rustige wijk, veel groen, de jongeren die je 's avonds op straat ziet zitten gewoon rustig met elkaar te praten op een bankje of voetballen een beetje en zeggen je vriendelijk gedag als je voorbij loopt, de kinderen zijn beleefd en ook aardig voor elkaar, er wordt niets gesloopt en niemand veroorzaakt bewust overlast. Is er toch overlast, is één keer even vriendelijk vragen of het zachter kan genoeg en heb je er daarna nooit meer last van. Toen laatst met de maansverduistering ben ik midden in de nacht naar buiten gegaan en heb ik ergens op een open parkeerplaats gestaan en ik heb me geen seconde onveilig gevoeld. Twee minuten lopen vanuit mijn achterdeur en ik sta in het aangrenzende dorp. Nog vijf minuten verder lopen en ik sta tussen de weilanden met koeien. Deze wijk voelt niet als een stad, het is gewoon een soort dorpje. Ik vind het hier echt heerlijk. Het is jammer dat ik om echt iets te hebben (zoals winkels, in de wijk hier hebben we maar erg weinig keus) ik toch de rest van de stad in moet en ik me daar echt niet op mijn gemak voel. Maar anders bleef ik hier mijn hele leven wonen, ik ben echt verliefd op mijn wijkje.
Ik woon al 34 jaar in Lelystad Op zich een fijne stad om op te groeien en erg kindvriendelijk. Huisen zijn betaalbaar en er is veel water en groen. Wij wonen in een prachtig vrijstaand huis met 6 slaapkamers en 2 badkamers. Het centrum is er de laatste jaren ook wel wat op vooruit gegaan (h&m, Sting, only, newyorker etc.) Toch denken mijn man en ik na over verhuizen naar een andere stad. Het lijkt ons leuk om na praktisch ons hele leven hier te hebben gewoond ook eens in een andere stad te gaan wonen. Wat ons doet twijfelen is dat de kinderen hier allemaal op school zitten en wij toch wel bang zijn wat voor invloed het heeft als we de kinderen halverwege van school halen.... Mijn man werkt in Amsterdam en hij is het reizen toch ook wel een beetje zat, maar ja wat is wijsheid he
Ik woon op 6 km van de grens met Duitsland op 24 km vanaf arnhem 15 km van Doetinchem. Het woont heerlijk hier. Lekker dorp met een mooie kern waar we alles hebben. Ik heb ook een aantal op de rand van Arnhem gewoond daar zou ik niet dood gevonden willen worden. Voordelen zijn toch wel. Boodschappen en tanken doen we allemaal in dld. Rustig wonen en gemoedelijkheid. Nadelen voor een beetje werk gelegenheid moet je wel uitwijken naar de grote plaatsen.
Haha ik weet waar je woont en ik zeg altijd daar zou ik nog niet dood gevonden willen worden.. inderdaad precies wat je zegt.. ons iets kleiner stadje heeft dit niet maar heeft weer slecht ov bereik.. en als ik wat grotere winkels wil moet k hier toch echt weg.. De verbindingswegen naar de snelweg zijn vreselijk staan altijd vast tenzij je ruim buiten de spits gaat rijden.. maar verder zou ik echt nooit meer anders willen. Heb een paar jaar in Rotterdam gewoond waarvan 1 jaar midden in het centrum dat vond ik toen als student geweldig maar dit waar k nu woon bevalt me toch echt stukken beter..
Wij ook.. Me vriend komt uit Utrecht die zou d'r ook wel weer willen wonen al wonen we hier ook best prima hihi
Ik woon in een stad in Île-de-France (in Frankrijk). Leuk wonen, maar ontzettend duur! Zowel de huur als de levensmiddelen. Officieel kom ik uit Den Haag. Ik mis mijn stad af en toe. Vooral de prijs van wonen en boodschappen!
Zijn in juli verhuisd naar een kerkelijk dorpje, lekker rustig.. Maar vele lopen hier nog met rokken aan Wij wonen wel in nieuwbouw, dus bij ons in de straat niet. Behalve gereformeerde scholen hebben we ook een openbare school. En dit, terwijl we een paar jaar in Arnhem gewoond hebben.. dus echt even wennen. Vooral zondags, want dan doen de mensen hier niets behalve naar de kerk gaan 3 x op een dag. Ik kom zelf uit een groot dorp naast Nijmegen met genoeg voorzieningen. Ik wil daar uiteindelijk weer heen.
Ik woon aan de rand van een half leegstaand heel klein dorpje in Portugal. Half uurtje fietsen, 10 minuten met de auto van een redelijk stadje met alle voorzieningen. Heerlijk in een boerderijtje op het platteland met een flink stuk grond er om heen en weinig buren.
Wij wonen in steenwijk. Vind het ideaal. Tis geen enorme stad, je hebt alles dicht in de buurt, school is 3 minuten lopen en de stad 5. Verder geen last van jeugd of bende. Echt heerlijk. Geboren in Hoogeveen, dat was ook een prima stad. Alleen het geroddel vond ik vreselijk irritant. Iedereen kende je en iedereen wist alles. Ik was ook blij dat ik daar weg ging Als we nu gaan verhuizen wordt dat naar een dorp hier naast de stad. Iets rustiger om te wonen en iets meer vrijheid.
Wij wonen in een dorp in twente. Heerlijk wonen en een superleuk centrum. Scholen en opvang op n paar minuten lopen. Zou hier niet meer weg willen.
Ik woon in Zaandam. Dichtbij Amsterdam en ik vind het hier ook heerlijk wonen. Alles is op loopafstand/fietsafstand.. Leuke winkelcentrum, enige nadeel vind ik de reisafstand naar mijn ouders die in een dorpje wonen in de buurt van Nijmegen.
Wij wonen in een dorp 20 min. van Arnhem en 20 min. van Utrecht af. En het bevalt heel goed! Mooi en groot buitenzwembad, voldoende voorzieningen qua winkels in de buurt, veel basisscholen zowel openbaar als Christelijk, 2 grote binnenzwembaden op 5 a 10 minuten rijden, bioscoop op 5 minuten, station vlakbij en ook de snelweg richting Arnhem en Utrecht is vlakbij. Het enige nadeel is dat de huizen pokkeduur zijn, al is dat dus ook wel weer positief. We hebben geen achterstandswijken of iets dergelijks.
Dan denk ik dat je bij mij in de buurt woont, alhoewel ik net over de provinciegrens zit. Gezien het zwembad en de bioscoop die je noemt denk ik dat je in B woont?
Ik dan woon vlakbij jou en ik vind hetzelfde. Woon er prima, genoeg te doen in ons stadje en ik ben heel snel in Arnhem, Doetinchem, Kleve...