Hier mooie kop in de krant "intocht gewoon met een zwarte piet" Ons dorp verandert helemaal niets en de gemeente vind het de grootste onzin om dat te willen ook zo de organisatie van het feest. Mooi!
ja maar als je vraagt of ze nou wel of niet naar slavernij verwijzen.. maar goed, ik wil niet de hele discussie weer oprakelen.
Zonder oorbellen, helemaal prima hoor. En dan ook nog een roze of blauwe pruik. Daar ligt voor mij ( momenteel ) de grens. Maar goed, no way dat daar de 'tegenstanders' mee akkoord gaan, haha. Ach, we zien het wel. Nog anderhalve week dan is die ouwe gek er weer, heb er zin in!
Rechter buigt zich over Zwarte Piet | Volg het nieuws terwijl het gebeurt Ik begin het behoorlijk zat te worden, dit heeft niks te maken met praten en afspraken maken.. Ze zijn gewoon hun zin aan het doordrijven, denk dat je alleen relletjes er aan over houd als je zo'n houding hebt.. En ik snap ook niet dat de comissies nog willen praten, als ze het via het recht willen halen, laat het daar dan ook bij als ze ongelijk krijgen.. Ik denk dat ze alleen zwarte piet aanpassen in de hoop dat de tegenstanders niet met shirtjes etc. langs de kant gaan staan, zodat de dag gewoon leuk verloopt.. Maar ik denk dat het valse hoop is, met al die acties van hun..
nou ja blijkbaar dus toch nog niet tevreden alsnog de intocht af willen blijven.. komen er aanpassingen is het nog neit genoeg houd en dan niet op? pfffff
Hier gewoon Sinterklaas en Zwarte Piet! Ga volgende week lekker knutselen met de kinderen en zwarte Pieten voor het raam hangen! OPHOUDEN NOU!
Heb niet alles doorgelezen. Beetje veel. Maar staat er een boete op ofzo haha. Lekker sint en zwarte piet vieren.
Sinterklaas en zwarte Piet heb ik nooit als iets racistisch ervaren. Ik denk dat de meeste mensen aan dit kinderfeest een goed gevoel hebben en hierdoor ligt het denk ik ook erg gevoelig bij de meeste mensen. De reacties zijn echter vaak racistisch (wat ik lees in de media) en dat vind ik echt niet kunnen. Tradities veranderen altijd en waarom nu niet? Vroeger (tot in de jaren 80) sprak zwarte Piet met een overdreven Surinaams accent en dat is toen aangepast en op televisie mocht zwarte Piet niet meer met een accent praten en "dom spelen". Valt het je niet op dat er nu op televisie (al jaren) gesproken wordt over "de Pieten" je hoort bijna niet meer zwarte Piet en zo zijn er meer veranderingen over de jaren heen. Als ik er met een afstand naar kijk, zie ik zeker wel een punt van de tegenstanders en vind ik ook dat we respect moeten hebben voor elkaars mening (ook de tegenstanders voor onze traditie) We moeten wel een keer af van dat racistische gedoe waneer een gekleurd iemand iets zegt er direct geroepen wordt "ga maar terug naar je eigen land". Dit is ook hun land, als je een Nederlands paspoort hebt dan heb je net zoveel rechten! Volgende week gaan wij naar de intocht maar als volgend jaar de zwarte Pieten, groen geel of blauw zijn of een gladde pruik hebben en gekleurde lippen. Ik zal er geen nacht van wakker liggen en de kinderen ook niet! Nederland zal er niet van kapot gaan maar het lijkt mij juist een verrijking als we eens naar elkaar luisteren en begrip tonen voor elkaar (geldt voor de voor en tegenstanders!)
Weet je wat ik gewoon misselijk vindt , dat als je in het ongelijk gesteld wordt door de rechter dat je dan pontificaal voor de TV gaat roepen dat het dan maar met geweld moet. Hoe laag ben je dan gezonken dat je op een kinderfeest geweld gaat toepassen. Het in elkaar willen slaan van alle vrijwilligers die dan zwarte piet spelen vindt ik echt beneden alle peil. En als wij dan rekening moeten houden met mensen die zich gekwetst voelen , waarom houden ze dan geen rekening met alle kinderen ???
Tja, dat is één zo'n loser maar zo denken echt niet alle tegenstanders. Voorstanders hebben ook een vrouw op het Malieveld belaagd en schreeuwden racistische leuzen naar haar. Maar zo zijn ook niet alle voorstanders... Ik ben het met je eens hoor, zo'n eikel die dan gaat roepen dan maar geweld. Met geweld los je niks op en hij moest zich schamen.
Ah joh, wat maken een paar veranderingen nou uit? Toen ik nog in Sinterklaas geloofde (zeg maar een jaar of 25 geleden) zag je geen Piet zonder roe. En die zijn nu al zo lang verdwenen. Denk je nu echt dat door die verandering het Sinterklaasfeest minder leuk is geworden? En volgens mij had je in 'mijn tijd' ook echt geen rappende pieten enzo. Volgens mij gewoon wegwijspiet, strooipiet en inpakpiet ofzo. Nu zie je allemaal verschillende 'themapieten'. Dat is toch ook nieuw? Zelfs de 'echte Sinterklaas' wordt nu gespeeld door een ander. Oké, voor de volwassenen even wennen. Maar het is ook niet ons feestje toch? Ik geloof dat er geen kind is dat daardoor minder van Sinterklaas en de Pieten geniet hoor!
Zwarte piet is toch zwart van de schoorsteen? Het is geen neger. Niets mis mee toch? Dat het slavernij is dat piet de cadeautjes aflevert voor sint en zulke uitspraken: dan bestaat heel de wereld uit slavernij. Ik moet ook voor mijn baas werken hoor. Hij ziet me aankomen als ik zeg dat ik de post niet meer wegbreng omdat het slavenij is. Vind het echt zo een onzin die discussie.
@Nijntje: Ahj oh, kijk nou eens goed. Gewoon even objectief en afstandelijk naar Zwarte Piet kijken. Dan ziet toch ieder mens dat het hele schoorsteen verhaal onzin is. Ooit een schoorsteen veger gezien met smetteloze, kleurrijke kleding? Maar waarvan dan wel het gezicht helemaal zwart was, het haar spontaan ging kroezen en de lippen dik werden? En dan die grote gouden oorbellen erbij. Weet je: wij zijn er mee opgegroeid en 'weten niet beter'. Of misschien weten wij juist wel beter: wij weten dat er geen kwade bedoelingen achter schuilen. Maar kom op, als je dat fijne gevoel van vroeger even uitschakelt en goed kijkt? Echt hoor: als je in de rest van de wereld een foto van zwarte Piet laat zien wordt er heel anders over gedacht. De symbolen zijn gewoon te duidelijk. Tel daarbij op het hele nare koloniale verleden dat Nederland heeft + onze rol in de slavenhandel. (Dat deel van onze geschiedenis dat in de meeste geschiedenisboeken wordt weggelaten! Blijkbaar schamen we ons daar toch voor.) Ook al kijk ik er als geboren en getogen Nederlander met veel liefde voor Sint en Piet heel anders tegenaan, ik snap best dat het op 'buitenstaanders' heel anders overkomt. En als jij niet die leuke ervaringen ermee hebt, snap ik de bezwaren best. En als je dan bedenkt dat het feest ècht niet minder leuk wordt door een paar aanpassingen, dan vraag ik me af waarom we ons met zijn allen zo druk maken. Ik bedoel: het Sinterklaasfeest is toch niet leuk omdat de Pieten zwart zijn? Het is toch leuk vanwege dat spannende sfeertje: schoentje zetten, liedje zingen, het idee dat er 's nachts pieten op je dak lopen, doe verwachting als je 's ochtends gaat kijken of er iets in je schoon ligt... Het sinterklaasjournaal, pepernoten en speculaas, pakjesavond met gedichten en surprises... Leg mij nou eens uit hoe dat minder leuk zou zijn als de Pieten er niet meer uitzien als een slechte karikatuur van een negerslaaf?