Omdat men het zo fijn vind om bij ons binnen te gluren wil ik voor de ramen van die halve gordijnen hangen,op ooghoogte dus. Raamfolie is geen optie want dat vind ik lelijk. Maar hoe kom ik aan zulke gordijnen. Volgens mij heten ze valletjes of zoiets. Iemand een tip? Ik dacht zelf om gewone gordijnen in te korten maar dan heb ik denk ik een te lange lus. alvast bedankt,degene met de gouden tip stuur ik een leuke kaart! (zelfgemaakt uiteraard)
Een dunne gordijnroede (bv bij kwantum), twee eindstukken (ook kwantum. Anderhalf keer de breedte van de roede heb je nodig voor een mooie "plooi". Gordijnringen aan de afgewerkte bovenkant naaien (of van die knijpertjes met ringen. Mooie zoom eronder en voila!
@macy77: ik ben niet zo handig dus zelf maken is geen optie,ik zou mn moeder eens lief aan kunnen kijken maar die heeft ondertussen al onze andere gordijnen al gemaakt dus denk niet dat ze daar echt blij van wordt @mamachantal: ja vreselijk ouderwets maar luxaflex wordt zo`n stofnest. hebben we ooit gehad en ik vond het een hoop werk om ze schoon te houden (lees lui) ik zal eens zoeken op plisse!
je hebt ook van die soort panelen die je voor je raam kan hangen.. moeilijk uit te leggen, dan heb je t zelfde idee als plakfolie,alleen dan als (glazen?) panelen..
phoei! die plisse is duur zeg....220 euro voor 1 raam! misschien toch gewoon eens langs de kwantum....
jajajaja! die bedoelde ik! jij hebt gewonnen,geef me je adres en dan stuur ik je mn zelfgemaakte kaart
Hahahaha, het enthousiasme spat er zo vanaf. Dat is beloning genoeg voor ff snel op de kwantum-site kijken.
Je hebt ook van die moderne rolgordijnen waarmee je van buitenaf niet naar binnen kunt kijken, maar waar je van binnenaf wel naar buiten kunt kijken, weet de naam er niet van
Op de markt! Op de dappermarkt in amsterdam staan een gordijenenboer hij verkoopt ook veel soortje valletjes.
je kunt ook in between gordijnen kopen, dat is ideaal. je kunt naar buiten kijken maar ze kunnen niet naar binnen kijken. hebben wij ook
In een 2de hands winkel is dat spul ook veel te vinden. Even goed rondzoeken en misschien vind je iets leuks voor een prikkie. En behoorlijk irritant van die buren die alles moeten weten. Onze buurman staat zelfs in de regen zijn auto te wassen en hele dagen in de tuin te werken zodat ie niets mist. Als je aankomt met de auto word je gezellig begroet en krijg je een vragenvuur pppfff. Opzich fijn dat de buren met je begaan zijn, maar soms is het iets overdreven.
Dat dacht ik ook maar bij de karwei geloof ik, zou ik 40 euro kwijt zijn voor 1.40 cm breed, valt best mee.
Bij de Xenos hebben ze ook van die room-dividers; zwarte (of witte) vierkantjes die je aan het plafond kan hangen (zie foto). Zag ze laatst als vervanging van zo'n valletje. Dan hang je ze dus niet verticaal maar horizontaal voor je raam. Staat erg leuk en vermindert ook meteen de inkijk!