poppetje: mijn duimen draaien hier volle toeren!! op naar geluk voor jou in deze ronde. hilly1980: zoals NCM voorstelde met afbouwen van utrogestan is een prima plan. Als je onzeker bent kun je ook zonder problemen gewoon nog even doorgaan ermee. Sommige gebruiken het tot week 20 andere de gehele zwangerschap door. Voel je eigen lijf en anders als je onzeker bent bespreek dit in Gent of desnoods met je huisarts en vraag of ze je progesteron gehalte in je bloed willen bepalen tijdens het afbouwen zodat je zekerder bent of je lijf het voldoende heeft overgenomen. Met name als er sprake is van chlamydia infectie (geweest) dan kan het langer doorgaan met utrogestan raadzaam zijn. Of als er sprake is van voortijdige weeën/ontsluiting. Maar dat is nog een beetje vroeg in deze zwangerschap.
De reden dat ik erover twijfel is dat ik iets las over aangeboren afwijkingen aan de genitaliën als er te lang wordt doorgegaan met utrogestan (progesteron). Maar ik lees zo vaak doorgaan tot 12 weken, dat kan toch niet gevaarlijk zijn? Ik heb Gent gebeld en die zeggen: "je echo's zijn goed, dus stop maar". Ik ben nu 9 weken en ben als de dood... Lekker ontspannen zwanger zijn, haha!
Hoi meiden, Mijn man en ik zijn sinds juli 2012 bezig voor ons eerste kindje. Vorig jaar juni is gebleken dat de zaadkwaliteit van mn man zo slecht is, dat we direct voor ICSI in aanmerking kwamen. Oktober 2013 zijn we begonnen met de eerste poging in ons regionale ziekenhuis dat een samenwerking heeft met het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. In november zijn er bij de punctie 20 eicellen geoogst, daarvan hebben we 1 verse tp gehad en uiteindelijk 5 crypterugplaatsingen. 1 cryoterugplaatsing leidde tot een zwangerschap, maar met 7 weken ging het mis. Afgelopen vrijdag ben ik na de laatste cryoterugplaatsing ongesteld geworden en staan we voor het dilemma: blijven bij ons regionale ziekenhuis of naar UZ Gent, waar ik viavia veel goede verhalen over hoor. Dichtbij huis kunnen we vrij vlot weer door. In Gent hebben we wel al een afspraak staan voor een intake 26 september. Wat zijn jullie ervaringen met Gent en evt het Erasmus? Voorheen kletste ik op een heel andere website, maar op zoek naar ervaringen omtrent Gent kwam ik dit forum tegen. groetjes, Troela1980!
Ik heb 3 IVF/ICSI behandelingen gehad in ons regio zkh. 4 terugplaatsingen en alle 4 (vroege) miskramen. De Nederlandse ziekenhuizen doen weinig op het gebied van herhaalde miskramen en dus zijn wij naar het UZ Gent uitgeweken voor een second opinion. We hadden mazzel en konden snel terecht voor de intake. De daadwerkelijke behandeling moesten we wel een aantal maanden op wachten. Ze hebben een hele batterij aan testen gedaan, waar niets uitkwam. Goed nieuws, want gezond. Maar 'iets' om te behandelen zou ook wel handig zijn.. Uiteindelijk hebben wij gekozen voor stimulatie met menopur ipv puregon, ICSI (ondanks dat sperma prima was) en (mits voldoende embryo's) een verse tp op dag 5 ipv dag 3. Verder hebben ze mij op metformine gezet ivm de verdenking van insuline-resistentie vanwege overgewicht. Ook hebben we gesproken over CCS (ook wel bekend onder de term PGS). Dat is een chromosoom-onderzoek waarbij van een blastocyst 1 cel wordt weggehaald en álle chromosomen worden gecontroleerd. Het is namelijk zo dat zelfs bij een vrouw van een jaar of dertig al bijna de helft van de eicellen chromosomaal niet in orde is. En die eicellen geven dus ook geen goede embryos. Maar het kunnen in beginsel wel prima embryos lijken. De screening bij IVF/ICSI is puur op zicht en zegt niets over de chromosoomkwaliteit. En dat zou dus onze herhaalde miskramen kunnen verklaren. Maar omdat dit nog hardstikke nieuw is wordt het nog niet vergoed. Daarnaast wilde De Sutter graag eerst een keer een 'gewone' behandeling doen, omdat zij vond dat er toch wel erg veel fouten waren gemaakt in ons NL zkh. Dus wij hebben er uiteindelijk voor gekozen omhet genetische onderzoek te bewaren voor een evt 5e poging. Onze eerste behandeling heeft geresulteerd in: 12 eicellen bij de punctie 10 rijp 6 bevrucht 4 blastocysten op dag 5 1 verse tp en 2 cryo's En ik ben zwanger!
Poppetje, hoe gaat het?? Wij hebben de 21e aug een evaluatie van poging 2 en voorbespreking van poging 3. Bij een andere arts (huidige arts kan pas in september)Dr debaerdemaecker. Kent iemand haar? Uiteraard wil,ik goed voorbereid het gesprek aangaan. Welke behandelingen/methodes/medicatie hebben jullie gehad naast het reguliere (stimulatie/fm's/punctie/tp) Ik denk aan assist hatching, pipelle e.d. Lees t graag! Zwaai naar iedereen x
Dr Baerdemaker is een heel prettige dokter! Heel geduldig en legt net zo lang uit tot je alles begrijpt. Ik heb verder geen extra behandelingen gehad dus daar kan ik je verder niet mee helpen. Misschien schildklier?
Neej de eerstvolgende is waarschijnlijk met 17 weken als we gaan kijken of het een jongetje of meisje is. Dat stuk tussen 12 weken en 20 weken is veeeeeeel te lang zeg!
Hoe gaat het met iedereen? Volg week do gaan wij wer naar Gent. Lijstje met al mijn vragen is al klaar Wil de optie van iui ook bespreken. De aantallen bij manlief lopen op ( 8 miljoen tov jaar geleden amper 1 miljoen. Hij heeft wel een operatie gehad (spatader in balzak verwijdert) misschien heeft dat een positieve invloed gehad. En als het zaad (net zoals bij icsi) opgewekt wordt in medium..... Hebben jullie hier ervaring mee? Van icsi naar iui?
Hoi allemaal, Mag ik me bij jullie aansluiten? Sinds oktober 2012 hebben wij een actieve kinderwens maar helaas staan we nu nog met lege handen. Zoals het er nu naar uit ziet, zal het gaan richting ivf in Gent voor ons. Kan iemand me hier een klein beetje een idee geven hoe vaak ik naar het ziekenhuis zal moeten voor punctie, terugplaatsing ed? Gent is namelijk niet naast de deur, haha. Hopelijk kunnen jullie me helpen?
Het hangt ervan af of je alle FM's ook in Gent laat doen. Deze kunnen ook in NL. Het volgende gebeurd standaard in Gent: Eerste echo, laatste echo voor de punctie, de punctie zelf en de terugplaatsing. Tip: vraag voldoende medicatie, deze mogen alleen uitgegeven worden vanuit de apotheek in het zkh. Ik morst hier speciaal daarvoor naar Gent rijden.
Anja's beschrijving is inderdaad tijdens de behandeling. Daarvoor heb je een intakegesprek en eventueel aanvullende onderzoeken. Wij hebben alles in Gent gedaan omdat V.oorburg bij nader inzien toch niet samenwerkte met Gent en omdat we alles dan in Gent wilden onderbrengen. Veel succes morgen trouwens Anja1977!