Hallo Dames, Steeds vaker om me heen hoor ik dat baby's eerder beginnen met het groentezaken zo rond de leeftijd van 3 maanden. Op alle potjes staat 4 maanden. Maar ik heb het idee dat onze meid ook wel toe is aan een beetje groente tussendoor....ze sabbelt zo nu en dan op haar handjes en krijgt al max aantal melk per dag namelijk 5x 180cc. Wie van jullie heeft ervaring met "vroeg" beginnen met een paar hapjes groente? Ik zou ook best willen beginnen niet omdat ik dat percee wil maar, ik heb zo'n gevoel dat ze het best zou willen..... Dan zou ik 3 weken 'te' vroeg beginnen want over 3 weken is ze 4 maanden, kan dat dan 'kwaad'? Zou graag wat ervaring horen! Hartstikke bedankt!
Nee zomaar een paar hapjes proberen kan volgens mij geen kwaad. Ik deed dat ook bij alle drie de kids. Je merkt snel genoeg of ze er tegen kunnen of niet..
Sabbelen zou ik niet aan groente linken, dat doet mijn dochter ook al. persoonlijk zou ik het ook sowieso niet doen maar dat is je vraag niet denk ik.
Sabbelen aan handjes en kwijlen en het eten uit je handen kijken zijn geen tekenen dat ze aan bijvoeding toe zijn, dat doet bijna iedere baby rond de 3 maanden en die paar hapjes gaan ook echt niet vullen. Het is al vervroegd van 6 naar 4 maanden en snap eerlijk gezegd niet dat iemand niet kan/wil wachten tot de 4 maanden...de medische uitzonderingen daargelaten. Maar als je persé wil beginnen dan een paar dagen een paar hapjes van hetzelfde geven, dan kan je zien hoe ze erop reageert...
Het wordt overal afgeraden. Ten eerste omdat de darmen er nog niet klaar voor zijn en ten tweede kan het allergieën veroorzaken, ook pas op latere leeftijd. Mijn moeder gaf mij met 8 weken al groente en fruit en in mijn pubertijd had ik opeens een allergie ontwikkeld voor fruit... Dt hoeft natuurlijk niet met elkaar te maken te hebben, maar het kan wel. En ik wilde dat risico niet nemen met mijn kinderen. Sabbelen op handjes is gewoon een ontwikkelingsfase. Heeft niks te maken met bijvoeding. 5 x 180+6 is voor de meeste kinderen voldoende t/m 6 maanden.
Ah ik heb mijn kindje ook paar lepeltjes groentehapjes gegeven en ook aan cb verteld. Ik denk echt niet dat het veel kwaad kan dus doe wat goed voelt ene wacht 4 tot 6 maanden en sommige beginnen vanaf 3 maanden. je bent de moeder en je kent je kind het beste. Ik snap niet dat iedereen zegt dat je kind allergieën krijgt en overgewicht op latere leeftijd, mijn moeder gaf mij ook bijvoeding ik heb nog nooit allergie gehad en ben nog steeds slank. Dus het verschilt echt per kind hoor.
Iedere ouder moet dit natuurlijk voor zichzelf weten, maar ik zou het risico niet bewust gaan opzoeken. Gewoon wachten tot vier maanden, TS.
Kennissen zijn bij 2 maanden begonnen met een paar hapjes en hebben dat geweten, hun dochtertje had verschrikkelijk veel last van krampen. Ze vond het lekker, maar haar darmen waren er totaal niet klaar voor. Ze hadden ook geen medisch reden oid, wilden het gewoon uitproberen... Ten koste van hun dochter, dat wel. 3 weken is niks voor volwassenen maar als ze zo klein zijn is dat heel anders. Ik zou gewoon tot 4 maanden wachten.
Mmarianne: je hoeft niet zo aanvallend te doen! Ik zeg toch ook duidelijk dat ik niet percee wil beginnen koste wat kost! Lees eens goed!! Dus dat jij eruit opmaakt waarom iemand niet kan of wil wachten is helemaal niet aan de orde en ook helemaal geen vraag! Ik vroeg me gewoon af of er mensen zijn die het ook gedaan hebben, omdat ik het veel hoor in mijn omgeving dat ze eerder beginnen! Mijn nicht 'moest' 10 jaar geleden met 12 weken al beginnen. Enne Sabbelen op de handjes, kwijlen en eten uit je mond kijken KAN wel degelijk een teken zijn dat je kindje toe is aan een paar hapjes!
Eh het was anders heel rustig getikt en zei nog dat als je het wil doen dat je dan het beste een paar dagen een paar hapjes van hetzelfde kan geven, kan je zien hoe ze reageert....jammer dat je mij eruit pikt, succes met de hapjes.
Omdat jij zegt "als ik percee wil beginnen" Ik zeg toch dat ik niet percee wil beginnen maar gewoon ervaring vraag aan mensen die dat wel gedaan hebben.
Dat kan misschien wel, maar ieder kindje gaat dit in meer of mindere mate doen en hoort bij de ontwikkeling van oa hun speekselklieren en het ontdekken van hun handes en niet zozeer bij het toe zijn aan vast voedsel. Zelf zou ik nog niet gaan beginnen. Bij de oudste met 4 maanden begonnen en ging prima. Bij de middelste met 6 maanden (kreeg bv) en ging ook prima (toen deels gaan rapleyen), maar vond dat veel natuurlijker ogen. Kindje dat redelijk zelf kan zitten, goed hapt en slikt en niet het eigenlijk naar binnen gieten van een hapje wat het meestal meer is bij het beginnen bij 4 maanden. Natuurlijk happen ze dan wel op/van de lepel, maar dat doen ze al vrij snel (kijk maar naar vit k geven bijv): het echte besef dat er iets vasters in hun mond komt vond ik rond die tijd gewoon minder en ze slikken wel wat door, maar dat gehang op schoot of in een wipper en halve hapjes in hun nek.. Neuh.. Voelde dus voor mij echt als happen erin gieten hihi. Maar je moet doen wat je denkt dat goed is. Ik wacht liever iets langer als dat ik iets te snel ga bijvoeden met mogelijke problemen tot gevolg.
Maar dat wordt ook niet gezegd. Wat gezegd wordt, is dat de kans op allergieen aanmerkelijk toeneemt als je voor 4 maanden al begint, ten opzichte van pas later starten. Dat betekent niet dat elk kind dat voor de 4 maanden al bijvoeding krijgt, een allergie zal ontwikkelen vroeger of later. Het betekent dat de kans dat dat gebeurt veel hoger is. En of je doelbewust die kans wilt verhogen voor je kind, dat is dus de vraag.
Maar ts, de meeste mensen hier zeggen toch dathet niet aangeraden wordt? Wil je liever horen dat het niet uitmaakt? Want onderzoeken genoeg om aan te tonen dat voor 4 maanden starten wel degelijk negatieve effecten kan hebben, grote kans zelfs. Maar door je reactie op mmarianne lijkt mij of je alleen wilt horen meid, kijk naar je kindje en start lekker voor die ondergrens. Als je namelijk leest over de ontwikkeling van kindjes dan lees je dat het sabbelen op handjes enzo hoort bij de leeftijd, de speeksel klieren ontwikkelen zich, dat jeukt. En verder verkent een baby de wereld met de mond. Maar olvarit wil liever dat we het anders zien, lees het in alle bladen. Ik klink vast heel bot en het is geen aanval, zelfs al komt het wel zo over. Ik wilde je alleen zeggen hoe jouw reacties nu op mij overkomen.
Je vroeg ook of het kwaad kon. Dat is wat anders dan of anderen hetzelfde doen en dan krijg je ook andere antwoorden. Het is een gevoelig onderwerp, omdat het tegen de richtlijnen in gaat. Ik vind de antwoorden nog vrij mild Voor mij persoonlijk valt voor 4 maanden beginnen met hapjes in dezelfde categorie als je dreumes cola geven
Dames excuus!! Sorry voor mijn reactie had vandaag zo'n enorme klote dag pfff..... Echt zo'n dag van ik-kan-beter-in-mijn-bed-blijven dag. Ons meisje zat niet lekker in haar velletje, veel honger, veel huilen en dus dacht ik wellicht is ze toe aan een potje paar hapjes. Wist niet dat het zo'n ding was, en omdat ik het vaker hoorde dacht ik hier eens te vragen of er ervaringen zijn, vandaar! Nu krijgt het topic geen leuke sfeer is ook mijn fout! We gaan hier nu lekker flesje doen en dan mooi het bedje in, en morgen weer een dag, fris en fruitig hopelijk
Zit ze niet gewoon in haar regeldagen? dat ze een beetje extra melk nodig heeft? (ik heb geen verstand van volledige flesvoeding op die leeftijd dus misschien zeg ik iets heel raars) Mijn dochters kregen borstvoeding en na een paar maanden in combinatie met flesvoeding. Maar het is absoluut niet nodig om nu al met bijvoeding te beginnen. Mijn kinderen kregen het niet eerder dan zes/zeven maanden. Maar ieder voor zich natuurlijk
Ja regendagen zat ik ook aan te denken. Ze krijgt al de max 5x 200cc melk. Hopelijk morgen een betere dag
Ik las pas een mooie vergelijking hier, ik weet niet meer van wie. Je kan het beginnen met bijvoeding vergelijken met de termijn waarin je bevalt. Met 6 maanden beginnen met bijvoeding is hetzelfde als met 40 weken bevallen, keurig op tijd en onder goede omstandigheden volkomen veilig, met 4 maanden beginnen is vroeg, maar binnen de termijn maar iets grotere kans op complicaties. vóór 4 maanden beginnen is als te vroeg bevallen, het kán goed gaan om de kans op (ernstige) complicaties is aanzienlijk groter. Ik ben voorstander van wachten tot 6 maanden met bijvoeding. Deze keuze is onder andere gebaseerd op het volgende artikel: Die Zes Maanden | De Groene Vrouw
Ik ben ook begonnen met 3 maanden, hij kreeg hier het maximum aan flesvoeding en kwam steeds eerder. Heb het ook gewoon verteld op het cb en die hadden er geen problemen mee. Ik ben begonnen met een paar hapjes per dag. Nu is hij 4 maanden en eet 3/4 potje. 's ochtends fruit en 's middags groente. Hij vind het heerlijk en nu heb ik weer een voldaan mannetje. Er was niets zo erg dan een kind dat zijn fles leeg heeft en dan huilt om meer terwijl hij al aan de max per dag zit.