Nu heb ik gehoord dat dit vaker voorkomt en het vanzelf weer voorbij zal gaan. Mijn zoontje slaapt sinds het weekend niet meer de hele nacht door... Hij sliep eerst van 22.30uur tot ongeveeer 7 a 8 uur... Maar sinds het weekend wordt hij ergens vanaf 4 uur wakker... Als ik hem 5 tot 10 minuutjes laat huilen valt hij weer in slaap, maar wordt dan 45 tot 60 minuten later weer wakker en zo gaat het dan door. Hoe kan ik hier het beste mee omgaan? Hem laten huilen of toch een voeding aanbieden? (heb hem vandaag rond half6 een voeding gegeven, normaal krijgt hij die dus ergens tussen 7 en 8, en toen sliep hij weer tot 9.30 uur) En hoelang kan dit ongeveer aanhouden?
herkenbaar! dit hebben wij ook gehad rond de 4 maanden, ik liet het eerst even gaan, en bleef ie huilen even een speentje geven dit hielp meestal wel, maar zoals je zelf ook zegt werd de eerste voeding rond 5.30 inplaats van tussen 7 en 8, ik heb het maar even zo gelaten en ineens sinds nu denk ik 4 weken slaapt ie van 7 tot 7! dus het komt wel goed hoop ik voor jou ook!
Klinkt als honger, kan dus goed een groeispurt zijn, dus ik zou lekker een voeding aanbieden: gewoon omdat ie dus 3 kwartier later weer wakker is. Als ie dat niet zou doen, zou ik troosten genoeg vinden, maar dit klinkt mij echt als honger in de oren.
ik denk ook wat rozemarijke zegt...gewoon voeding geven en dan zal ie waarschijnlijk weer verder slapen... rond 4 mnd is er ook een sprongetje
Ik denk ook dat het honger is. wij hebben dt ook gehad tijdens een sprong. Dan kreeg ze een flesje en sliep ze wel lekker uit.
ja hier ook. duurde ongeveer een weekje dat ze elke keer snachts wakker werd. gaf haar dan een fles en ze sliep weer lekker verder. denk dat het idd een sprongetje was of een groeispurt.
Gaven jullie dan een hele fles? (hier is dat 180/6) Een halve fles of een verdunde fles? Ik heb hem gisteren ook wat forte voeding gegeven bij de laatste fles, dus 4 standaart schepjes en 2 forte schepjes, om te kijken of dat hielp dat hij langer verzadigd zou zijn, maar helaas (in het begin heeft hij compleet fortevoeding gehad vandaar dat ik het nog in huis heb).
mijn kindje sliep vanaf 6 weken door. eerst van tien tot zeven, dat werd langzaam van zeven tot zeven. tot hij ongeveer 4 maanden was. toen kreeg hij een buikgriepje, met bijna twee weken diarree. hij presteerde het om vooral 's nachts zich helemaal onder te poepen. Dan stond je midden in de nacht alles te verschonen, en ja daar werd ie wakker van. Week daarna bleef hij 's nachts wakker worden, met een fles ging hij dan snel verder slapen. In onze ogen was hij de schade aan het inhalen, zeg maar. Vervolgens werd hij met net geen 5 maanden echt ziek (koorts), en dik verkouden. Dus weer/nog steeds wakker 's nachts. Op een gegeven moment had hij overdag meer gedronken dan wordt geadviseerd (en hij normaal kreeg), en spontaan sliep hij die nacht weer van 7-7. Daarom zijn we met 5 maanden rijstebloem in de laatste fles gaan doen, en dat helpt wel. Hij wordt niet meer wakker tussen 3 en 5, maar ergens na 6. We nemen hem dan vaak nog even bij ons in bed, tot de wekker gaat. meestal valt hij dan wel weer in slaap, en als een van ons twee er niet uit hoeft, slaapt ie zo nog wel tot een uur of 8. Lang verhaal kort: bij ons was het een opeenstapeling van verschillende dingen (ziek, sprong, verkouden, maar ging het pas over na toevoegen rijstebloem.
reactie op je laatste vraag: mijn zoontje drinkt 'normaal' 4x210/7. In de tijd dat hij 's nachts tussen 3 en 5 wakker werd, kreeg hij de eerste fles in twee helften: 's nachts 120/4 en zodra hij op normale tijd wakker was nog een 120/4 (of soms 150/5). Daarna volgden dan de drie normale flessen van 210/7.
onze kleien werd ook rond die leeftijd elke keer wakker. Ik dacht ook dat het honegr was in het begin en ook omdat het CB daar ook aan dacht, dus meer gegeven overdag en ook met 4maanden rijstebloem. Hij werd nog steeds wakker ondanks dat. Dus toen ook 's nachts een fles aangeboden, die wilde hij niet, dus toch geen honger. Te koud misschien? Slaapzak geprobeerd, was het ook niet. Lag hij niet lekker, dus op zn buik, op zn rug, op beide zij... was het ook niet. Bedje anders gezet, was het ook niet. Om een lang verhaal kort te maken: het kon niks anders zijn dan de sprong van 19weken. Nu gaat het super, hij heeft 4flessen, gaat om 19uur naar bed met een fles zonder rijstebloem en slaapt tot 7uur de volgende dag. En wat heeft hij voor ontwikkeling meegemaakt: draaien van buik naar rug en van buik naar rug, zn eiegn fles pakken en vasthouden, geluiden maken, brabbelen, schaterlachen. Tja logisch dat je dan niet meer rustig slapen kan hihih. xxx
@Sassie25 Als ik vragen mag... wat is jullie voedingsschema met die 4 voedingen? en hoe oud was Tycho toen hij op 4 voedingen overging en hoeveel kreeg hij per voeding?
Ik wilde dat ik het antwoord wist.... Mijn dochter heeft lekker doorgeslapen van 2 tot 4 maanden oud, en sindsdien heeft ze in totaal misschien nog 10 goede nachten gehad (ze is nu 9 maanden). Waarom? Geen idee. Had ik iets kunnen doen om ervoor te zorgen dat ze wel ging doorslapen? Geen idee. Ik dacht ook dat het honger was, het slapen ging namelijk eventjes iets beter toen ze vaste voeding erbij kreeg, maar dat was van heel korte duur. Nu komt ze per nacht minstens 1x, en soms wel 3x. Ze wil dan wel iets drinken en daarna valt ze meestal makkelijk weer in slaap, maar soms heeft ze daar meer moeite mee.
Onze dochter heeft ook doorgeslapen van een week of 6-7 tot dat ze 3 maanden was. Toen was het over. Tot vandaag zijn de doorgeslapen nachten vanaf 3 maanden op 2 handen te tellen. Tis niet anders. EN idd wat het is? Hier absoluut geen honger, want ze vraagt neit om eten. Maar ze wordt wel wakker en is regelmatig 2 uur lang klaarwakker midden in de nacht. Ik ga er maar vanuit dat er een dag komt dat het over gaat. Moet zeggen dat vannacht weer een ramp was, maar de 2 nachten daarvoor sliep ze bijna door.
Tycho krijgt nu sinds een week of 5 maar 4 flessen. Ik dacht namelijk eerst dat ik hem uit een diepe slaap haalde door hem steeds wakker te maken om 23uur voor een fles. Dus eerst heb ik hem niet wakker gemaakt maar werd hij vanzelf wakker voor een fles (4maanden), hij ging echt niet meer slapen als hij deze niet kreeg. En met een maand of 5 ben ik het weer eens gaan proberen hem niet wakker te maken en werd niet meer wakker voor een fles. Dit was overigens niet de oplossing voor het steeds wakker worden probleem haha. Eerst met rijstebloem maar toen ik per ongeluk mn papspeen was vergeten mee te nemen naar mn schoonouders ( Tycho bleef daar slapen) heb ik een fles 210 gegeven. En warempel daar deed hij het ook mee de hele nacht! Mijn schema ( tijden zijn ongeveer) 7uur fles 180+6 9:30 fruithap nu ga ik beginnen met potjes 6maanden 11uur fles 180+6 15uur fles 180+6 17uur groentehap potje 6maanden 19uur fles 210+7 Die laatste fles moet ook naar 180+6 als ik eenmaal helemaal over ben op stap 2 nutrilon. Ik ben nu langzaam aan het overstappen. Steeds elke 3dagen een schepje 2 erbij. xxx
Oke dankje! Kenji staat nu namelijk ook op 4 flessen maar dan als volgt: 7.00 180+6 12.00 180+6 14.15 fruithapje 17.00 180+6 22.00 180+6 Hij is naar 4 flessen gegaan, omdat als hij 5 flessen kreeg met telkens 4 uur ertussen (7-11-15-19-23), hem dit teveel was en hij de fles liet staan, nu hij op 4 flessen zit, drinkt hij ze stukke beter leeg! Ik denk dat ik hem de laatste fles pas ga vervroegen op het moment dat hij ook groenten krijgt, denk dat dit nu nog tevroeg is... Maar ik heb me jouw schema eens opgeschreven! Dankje!
Oja, had gisteren trouwens iets uitgeprobeerd! Aangezien Kenji in het begin compleet forte kreeg, heb ik hier nog van in huis! Heb hem eerst een fles 90+3 (forte) laten opdrinken en daarna een fles met 90+3(standaart) laten drinken, zodat hij zowiezo al die forte binnen zou krijgen als hij iets van de fles liet staan (zo dus hopende dat hij verzadigder zou zijn en misschien zou doorslapen vannacht) En jawel hoor Tot 7.00 uur vanmorgen.... Vanavond maar weer eens proberen....
Dit mocht al van het CB vanaf 3,5 maand, hij wordt volgende week vrijdag 4 maanden. Ik had het met hun erover dat hij echt het eten uit je mond kijkt en dan ook enorm kwijlt en daarop zei de arts dat ik vanaf 3,5 maand mocht gaan proberen met fruit en hij vind het heerlijk! (weet precies al hoe en wat als ik met het fruit kom)
Mijn dochter sliep ook altijd de nacht door totdat ze 4 maanden was.Vanaf de prikjes werd ze snachts weer wakker voor een voeding (borst). Ik dacht eerst dat ze gewoon wat uit d'r doen was door de prikjes maar het hield ongeveer een maand aan dat snachts wakker worden. Gelukkig slaapt ze nu sinds een week of 2 weer door.