hahaha wat een leuke topic, de tranen schieten in mijn ogen en val bijna van de stoel af van het lachen... Mocht je ooit in de achterhoek komen en iemand vraagt je of je er jeuk aan hebt, kun je beter nee antwoorden. (deze vraag betekend eigenlijk ; ben je geil of niet ? ) Ook stond ik ff te kijken toen er werd gezegd, nou hej de schoapen an drieten... ( stront aan de knikker, of de poppetjes aan het dansen ) en zo kom ik nog regelmatig nieuwe woorden tegen, echt helemaal geweldig !
wij noemen aardappel schotel sinds kleins af aan al: PLAK vanwege de kaas denk ik ofzo geen idee hoe ik er ooit op ben gekomen.. het wil er iig niet meer uit
Ik herken wel een boel dingen uit de verschillende plaatsen. Woorden die ik als peuter zelf heb gevormd: Kakken (eenden) Moesiebeis (smurfen) Num (limonade) Nup (worst)
Leuk al die woorden. Kylian zegt nu sinds een paar dagen beijei als hij een plas heeft gedaan. Groetjes Anita
Haha, ja dus Woon nu wel in Limburg, daar bots ik ook tegen wonderlijke woorden aan, maar kan ze nog niet goed onthouden
Meuletentje; lieveheersbeestje Sjottelslet; vaatdoekje (allebei Weerts dialect) Lommeleien; zei ik vroeger tegen wandelen Poenie; pudding
hubbetje= BH kukeluusje: lieveheersbeestje(kom uit de veluwe) hier in Kampen noemen ze dat een koekedievie
mijn zoon die binnenkort 9 word wil gaan tracteren op school.... "mama mag ik ook gaan krakteren op mijn verjaardag?"
Hier (Cuijk) zeggen ze tegen man kel, ik wist nooit waar ze het over hadden toen ik hier 7 jaar geleden naar toe ging verhuizen.
pikkeltjesworst is bij ons snijworst ik kom uit Maastricht dus ken nog wel wat vreemdere dingen maar kom d'r nu niet op! Hier in Zaltbommel willen ze me dan ook wel eens vreemd aankijken!
cervelaatworst heet hier sterfopstraatworst wel niet zo netjes maar floept er regelmatig uit als er gevraagd word wat je op brood wilt