Nou , ik zit met het volgende probleem : ik werk al een jaartje bij een bedrijf , en nu heb ik een tijdje geleden een contract gekregen van 20/30 uur . Nu is het volgende het geval , een nieuwe medewerkster is de planning gaan maken en nu heeft ze me iedere week aankomende maand voor 10 uurtjes ingepland iedere week en dan ook nog voor af en toe drie uurtjes per dag .. dit lijkt me toch niet echt de bedoeling van het hele werken .. nu is mijn vraag , mogen ze me minder dan 20 uurtjes geven of kan ik gewoon mijn minimale 20 uren eisen per week .. vooral omdat mijn andere collega's wel nog hun normale uren houden en er alleen op mij geschrapt word met uren .. Dit komt op mij ook over als pesten , want ik ben weer begonnen met school en dit is een heel andere richting dan wat ik nu doe , dus ze weten dat ik geen jaren meer daar zal werken en ik heb wel nog mijn contract dat tot en met april loopt ..
als er in je contract staat MINIMAAL 20 uur dan kunnen ze dat niet maken volgens mij... of je loopt de kans dat je het deze maand weer moet compenseren dat je ineens 1 week 40 uur werkt ofzo.. :S kzou ff je contract goed doorlezen als ik jou was succes
ik heb een contract van 20 tot 30 uur , dus minimaal 20 maximaal 30 .. maar als ze me 1 week 40 uur laten werken dan zou het nog kloppen maar het is de hele maand 10 uurtjes , dus op het eind van de maand klopt mijn loon dus voor geen meter , veel minder dan normaal dus dan zou ik genoodzaakt zijn om er een uitkering bij aan te vragen en dat wil ik niet , ik ga niet voor niets werken .. maar als ik op zeg , ben ik bang dat ik niets anders vind ..
Als je een contract hebt voor minimaal 20 uur en ze laten je maar 10 uur werken, moeten ze volgens mij toch die 20 uur uitbetalen aan je.
uren compensren mag trouwens niet.want als jij meer werkt als die 30 uur moeten ze deze al overuren tellen en mag er niet gecompenseerd worden.
Nou ja, dat niet, als er niet meer werk is niet nee, maar je kan wel eisen dat je die 20 uur betaald krijgt. Sterker nog, dat moeten ze wettelijk gezien ook. Kun je niet beter even navragen bij de planning daar? Volgens mij is dit eerder een foutje van hun kant.
Nee het is geen foutje , er werd al gezegd dat er gekort ging worden op de uren , maar nu is er alleen bij mij op de uren gekort en bij de rest niet , dit vind ik gewoon niet eerlijk .. en als er geen werk meer is begrijp ik het helemaal maar dit kan toch gewoon eerlijk gedaan worden en ik vind niet dat ik er alleen de dupe van moet worden .. dan geven ze de rest ook maar wat minder uren .. en dit kan want ze hebben precies hetzelfde contract als ik .. en als er 40 uur te verdelen zijn dan doen ze maar dit maar door 2 keer twintig uur te geven en niet eentje 10 en de ander 30 ..
dat is idd niet de bedoeling nee dat ze dit gaan doen.zolang als jij dat min/max contract hebt hebben hun niets geen poot om op te staan
Edit moderator: Verplaatst naar zwangerschap & Werk. Dit topic is ook bedoeld voor topics over werk. Groetjes Elvira
Snel aankaarten! Ik ben benieuwd wat ze zeggen... Ontzettend raar dat ze alleen bij jou gekort hebben!
Ligt eraan wat voor werk de Ts heeft... Als ze in de zorg zou werken moet je over een half jaar gemiddeld het aantal uren per maand werken wat in je contract staat... Theoretisch betekent dit idd dat ze je bijv de eerste 3 maanden weinig kunnen inplannen en dat je dat de 2de 3 maanden in moet halen... In de praktijk werkt het vaak niet zo, trouwens... (bij mijn vorige wekrgever wel, dus ik heb daariover contact gehad met de vakbond en die zeggen ook dat het gewoon mag,) Je krijgt sowieso over het algemeen per maand betaald dus als je in die maand gewoon je uren werkt zou ik daar niet al te moeilijk over doen, het word en ander verhaal als ze je een hele maand maar de helft van je contract laten werken.. Je kunt even contact opnemen met je vakbond, die kunnen je wel vertellen hoe het zit in jou werkveld...
Ik zou even de bond bellen als ik jou was. Die kunnen dan zwart op wit geven dat ze je de 20 uur wel moeten uitbetalen, ook al werk je er minder.
Dat is nou juist het probleem , ik heb geen vakbond , ik werk in een modezaak als verkoopster .. maar heb ook echt het idee dat ze mij weg aan het pesten zijn door zo´n acties uit te halen , de vorige maanden werden mijn 25 uurtjes verspreid over 5 dagen dus iedere dag 5 uurtjes .. terwijl dit helemaal niet de afspraak was .. gewoon puur en alleen dat ik weer naar school ga zonder met hun te overleggen .. en dit doe ik op mijn vaste vrije dag 1 dag in de week , vind het allemaal zo flauw ..
ik zou als ik jou was je contract goed doorlezen en kijken over welke termijn ze de uren mogen vergelijken (wat hierboven ook al werd geschreven of het echt per maand wordt bekeken of over een half jaar het gemiddelde). Als zoiets er niet instaat, gewoon naar de planster lopen en aangeven dat het geen probleem is dat je deze maand minder bent ingepland maar dat ze er rekening mee houdt dat je de overige uren gewoon uitbetaald moet worden. Lukt de taktische, directe manier niet, dan meteen naar de rechtswinkel gaan of contact met je rechtsbijstand opnemen.
neem contact op met je manager en leg haar de situatie voor en zeg erbij dat je weet dat je wel voor 20 uur uitbetaald moet worden... leg dus het probleem bij hem of haar neer.