ik dacht eerst altijd dat je geen wasverzachter mocht gebruiken omdat baby's daar allergisch voor kunnen zijn. maar in het boekje met tips dat ik van mijn verloskundige kreeg stond in dat wasverzachter juist wel aan te raden was omdat de kleertjes dan minder schuren op de baby huid. ze raadde wel aan om dan bv robijn te nemen die is speciaal voor de gevoelige huid en maakt klading lekker zacht en soepel. zijn er mama's die hier ervaring mee hebben?
hier werd ook gezegd :gewoon gebruiken, het beste is dat de baby went aan de middelen die jullie gebruiken, wij gebruiken voor ons zelf geen wasverzachter dus voor ons zoontje ook niet, maar het is wel tegenstrijdig ja wat nu wel of niet waar is weet ik ook niet,
Ik gebruik t wel....bij ons dochter ook altijd gedaan. Vind gewoon dat het dan lekkerder ruikt en aanvoelt. Gebruik idd die hypo allergene van Robijn
Ik gebruik voor mijn zoontjes kleding wasverzachter van Neutral, die is ook voor de gevoelige huid. Maar inmiddels zou ik waarschijnlijk allang gewone wasverzachter kunnen gebruiken, want zo gevoelig is zijn huid nooit geweest.
Ik gebruik ook vanaf dag 1 de wasverzachter van Neutral, binnenkort ga ik overstappen op de "gewone" wasverzachter.
Hier altijd met gewone wasmiddel en wasverzachter. Helaas na zes weken eczeem en het leek toch echt te verminderen met de spullen van Neutral. Dus alleen neutral wasmiddel en verder geen wasverzachter. Ik gebruik het nu zelf ook nauwelijks en merk het eigenlijk helemaal niet.
Ik heb het ook niet gebruikt, maar dat is omdat ik er zelf ook vaak niet tegen kan. Dus dat hebben we niet in huis. Zelfde met soorten waspoeder, dat gaat ook maar bij een paar soorten goed. Ik zou misschien voor de zekerheid een paar kleertje wassen zonder wasverzachter. Anders moet je alles direct opnieuw wassen..
Ik gebruik nooit wasverzachter (van huis uit niet gewend; mijn vader was er allergisch voor) en heb het nooit gemist. Hier raadde de kraam het ook af, ivm mogelijke reacties van de baby. Ik gebruik wel gewoon wasmiddel, geen hypoallergeen spul of zo, maar spoel de was altijd nog een keer na zodat alles eruit is. Als ik dat een tijdje niet doe, krijgt de kleine man eczeemplekjes. Als je zelf echt per se wasverzachter wilt gebruiken, neem dan inderdaad hypoallergeen en dan een keer extra spoelen, dan gaat het vast goed met de huid van je kindje.
Denk niet dat Robijn per defenitie rotzooi is, alleen heb jij net de pech dat je er allergisch voor bent. Gebruik het echt al jaren...en Eva heeft er nooit op gereageerd als baby zijnde.