Mijn jongen - meisje tweeling verschilt enorm. Ze zijn bijna 15m. Meisje weegt nog geen 9kg en jongen weegt er 12.3 volgens onze weegschaal. De weegschaal van cb gaf vorige keer nog meer aan dan de onze. In januari zat zoon op 11.5 kg en was er al gezeur. Kreeg oa 3 flesjes van 180/150cc en yoghurt na avondeten. Mocht echt niet meer. Max 300cc zuivel en hij kon nog wel iets minder hebben. 3 maanden verder is het nog steeds 3 flesjes van 150: ochtend/middag en om 19u voor slapen gaan. Maak bij laatste fles 150 water en 4 schepjes ipv 5. Ik krijg het echt niet afgebouwd hij wordt gek als hij zijn melk niet krijgt. Bij 120 gaat ie krijsen om meer. Zn zusje drinkt al 3 maanden geen avondfles meer: wilt ze niet meer. Schema : 8.30 fles 180 met 5 schepjes en 1-1.5 boterham 10.30 2 stuks fruit en beker water/thee of sap. 13.30 fles 150 plus 2 a 3 boterhammen. Soms genoeg aan 2 en soms gilt hij nog om een derde... 15.30 tussendoortje heel verschillend Om 16.30 begint hij chagrijnig te worden en wilt weer eten. Soms geef ik toe en stukje soepstengel of rozijntjes ed. 17.30 eten. Eet veel... eet echt een bord rijst of pasta leeg. Eet ook veel groenten en vis of vlees. 19.00 flesje 150 met 4 schepjes. Tussendoor veel water thee of sap. Heeft veel dorst. Moet bijna weer naar cb en ze zullen wel weer gaan zeuren. Hij krijgt ook echt te veel flessen maar hoe kan ik dit minderen? Hij wordt echt boos en raakt overstuur als hij het niet krijgt. Volhouden of heeft hij t toch nog nodig? Hij is een flinke jongen, erg druk verbruikt veel energie maar ja hij groeit nog steeds gestaag. Eet hij nou echt zoveel of valt t mee? Ter vergelijking; dochter van 3j weegt net 12 kg en eet lange na niet wat hij eet. Maar twinzusje is dus ook net zo fijntjes en te licht als grote zus. Gewoon een grote gezonde knul of is hij echt nu al te zwaar? Sorry lang verhaal...
hoihoi, ik vind het niet te zwaar.. ieder kindje groeit echt op zn eigen manier.. mijn zoontje is 6 en een halve maand en woog 3 weken terug 9.5 kilo... en hij drinkt en eet niet teveel . misschien wat meer water geven ipv fles? of afgekoelde thee ofzo? ik kan goed begrijpen dat je een beetje gek word van her gezeur van het cb... vertrouw op jezelf en doe wat je gevoel zegt!
hier hielp warm water ipv melk. mn zoon zat met 11,5 maand nog op 5! flessen en dan nog 3 maaltijden en fruit.. (al was/is hij wel altijd te licht) Maar ik zou nu geen eten laten vallen.. 1 fles misschien minderen(door warm water te geven als hij dat accepteert) Volgens mij eet hij wel veel.. maar dit at mijn zoon ook dus voor mij is het normaal
Wij gingen toen over naar een gewoon bekertje melk bij het brood of bijv pap of yoghurt met granen ipv een fles. Avondfles of borstvoeding bleef het langste de rest bood ik aan flessen gewoon dus niet meer aan Borstvoeding was het af en toe een slok ergens extra, maar ook gewoon een bekertje melk, bakje Griekse yoghurt, pap of iets erbij.
Hoe lang is hij? Ik vind gewicht alleen niet zoveel zeggen. Mijn zoon is 14m, 80cm en 11,5kg. Hij krijgt yoghurt, 1 of 2 flessen melk en een papfles, naast zn 'normale' maaltijden.
Hi! Hier ook een flinkerd. Bij 10 maanden 11,5 kilo en 74 cm. Hij is nu 11 maanden. Hij krijgt 2 papflessen ('s ochtends en 's avonds). Toetje krijgt hij vaak niet. Het is ook een hongerlap maar hij kan ook oneindig eten en dat staan we niet toe. Zijn schema is waar we nu naar toe gaan is: Ochtend: papfles en boterham 10:00 fruit 12:00 brood (1,5 a 2) 15:00 tussendoortje 17:00 krentenbol of ontbijtkoek 18:30/ 19:00 avondeten met evt toetje Voor het slapen warme gewone melk. Dit moet echt ruim voldoende zijn. Succes!
Variëren met eten en drinken? Mijn tweeling eet 's ochtends een bak havermout met amandelmelk ( ongezoet) en banaan. Scheelt weer een fles en een melkproduct. Bij de lunch ander drinken aanbieden: rooibosthee met honing en drupje gewone melk of een smoothie fruit met wat gewone melk of plantaardige melk en een component water. Yoghurt toetje regelmatig afwisselen met wat ander fruit als een keer ananas, meloen, kaki of een zelfgemaakt fruit ijsje. Mijn zoontje was ook nogal melk achtig maar door veel te variëren is hij sinds 14 maanden oké met een klein avondflesje en lukt de rest me op deze manier. Dochtertje taalt veel minder naar melk net als de jouwe. Ook zo'n fijn poppetje.
Gewicht los zegt inderdaad niets/weinig. Mijn oudste woog met 15 maanden hetzelfde als jouw zoontje, maar was ook 83 cm en naar mijn idee dus prima in verhouding. Daarna kwam ze ook veel minder snel aan dan ervoor. CB had ook altijd wel iets te miepen, maar ze op de verhouding tussen gewicht en lengte wijzen hielp hier goed. En verder liet ik ze kletsen, tenzij ze iets zinnigs zeiden (en dat deden ze bij dat CB nooit helaas). Wat je ook kunt doen bij veel flessen, is minder flesvoeding op meer water. Dan krijgt hij toch de melk die hij wil, maar met minder voedingswaarde. Hier werkte dat altijd goed.
Ik zou opvolgmelk gaan vervangen met gewone melk. Opvolgmelk is veel zoeter dan gewone melk, daarom blijven baby's het heel graag drinken. Als je niet meteen op koemelk wilt overstappen, zijn er best veel variaties zoals amandelmelk, soya, rijst. Die heel lekker zijn en waar je kind niet van aangaat komen zoals van opvolgmelk.
Bedenk wel dat in de meeste gevallen bovengenoemde soorten geen melk vervangers zijn en niet gelijkwaardig staan aan koemelk. Je zal dus ernaast moeten uitzoeken welke vitamines en mineralen je bij moet geven. Daarnaast zijn er nog veel vragen over evt ingredienten in deze soorten.
Onze dochter drinkt als t aan haar ligt ook erg veel opvolgmelk. Wat ik doe is een max van 150 cc per keer, blijft ze daarna krijsen krijgt ze warme sap, water, wat dan ook. Ik zou zeker niet overstappen op gewone koemelk. Daar mag ie namelijk nog minder van drinken want dat is niet zo gezond
Opvolgmelk wateriger maken werkt hier ook goed. Dus wel 180cc water, maar 4 ipv 6 schepjes. Scheelt toch weer in de calorieen.
Mijn dochtertje was altijd flink aan de maat! Ik ben gestopt met flesjes te geven van kinstvoeding! Ook let ik op wat ze eet of drinkt bijv water thee ipv diksap Stukje komkommer tomaatje Lekker veel bewegen Dat is t enige wat je kan doen en ene kind heeft ook recht op ze rozijntjes etc bij mij ook altijd gezeik op cb maar ik Zou me weinig ervan aantrekken je kan alleen zelf kijken wat je kan minderen en verder kinderen groeien rennen springen en langzaam Verliezen Ze hun baby vet! En soms Is t ook hun bouw! Me dochter is niet de dunste maar ze is nu 3.5 jaar is ongeveer 107 cm en weegt nu 20 Kilo! Langzaam ga je d'r taille zien en d'r Gezichtje is slank! deels ook aanleg waardoor ze wat boven gemiddeld zit
Mijn meisje van 16 mnd oud weegt dik 15 kilo en was 3 weken geleden 94 cm. Ze eet sochtends 2 a 3 boterhammen met beker geitenmelk. 10.00 2 stuks fruit koekje en bekertje water. 12.00 3 boterhammen en bekertjes geitenmelk. 14.00 2 stuks fruit en maisboogjes en bekertje water. 15.30 maïs boogjes of komkommertjes of tomaatje. 17.00 vol bord avondeten en geitenyoghurt na. Alles gaat op. En tussendoor drinkt ze water Ze groeit de keet uit en eet meer als haar 4 jarige zus maar is in verhouding dus maak me niet druk.
Hoe kom je daar bij? In opvolgmelk zit meer suiker en meer vet dan in gewone koemelk (halfvolle heb ik het dan over). Ts, ik zou de sap eruit gooien. Ik zou het bij water en thee houden en geen opvolgmelk meer. Verder kan je ook bij gewone koemelk wat water doen. Dochter krijgt hier 's ochtends vaak eerst een flesje met 70 ml melk en 100 ml water, dan is de eerste dorst en honger gelijk weg. Half uur later krijgt ze haar pap.
Ik zou even het boekje van cb erbij pakken en naar de lengte en gewicht (voor jongens) kijken. Die lijnen zeggen veel meer dan alleen het gewicht. Onze oudste had ook ongeveer dat gewicht, maar dat kwam overeen met de lengte lijn. Bij de kleinste is het anders als hij deze lijn door zou zetten. Want zijn gewicht ligt +2,5 hoger dan zijn lengte. Hier zeiden ze ook dat de melk minder kon. Maar de oudste zat op de 0 lijn met lengte en gewicht. Dus verder geen aandacht aan besteed en langs me heen laten gaan.
Het is ook meer bedoelt als je kind te veel aan melk wil. Het is gewoon niet gezond om meer dan 2 glazen per dag komelk aan een dreumes te geven.
Mijn zoontje is ook aardig aan de maat (gewicht +2 en lengte + 1, laatste keer gewicht afgevlakt naar +1) maar drinkt vanaf 15 mnd helemaal geen flessen meer. Hij krijgt sochtends halfvolle melk in zijn pap en savonds wat yoghurt en/of vla. Zijn schema is sinds die tijd; Smorgens pap van 180-210 ml melk en bambix Tussendoor 1-2 fruit, soms nog een goodies koekje Smiddags 2-3 boterhammen, divers beleg Tussendoor koekje, rozijntjes oid Savonds met de pot mee, varieert van twee borden vol tot een paar hapjes, toetje van vla en/of yoghurt na Overdag drinkt hij alleen water. 3 flessen met 15 mnd is echt veel. Je geeft aan dat hij daarnaast nog veel water en sap drinkt omdat hij zoveel dorst heeft. Misschien dan eens laten prikken op suiker? Het kan natuurlijk ook gewoonte zijn, opvolgmelk smaakt zoet en is dus lekker. Ik zou sowieso het flesgebruik af willen leren, anders aanbieden in een ander soort beker? Je ziet het misschien als zeuren van het cb, maar zoveel melk is gewoon niet gezond, zij willen net als jij het beste voor jouw kindje.
Zoals je weet met Féline ook altijd gezeik op het cb over haar gewicht. Tips die ik kan geven; alleen water en thee tussendoor laten drinken, geen sap. En als je sap wil geven: van Cool Bear. Féline krijgt daar nu 1x per dag een bekertje van. Qua melk: geen kunstvoeding meer maar gewone magere koemelk? Verder lekker veel rauwkost laten snoepen tussendoor. Wel zorgen dat hij aan de gezonde vetten komt (dat vergat ik dus wel eens bij Féline) dus vette vis, jus over de aardappels enz. Verder denk ik dat als hij straks gaat lopen en wel weer bij trekt. Het is gewoon een lekkere flinke kerel, prima toch!
Hier heeft de kinderarts aangegeven dat je vanaf 1 jaar opvolgmelk mag vervangen voor gewone melk. Ivm eventuele koemelkallergie gaf hij aan dat dit ook sojamelk mag zijn, maar dan wel de variant met extra toegevoegde calcium.