Zojuist APK gehad. Monteur brengt 25 euro in rekening voor afstellen koplampen, want 'nieuwe regels per 1 januari'. Ik zeg; alweer? Dat heb je vorig jaar ook al gedaan, toen waren er ook al nieuwe regels. Hoe vaak veranderen die regels? Als ik nu uit ga zoeken, ga je dan gelijk hebben of probeer je toch een slaatje te slaan uit elke APK? Was natuurlijk niet, het is echt zo, blablabla. Een monteur kan mij natuurlijk alles wijsmaken als het om m'n auto gaat. Nu ben ik even gaan zoeken maar kan het zo gauw nergens vinden. Is er toevallig hier iemand die weet of hij de waarheid spreekt?
https://www.google.com/amp/s/www.apkkeuringseisen.nl/apkkeuring/apk-keuringseisen-voor-verlichting/%3famp
Hier staat niets in over regels die aangepast zijn in 2022 of 2023. Geen idee of je dan de conclusie mag trekken dat dat dus niet aan de orde is?
Mijn man zei toevallig gisteren nog dat er wel weer dingen strenger waren geworden, maar of dat ook de koplampen betreft weet ik niet.
Ik ging laatst met de auto van mijn stiefvader voor de apk. Toen werd idd ook gezegd dat er nieuwe regels waren en de koplampen afgesteld moest worden. Vorig jaar is daar niks over gezegd.
Afstelling van de koplampen moet ook gecontroleerd worden bij de APK, nieuwe regels of niet. Koplampen kunnen door trilling bv iets veranderen waardoor het lichtbeeld niet meer klopt en je bv de tegenligger kan verblinden.Dat de regels voor de APK jaarlijks veranderen/aangescherpt worden klopt zeker.
Er staat in dat dit moet gebeuren. Dan heb ik niet het idee dat het hier gaat om al dan niet aangepaste regels. Dit zijn eisen waaraan voldaan moet worden. Zo lees ik het.
Koplampen moesten altijd al afgesteld worden. Naar wat ik begrepen heb hebben de nieuwe regels alleen betrekking op de vloer waarop dit moet gebeuren. Die moet waterpas zijn dacht ik. Bij de apk van mijn auto in februari hoefde ik hier niets extra’s voor te betalen. ( lijkt me ook vreemd aangezien de lichten controleren er altijd al bij hoorde)
Volgens mijn man kan er van een apk niet geleefd worden, waardoor alles wat extra gedaan moet worden in rekening wordt gebracht. Het maakt vaak ook nog uit of je klant bent daar of enkel voor de apk langskomt. Die nieuwe regel gaat over de mistlampen, die moeten nu ook afgesteld worden.
Dank je voor het vragen! Ik ben daar vaste klant, m'n auto gaat er helaas regelmatig heen . Voor dat bedrag van 25 euro laat ik het dan maar gaan. Maar als hij het volgend jaar wéér doet dan ga ik toch eens nog kritischer zijn haha!
Het koplampen verhaal hoorden wij al jaren terug al. Toen de Apk goed was moest ik nog betalen voor koplampen, en bij de andere auto was de auto niet goed en moest en nog reparatie nodig had was er niks met de koplampen. Wat al eerder is gezegd Apk alleen is niet rendabel qua kosten
Apk is alleen de keuring. Dus als de monteur ziet dat de lampen niet goed zijn afgesteld, stelt hij dat in de apk alleen vast. Conclusie: auto komt niet door de periodieke keuring want de lampen zijn niet goed afgesteld. Meestal bellen monteurs als ze voor meer dan 100 of 250 euro onderhoud doen aan de auto, om te overleggen of de eigenaar dat goed vindt. Of als de auto de reparatie niet waard is. Je kan eventueel volgende keer bij de garage aangeven dat je de auto gekeurd wil hebben, en als ze er onderhoud aan moeten plegen ze je eerst even bellen.