tja ik weet het. ik zat nog eens nara mijn uitgave van deze maand te kijken (de 'extras'' apart van de boodschappen) maar er zit niets bij dat meer is dan 50 euro maar samen is het (niet schrikken hoor!) 360 euro!! kom er net wel achter dat er in totaal 100 euro aan kleding bij zit, hoe bedoel tshirtje hier, hempie daar, maar dan nog. Wat het dan wel is? van alles en nog wat, verjaardagscadeautjes, lampje voor de auto, moederdag, kermis, oppas, wat speelgoed voor in de tuin, enz.. enz... Tis lief van je aangeboden, maar de charme van zp is natuurlijk de anoniemiteit, voor het zelfde geld kennen we elkaar al en ik vind dat ik dit gewoon moet kunnen. dit is zeker waar! Dat is ook de reden dat ik 'gewoon' een 2e kind wilde, en vorig jaar een lening aan durfde te gaan voor een auto. Het geld is er heus wel, het uitgave patroon moet gewoon aangepast worden! En ergens denk ik, ja maar het leven moet wel leuk blijven, en aan de andere kant, alsof voordurend piekern over geld zo leuk is!! We hebben voor de rest helemaal geen schulden ofzo, (afgezien van hypotheek, en lening) maar ik voorzie door de crisis ook wat risico van verminderd inkomen van mijn kant, en dat moet ik gewoon op kunnen vangen, zonder bang te zijn rond te komen. je slaat de spijker op zijn kop, ik zou niet durven echt te klagen, want heb het helemaal niet slecht, wel wil ik bewuster met mijn inkomen omgaan! Heb het er met ml over gehad, en we gaan sowieso kritischer kijken naar de boodschappen. Minder vaak gaan, goed kijken naar wat echt nodig is, en vaker de vriezer leeg eten. En ook minder van de afhaal!! Want daar hebben we ook een beetje een zwak voor. Zelden meer dan 15 euro per keer, maar bij elkaar toch gewoon teveel! Andere tips blijven welkom!
Afhaal en tussendoor shoppen tikt idd hard aan ja. Toen we net samenwoonden deden wij ook vaak per dag boodschappen, en dan bij de AH. Dan haal je toch vaker iets extra's, of valt je oog op een aanbieding. Wij zijn een stuk bewuster geworden toen we twee keer zo hoge woonlasten kregen (wel voor een huis waar je dat graag aan uitgeeft, gelukkig). Toen hebben we echt schoonmaak gehouden, waar we deels nogsteeds mee bezig zijn. Toen we gingen samenwonen en later gingen trouwen hebben we helemaal niet gekeken naar dubbele verzekeringen die we hadden. Ook hadden we allebei nog aparte rekeningen NAAST onze gemeenschappelijke rekening. We zijn in gemeenschap van goederen getrouwd, dus die aparte rekeningen... die zijn eigenlijk vrij zinloos. We zijn bezig alles naar een te krijgen, dat is een stuk overzichtelijker. We hebben beiden ook een hoop verzekeringen opgezegd, alles bij elkaar scheelde dat toch rustig 50 euro per maand (per jaar is dat alweer een paar honderd euro ). Afhaal doen we nooit meer, maar sinds ik moeder ben ben ik op de een of andere manier ook veel meer van koken en alles zelf doen gaan houden, misschien simpelweg omdat ik niet meer 60 uur per week op mijn werk zit . Wij bezuinigen ook met het oog op teruglopende KOT en straks twee kinderen in de opvang... straks met misschien drie kinderen moet er toch een grotere auto komen (nu een corsaatje ). Als je eenmaal zuiniger met boodschappen enzo bent, wordt het ook nog 'leuk' om dat te doen. Misschien een paar tips: - stem met een weekmenu af op ingredienten die je in huis hebt. Zo heb ik vaak nog wortels liggen omdat die bij Aldi in een reuzenpak verkocht worden. Die blijven lang goed, dus verwerk ik die nog in een salade of pastasaus. Of in worteltjestaart - veel dingen kan je zelf goedkoper (en vaak ook gezonder) maken, zoals verse pizza (pakje deeg van koopmans voor 2 grote pizzas is 93 cent, voor de saus heb je een blikje tomatenpuree en olijfolie nodig en wat kruiden, en je belegt met verse groenten en mozzarella bv.). Dan ben je voor misschien 1,50 pp klaar, ipv 4,99 van een vergelijkbare verse pizza van de appie, of 9 euro voor een vette hap van Domino's. Ik vind het veel voldoening geven Wij hoeven gelukkig niet van 50 euro per week boodschappen te doen (respect als je dat redt... lijkt me heel krap). Maar we zijn wekelijks ongeveer 50-60 euro bij Aldi kwijt (we halen daar alles behalve brood en dus de dingen die ze bij Aldi gewoon niet hebben), en dan nog iets van 10-20 bij de AH voor dingen als gedroogde tomaatjes, speciale groente en brood. Luiers halen we bij kruidvat (de allergoedkoopste zelfs, die bevallen prima voor een peuter die half zindelijk is).
Ik moet ook zeggen als je beiden veel werkt, je helemaal geen zin hebt om en langs de Aldi en langs een slager en langs een andere supermarkt te gaan. Liefst haal je dan al je boodschappen bij een winkel. En ik wil het ook nog wel eens laten bezorgen. Dat vind ik helemaal fijn.
Ja, want mensen die wel wat te besteden hebben mogen niet klagen.. TS vraagt zich gewoon af hoe anderen het doen, en wil kennelijk verandering brengen is haar uitgavenpatroon. Lijkt me juist alleen maar goed hier bewust mee bezig te zijn! TS, ik heb nog even verder gelezen, maar als ik lees wat je koopt vind ik het op zich wel vreemd dat je zoveel geld aan boodschappen kwijt bent. Zoals ik al zei ben ik ook zo'n bedrag kwijt, maar ik koop wel veel dure en luxe dingen, en hebben nog een kleintje. Kan je niet eens een boodschappenlijsje/bonnetje plaatsen haha..
tja op zich verdienen wij samen genoeg, als ik de inkomsten tel en dan de maandelijkse vaste lasten dan zouden we genoeg over moeten houden op papier. maar het is iedere maand wel iets. dan is de hond ziek en moeten we naar de dierenarts, dan moet de vakantie worden betaald. dan hebben we een paar verjaardagen in 1 maand, kleren die gekocht moeten worden, schoenen die versleten zijn , auto apk enz enz. het is dus iedere maand wel iets wat weer extra geld kost. ik heb het wel eens in excell bijgehouden en dan zie je echt goed waar het allemaal naartoe gaat. dat was voor ons wel een eye opener. komende tijd gaat er weer veel naar de bouwmarkt doordat we een nieuw huis hebben gekocht en daarna is er ook wel weer wat. je zou alles in een overzicht kunnen plaatsen en kijken wat je eventueel kan schrappen.
Maak overzichten; niet alleen van je vaste lasten maar ook van je losse lasten. Ik hoor je steeds zeggen dat je niet weet waar het blijft en dat je zoveel incidentele uitgaven hebt... Schrijf het dan ook op! En maak er een budget voor! En stop dat geld in potjes, zo weet je exact waar het blijft! Ik stond op een bepaald moment elke maand een paar honderd euro rood, vond dat zo vreemd want er kwam genoeg binnen en ik zou ook ruim uit kunnen geven zonder in het rood te komen. Ik ben toen elke losse uitgave (pak stroopwafels voor op het werk, lunch met vriendin, koffie met m'n moeder, cadeautje voor m'n zus) op gaan schrijven. Ik zag dat ik daar veel aan uitgaf, stel 250 euro. Ik heb toen gesteld dat ik dat voortaan met 150 ook zou moeten redden. Dat bedrag gepind en in m'n portemonnee, en dan wordt je veel bewuster van dat geld. Want dan moet je keuzes maken! Binnen een maand stond ik weer in de plus en ik weet nu precies waar m'n geld heen gaat want ik schrijf nog steeds alles op. En dat zou ik dus als ik jou was ook eens doen, ipv steeds te herhalen dat je niet weet waar het blijft
oh las ook ergens hier dat lekker en gevarieerd eten wat meer kost, nou dat hoeft niet hoor vind ik. wij kopen vaak een grote zak aardappels in de aanbieding en daar maken we soms gebakken aardappels van, gekookte, puree of een ovenschotel. vlees koop ik alleen met 35% kortingsstickers. en groente, die koop ik van het seizoen, scheelt ook al enorm en in de aanbieding, een prei/wortels/broccoli etc hoeft echt niet duur te zijn.
Zin niet, maar wij doen het wel. Het is deel van onze zaterdagroutine, en als we berekenen hoeveel het scheelt en wat er dus extra gespaard kan worden... ben een beetje een krent geworden van het zuiniger aan doen
Het zijn juist die kleine bedragen, omdat die in je hoofd niet echt 'tellen'. Je hebt dan dus steeds het idee dat je weinig uitgeeft, maar als je elke dag een paar euro meer uitgeeft dan nodig dan tikt dat toch enorm aan. En voor je gevoel heeft het geen zin om daarop te bezuinigen omdat het (dat ene dingetje op dat moment) maar zooo weinig is, dat dat toch het verschil niet gaat maken. Maar dat doet het dus wél gek genoeg... Ik herken het iig heel erg. Bij mij hielp het om eens een maand echt níks van de dingen te doen die niet nodig zijn. (voelde ergens ook wel weer gaaf ) Dus ook niet éven die dvd die in de aanbieding is 'want wat is die 3 euro nou helemaal??'
@marb, absoluut waar! tja, ik dus ook. Bonnetjes zijn weg, maar als ik er over nadenk.... dit heb ik bij de aldi gehaalt... (goh ga nu wel erg met de billen bloot voor mijn gevoel) 3 pakken ijsthee (1.5) 3 flessen sinasappelsap (verse)(4.5) 2 dozen eieren(1.8) 2 keer kaas (4.5) 1 keer kruidenkaas(philidelphia idee)(0.55) fles olijfolie (3.5?) pak afbak stokbrood (0.50??) 6 of 5 pakjes beleg( geen idee maar nooit de duurste, denk, salami, kipfilet, ham. dat soortdingen) 1 krabsalade (0.99) 2 dozen tussendoortjes (heb altijd dezelfde, de een is 1,5E de andere 1,09 heb het er met ml, over gehad, hij eet ze behoorlijk veel, dit en broodbeleg gaat minder worden waarscijnlijk haal bij deen ook nog 1 of 2 beleg namelijk) pakje boter (0.99) fles wasmiddel (2.89) pak billendoekjes (1.59) dit is het denk ik, als ik zo bij elkaar optel, kom ik in elk geval pittig richting de 30. En bij deen, dan nog, vlees (12 euro, maar ook voor vriezer), fruit, aardappelen, melk, afbakbroodjes, chips, 1 chocomelk, crackers, pijnboompitten, tomaten in blik, macaroni,champions en nog wat dingen brood halen we 1 keer per week bij de bakker (aanbieding) groente hebben we nog, of halen we bij de lidl. Dus echt geen rare dingen! @ poppedopje, Ik ben nu sinds een maand begonnen alles op te schrijven wat we uitgeven, en er ook bij zetten wat dat dan was. alleen boodschappen niet uitgebreid...ook de afgelopen 2 maanden heb zoveel mogelijk gereconsrueerd. Daardoor weet ik dus ook wat ik aan boodschappen uitgeef. Dacht dat het meer was namelijk... @senna999 Voor mijn gevoel is dat dus bij ons ook vaak zo, dan weer een verjaardag, dan weer wat voor de auto, dan weer de dierenarts, maar ben echt voornemens omdat ook tegaan budgeteren. Heb al een kleine plan de campangne. Wat ik lastig vind, ik kan denken, 50 euro kleren, maar dan wordt het (zoals deze maand) in een klap prachtig mooi weer, en ga ik er toch weer op uit voor kleren voor dl....
Het geheim is gewoon niets uitgeven...ja echt waar.. Niet meer gaan shoppen, wat je niet ziet mis je ook niet! En verder doen wij boodschappen voor 6 personen voor 75 euro per week, incl voeding en luiers voor de kleinste. En dan heb ik ook nog 2 (bijna) pubers, die kosten handen vol geld aan ditjes en datjes en kleding natuurlijk als ik niet oplet. Dus even wat vaker zeggen: doe maar lekker van je zakgeld. En zal toch echt liggen aan alles wat je tussendoor uitgeeft. Verder geen abonnementen ed.
Ik moet zeggen dat dat inderdaad heel erg helpt (en logisch natuurlijk). Wij woonden hiervoor een stuk goedkoper, maar ook veel dichter bij de stad. Zeker tijdens mijn zwangerschapsverlof (toen mijn dochter dus nog een kleine baby was), ging ik heelveel naar de stad. Kindje in de draagdoek en shoppen maar. Dan nog een geluk dat ik met draagdoek niet zo makkelijk kon passen , maar ik kwam toch vaak met tassen vol thuis. Toen kon dat ook heel makkelijk, maar achteraf is het gewoon dom! Nu wonen we juist bij een natuurgebied. Daar staat nog geeneens een ijskarretje Erg goed voor onze portomonnee.
Ik vind het juist wel veel. Ik keek gister "Een dubbeltje op zijn kant" en daarin werd gezegd dat een gezin met 2 kinderen het moest kunnen doen van 100 euro per week aan boodschappen. Dus 400 euro per maand. Wij hebben ook 2 kinderen en komen ongeveer aan 350 euro per maand. Dus besparen op dit gebied kan wel, lijkt me.
er is wel een verschil he! In een dubbeltje op zijn kant móeten mensen besparen, ik wil alleen zelf bewuster met mijn geld omgaan! Voorheen dacht ik dat als mensen zeiden 350 permaand, die exclusief luiers was. Maar als ik het goed begrijp is dit bij de meeste dus inclusief! Heb deze vraag ook bij mijn zus gesteld, en zij geven plusminus 70 a 80 euro per week uit. Zij gebruiken katoenen luiers en geeft bv, dus vergelijkbare situatie. Enig verschil is, zij heeft er 2, maar de jongste is net 7 maanden, dus die telt nog niet zo. Ik zou dus puur voor mezelf fijn vinden als ik van 80 euro per week excl luiers boodschappen zou kunnen doen. Dit zou al een hele verbetering zijn! Toch een verschil van 180E (maanden met 5 weken nog altijd 100E!!)
Dat zou al heel veel kunnen schelen hoor.. Wat haal je bijvoorbeeld? Haal je flessen frisdrank? Dat kun je vervangen voor aanmaaklimonade.. Haal je veel koek, beperk je tot 1 pak koek voor het weekend.. Haal je veel snoepjes? Met 1 zak drop red je het wel een hele week.. Voorgesneden groenten? Haal gewoon verse en snijdt het zelf. 4 dubbel laags wc papier? Haal gewoon de goedkoopste variant, het verdwijnt toch in het riool. Losse toetjes? Koop een pak yoghurt of vla.. Losse plakjes kaas? Koop het aan 1 stuk. Haren wassen? Wees zuinig met shampoo pakken. Heel veel mensen kwakken een hele berg op hun hand, terwijl een rondje ter grote van een euro voldoende is. Zo doe je veel langer met je fles.. En probeer toch enigszins lijstjes te maken wat je ongeveer wil gaan eten op welke dag van de week. Dan kun je gericht boodschappen gaan doen. Want wat eten jullie dan als je totaal geen zin hebt om te koken? Als je wilt besparen, zul je discipline op moeten doen. Dus geen zin om te koken? Maak zin
Heb je een Lidl in de buurt? Dan kun je mss daar heengaan. Die melk is gewoon heel goed en fruit en groente ook super. Dan hoef je dat niet bij de Deen te halen en dàt scheelt echt heel veel geld. Crackers zijn daar ook heel goed en de pijnboompitten ook (en een stuk goedkoper) Verpakte vleeswaren zijn ook lekker, eieren prima, diepvriesvis etc.. Zelfs de koffie (Senseo extra dark is heel erg goed, zelfs lekkerder dan DE en kost ruim een euro minder) Boter, witte en bruine bolletjes (55 cent per 6), afbakbroodjes je kunt het allemaal daar halen. Dat scheelt je zoveel ipv het bij de Deen te halen.. Ik hoef eigenlijk alleen nog wasmiddel (vast merk, Ariel, aanbiedingen in de gaten houden), kattenvoer, koffiemelk (want die vind ik dan weer niet lekker van de Lidl) brood en vlees (zoveel mogelijk aanbiedingen) bij de Supercoop te halen.. En drogisterij spullen 1x in de zoveel tijd bij de Etos of Kruitvat en dan houd ik de aanbiedingen zoveel mogelijk in de gaten..
Wij krijgen elke maand samen zo n netto 3560 euro binnen. Maar...we hebben al 6 jaar 2 huizen, we krijgen die ene maar niet verkocht. Er gaat aan hypotheken alleen al 1550 euro per maand af. Dan heb je nog gas water licht, benzine, 3 honden, 3 paarden, en onze boodschappen voor 3 personen. Bij ons is het gewoon echt elke maand op. Alleen voor onze zoon kopen we wel elke maand wat nieuws, schoenen of kleren, hij zit in een groeispurt, maar wel bij de zeeman of hema oid. Kleding voor mezelf moest omdat ik zwanger ben. Maar meestal gaan we voor onszelf 2 maal per jaar shoppen, en dan ik ga dan naar c&a of v&d en geef echt niet meer dan 120 euro uit voor mezelf. Mijn man is bijna 2meter lang en breed gebouwd, die heeft dure broeken nodig die rond 100 euro stuk liggen. Boodschappen zijn we zo incl luiers 80 a 90 euro per week kwijt. Wij gaan eens per week naar de lidl. Drinken geen frisdranken, eten niet elke dag vlees. Ook kan mijn man zich niet inhouden mbt speelgoed. Koopt ie weer een duplotrein of duplo dierenthuin, vorige week een zwembad (groot) en een ernie loopfietsje... Hier wil ik op bezuinigen, want hij heeft meer dan genoeg, maar sja..papa leeft zijn kindertijd opnieuw
dát herken ik ook wel een beetje ja!! maar daar zijn we al strenger in geworden. Lidl zit hier 2 dorpen verderop (10/15 min rijden) terwijl er een aldi op het dorp zit. Dat is dus niet handig. Ze hebben er wel goedkoop diepvries groeten, en die haal ik dus wel regelmatig daar, maar altijd in combinatie met andere dingen, dus bv evne naaar mijn ouders (wonen daar) of winkelcentrum. Anders scheelt het nog niets vanwege de diesel. Aldi heeft inderdaad slechter groente en fruit, heb ook gehoord dat lidl goed is. verpakte vleeswaar, en eieren haal ik dus al bij de aldi, net als sinasappelsap en kaas. Die haal ik echt niet bij de deen, scheelt veels te veel! Pijnboompitten ook trouwens, was ze vorige week alleen vergeten... Ik zat nog te denken, als mijn man boodschappen doet, is het wel vaak goedkoper! Maar hem geef ik een heel gedetaileerd lijstje mee, en dat is ook het enige dat hij haalt! Dus misschien toch slim voor mezlef ook Alleen wordt er dan ook sneller iets vergeten... maar als ik zelf de boodschappen doe gaat dat beter. hmm, toch maar beter lijstjes maken! @loetje, wat je in je eerste berichtje zet doe ik dus grotendeels al. Daarom is het zo raar dat ik toch zoveel kwijt ben. En als we echt geen zin hebben om te koken, maken we iets makkelijks, bv soep(kant en klaar) met stokbroodje. Of aardappelschijfjes met hamburger en salade. Dit zijn ook dingen die ik standaard daarvor in huis heb.Ik merk dat ik dat soort dingen echt nodig heb, anders is de verleiding van de chinees/pizzaria/snackbar echt te groot. Koken is namelijk niet echt mijn hobby zeg maar...
Ik moet ook een stukje rijden voor de Lidl (ongeveer 15 à 20 minuten) en rijdt op benzine. Maar die kosten wegen niet op tegen dat wat ik bespaar door daar m'n weekboodschappen te doen Als ik m'n weekboodschappen bij de Supercoop haal, ben ik sowieso boven de 100 euro kwijt, haal ik het bij de Lidl, dan ben ik tussen de 50 en 60 euro kwijt. Neem dan nog die paar dingetjes bij de Supercoop en ik red het met met een bedrag tussen de 70 en 80 euro per week voor 4 personen.. Dat verschil rijd ik nooit op aan benzine...