Hallo, Ik zie in de forums veel terug over matrassen, lakentjes, etc etc.. Maar nog steeds weet ik niet echt of mijn idee van 'het bed opmaken' goed is. in de winkel smeren ze me meteen grote pakketten spullen aan dus vandaar mijn vraag: Voor op het matras (goede kwaliteit, wel 2de hands): - Denk aan een matrasbeschermer (niet bij het hoofdje en geen speciaal iets zoals Aerosleep) - Molton Katoen - Hoeslaken katoen Om in te stoppen: - Lakentje katoen - Dekentje katoen Hoe doen jullie het?!!!!!
hier een gewone matras van ikea, mpet een katoenen hoeslakentje. Dan slaapt zij in een slaapzak en met een dun katoenen dekentje+lakentje
De meeste babymatrasjes hebben een extra dikke hoes die je kunt wassen en zelfs in de droger kunt doen, m.i. is daarom een matrasbeschermer een overbodige (en een beetje gevaarlijke) optie. Ik gebruik alleen een molton hoeslaken en gewoon hoeslakentje en gaat prima (ook omdat de meeste ongelukjes tot nu toe met spugen te maken hebben en niet iets anders ). Wat ik overigens wel gebruik is een hydrofiele luier onder zijn hoofdje. Succes! Nadia
Wij hebben ook alleen een molton en tot deze week een hydrofiel luier onder haar hoofd. Tegenwoordig kruipt ze heel haar bedje door dus die hydrofiel had niet echt veel nut meer. De meeste ongelukjes zijn inderdaad met spugen en dat houdt een molton, hoeslaken en hydrofiel genoeg tegen. De andere ongelukjes zijn als ze aan de diaree zijn en dan was ik toch altijd heel blij dat ze in een slaapzak lag. Die hield dan het meeste tegen en kan makkelijk worden uitgewassen. Over de molton een katoenen hoeslakentje. En om in te stoppen hebben wij een dekentje in een overtrekje. Vond ik makkelijker en handiger met opmaken. Verder slaapt ze in een slaapzak omdat ze zich altijd helemaal vrij woelt.
Toen het kouder was deden we het zo: -matras -molton -katoenen hoeslaken -hydrofielluier onder hoofdje -slaapzakje -katoenen lakentje -dekentje En soms zelfs nog een sprei. We deden liever wat extra warmte in bedje dan de verwarming aanzetten en hij deed het prima zo. Nu doen we geen slaapzakje meer aan, hij slaapt prima zonder!
Dames, Wat is het verschil tussen een katoenen molton onderlegger en een molton hoeslaken? Welke gebruiken jullie? Kan een katoenen molton onderlegger onder het hoofdje?
Volgens mij kunnen beiden onder het hoofdje. Onder het hoofdje mag alleen geen zeil/luchtdicht materiaal. Oh, eventueel kun je nog een matrasbeschermer ONDER je matras leggen, als bescherming tegen de lattenbodem. Die hadden wij er nog bij gekregen.
ooww god jaa die verkoopsters zijn vreselijk!! ze proberen je van alles en nog wat aan te smeren dat had ik laatst dus ook! kwamen ze met zo een aerosleep ding.. nou ik kan me niet herinneren dat mn vader vroeger opzoek ging naar een aerosleep om zo ons bedje veilig optemaken. ik vind dat ding zo onnodig! ik maak het bedje op precies zoals ik mn eigen bed opmaak. dus een hoeslaken en idd een lakentje/dekentje. hij heeft ook een slaapzakje..kijk wel of we die gaan gebruiken.