Ik vroeg me af of iemand hier iets zinnigs over kan zeggen, kan het op internet namelijk niet echt terugvinden.. Wanneer er twee emmy's terug geplaatst worden, hoe groot is dan de kans dat het ook daadwerkelijk een tweeling wordt? (of is de kans dat er van die twee maar eentje goed blijft zitten groter?) Vraag dit even omdat wij sterk twijfelen over terug laten plaatsen van 1 of 2 emmy's (eerst even afwachten of we die überhaupt hebben hoor! )
hey meiss die kans is zeker aanwezig, het kan zelfs een drieling of 4-ling worden, ook al plaats je er maar eentje terug de kans dat die ene een tweeling word is er ook nog, want de emm deelt zich namelijk pas verder in je baarmoeder, dus daar is vrijwel niks over te zeggen..
Bij de terugplaatsing van twee embryo's is de kans op een zwangerschap zo'n 30-40%. In geval van zwangerschap is de kans op een tweeling ongeveer 25%. Hier twee keer zwanger geworden na een terugplaatsing van twee embryo's. Beide keren was het één kindje. De kans op een drieling of vierling is echt heeeeeel klein. Embryo's gaan over het algemeen niet meer delen na een terugplaatsing. Dat is echt zeldzaam.
Zoals ik al schreef is de kans op een tweeling bij de terugplaatsing van twee embryo's 25%, als je zwanger raakt. Dat is toch het antwoord op je vraag?
@Jippie: Sorry, toen ik net reageerde stond jouw reactie er bij mij nog niet bij, was tegelijk denk! Dat was alleen nog maar een reactie op babyhope! Maar dank je wel voor je reactie, dat is inderdaad een duidelijk antwoord!
de embryo`s delen juist wel verder in je baarmoeder dat is mij verteld bij de terugplaatsing in genk.. ik heb 1 terugplaatsing gehad van 1 embryo daaruit is 2 juli onze dochter geboren.
BabyHope De celdeling van een embryo gaat inderdaad verder in je baarmoeder. Want zonder celdeling ontstaat er geen kindje. Maar een embryo deelt zich niet vaak nog in tweeen, zodat er een tweeling ontstaat. Het kan wel, maar is erg zeldzaam. Als je na IVF/ICSI een tweeling krijgt, is dit eigenlijk altijd twee-eiig en dus uit twee verschillende embryo's ontstaan. Mus Ik dacht al, volgens mij had ik het vrij duidelijk opgeschreven. Maar dat had je dus nog niet gelezen.
Wij hebben twee keer 2 cryootjes laten terugplaatsen. Eerste keer zwanger van 1 (maar MK) en tweede keer zwanger van... drie. Inderdaad dus eentje die gedeeld is tot eeneiige tweeling. Het is inderdaad heel zeldzaam (in het AMC hadden ze het niet eerder meegemaakt), maar er zitten hier toch (minstens) twee moeders op het forum die het gebeurd is - ik en Vrolijke Jetje. Het gebeurt dus wel, maar die kans is heel heel klein. Mij is verteld dat de kans bij TP van 2 inderdaad wel groter is, maar niet heel veel groter, en dat de kans van slagen bij 2x1 even groot is als bij 1x2 (en de kans op een meerling, dus complicaties, kleiner).
Hier ook één embryo teruggeplaatst en hier lopen toch echt twee meisjes rond . Dat zijn dan al drie vrouwen op het forum. Dus zoooo heel klein is die kans niet.
@miepie80, is dat zo, dat de kans iets groter is? Ik heb namelijk zelf het gevoel dat wanneer we er twee terug kunnen laten plaatsen we meer kans hebben dat er in ieder geval eentje blijft zitten en wanneer we dat niet doen de kans weer groot is dat er niets over blijft om in te vriezen (dat ze het dan niet redden) maar misschien slaat dat helemaal nergens op hoor!
Ik heb even gezocht via google en hier vind je een goede uitleg: http://www.umcn.nl/Zorg/Afdelingen/VerloskundeenGynaecologie/voortplantingsgeneeskunde/Documents/ivfda-nl.pdf
O, wat super dank je wel! Dit is wat ik zocht, waarom kan ik zoiets dan weer niet vinden he! Maar bedankt, ik ga het even op mijn gemak lezen. Wat ik eigenlijk wil weten is, is de kans dat een eitje zich goed verder deelt in mijn lichaam niet groter dan wanneer het in een buisje in het ziekenhuis zit.. na de TP duurt het nog een aantal dagen voor we weten of de emmy's die niet teruggeplaatst zijn goed genoeg zijn om in te vriezen (dat was vorige keer dus niet zo, alle 5 niet) Als zo'n emmy die dagen al in mijn lichaam zit, heeft die dan niet meer kans? Ben zo bang dat we weer geen goede emmy's hebben om in te vriezen en dat ik dan spijt krijg dat er geen twee teruggezet zijn, zie dat toch als twee kansen.... pff moeilijk, nog maar eens goed overleggen met de arts!
Ik snap wel wat je bedoelt. Maar meestal volgt een gyn een bepaald protocol en heb je zelf niet zo heel erg veel in te brengen. Minder embryo's terug mag natuurlijk altijd. Maar je mag niet altijd twee terug, daar zijn meestal regels voor. Hier hadden we de terugplaatsing op dag twee na de punctie. De beste embryo/embryo's werden dan teruggeplaatst. Als er een topembryo bij zat, kreeg je er eentje terug. Was dat niet zo, dan kreeg je twee teruggeplaatst. Bleven er nog embryo's over, dan werd op dag drie bekeken of ze ingevroren konden worden. Ze moesten dan minimaal 6-cellig zijn en mochten geen fragmentatie hebben. We hebben dus wel eens gehad dat we één topembryo terug kregen, twee mocht in dat geval niet. En op dag drie kregen we te horen dat de overige embryo's niet ingevroren konden worden, omdat ze nog niet 6-cellig waren. Voor je gevoel had je zo'n embryo dan best kunnen laten terugplaatsen. Want in je lichaam had het vast betere kansen gehad en nu werd 'ie vernietigd omdat hij niet aan de normen voldeed voor invriezing. Dat is gewoon zonde, dan had ik er liever twee terug gehad, omdat je voor je gevoel dan een betere kans van slagen had gehad. De slagingskans bij de terugplaatsing van één embryo ligt rond de 25-30%. Plaats je twee embryo's terug, dan is de kans op een zwangerschap zo'n 30-40%. De kans verdubbelt dus niet als je twee embryo's terug krijgt. Maar de kans van slagen is wel groter dan als je maar eentje terug krijgt.
Dit is precies wat wij hadden, 6 embryo's waarvan er een teruggeplaatst is en de andere vijf weg konden... Dit is precies waar ik weer bang voor ben en inderdaad mijn gevoel zegt dan plaats er maar twee terug dan hebben we meer kans! We moeten het eerst maar eens overleggen met de arts, ze staan daar niet echt voor open, maar als wij het echt willen. Trouwens als het de derde poging zou zijn zou het geen probleem zijn, waarom dan niet bij de tweede poging? Neem jouw berichtje even mee denk, dit is precies wat ik bedoel, maar kreeg het even niet zo verwoord! We gaan volgende week even een afspraak maken om dit te bespreken met de arts!
In elk ziekenhuis is het beleid weer anders. Wij liepen in het UMCG in Groningen. Daar is het zo dat je één embryo terug krijgt als er een topembryo bij zit. Zit die er niet bij, dan krijg je er twee terug. Ongeacht je leeftijd en de hoeveelste behandeling het is. Bij cryo's mag je er altijd twee laten terugplaatsen. Ik zou het zeker overleggen, want het is inderdaad zonde als je er maar eentje terug krijgt en de andere embryo's vernietigd worden, omdat ze niet aan een standaard zouden voldoen. Plaats dan twee terug, want de kans op slagen met die matige embryo is toch klein. Daardoor zal de kans op een meerling ook niet erg groot zijn. En als jij er dan een beter gevoel over hebt, waarom niet?! Maar goed, zo denk ik erover. De gyn ziet dat vaak weer anders, helaas. Succes!