Goedemorgen! Manlief wilt vandaag brood gaan bakken met onze zoon. Nou had hij in zijn hoofd dat hij de broodjes die je altijd erbij krijgt bij de pizzeria/shoarmatent wilt namaken. En dan bedoel ik geen knoflookbrood of pita maar van die zachte broodjes. Wij noemen ze nijnenbrood maar ik weer wel zeker dat ze zo niet in het echt heten Iemand een idee wat ik bedoel? (eventuele recepten zijn ook welkom)
jij bedoeld die grote plattere ronde broden denk ik? (die je ook als kleine broodjes hebt) zie het altijd overal staan als turks brood.. maar dat zal wel niet de juiste naam zijn LOL
focacciabrood? mischien kun je omschrijven hoe het er uitziet en of er wat in zit (kruiden/nootjes/kaas) is het lichtbrood of juist donker?
meestal is het knoflook brood wat je krijgt of kruidenboterbrood. net even op website gekeken daar staan 3 opties kwa brood knoflookbrood cheesybread (kaasbrood) pesto bread Cheese Bites Versgebakken deegbolletjes met emmentaler kaas deze vond ik ook nog Cinna Stix Vergebakken kaneelbroodje, inclusief sweet vanilla icing dipsaus
Recepten voor Italiaanse picknickbroodjes met lekker beleg Dit is het denk ik niet helemaal, maar ik weet wat je bedoelt: ik ken 1 pizzeria en 1 bezorgpizzeria die ze hebben; van die halfrauwe kleffe witte broodjes die als een steen op je maag vallen waardoor je verder geen trek meer hebt. Wij noemen ze altijd deegballen. Ze zijn zo klef zijn omdat ze in een hete pizzaoven worden gebakken, zet je ze daar langer in, zouden ze verbranden.
Volgens mij maken ze die kleine bolletjes brood gewoon van restjes pizzadeeg. Dus: pizzadeeg maken, kleine bolletjes van maken en dan afbakken in de oven? Zal wel water, gist, bloem, zout en olijfolie inzitten.
Ik dacht ook aan zulke broodjes ja. Volgens mij word dat van gewoon pizza deeg gemaakt. Ik vind ze ook zo lekker, maar kan daarna nooit meer mn pizza op hahaha.