Wij krijgen een dochter! Helemaal blij natuurlijk Vind het alleen zo moeilijk om samen met vl een naam uit te kiezen. Ik hou wel van aparte namen, die toch lekker makkelijk klinken. Nu hebben wij de naam Mende op onze lijst staan. Deze naam heb ik ook al een x nonchalant met andere namen opgenoemd bij mijn moeder en vriendinnen. Maar deze naam vonden ze maar niets. Is deze naam dan zo raar? Op de 1 of andere manier blijft deze naam bij mij hangen. Vind het zelf echt een leuke naam. Maar ik zou deze naam nooit aan onze dochter willen geven, wetende dat bijna iedereen het een stomme naam vind. Of gaat een naam op een bepaalt moment toch bij iemand horen, waardoor een naam later mooier word gevonden? Wat is jullie mening?
Vind het wel een leuke aparte naam. En een naam gaat inderdaad ook wel wennen hoor. Bij ons was dat ook zo.
Ik heb de naam nog nooit gehoord moet ik zeggen, weet ook niet goed wat ik ervan vind eigenlijk. Apart en zeker uniek, maar niet mooi en ook niet lelijk (heb vreemdere/lelijkere namen gehoord). Als jij/jullie het een mooie naam vinden, dan zou ik het gewoon doen. Een naam went (meestal) wel als je de persoon erbij ziet denk ik.
Ik hou van aparte namen, maar deze ken ik ook nog niet. ben het met pluisje88 eens, als je het een mooie naam vind, gewoon doen. Heb je nog andere kinderen? Moet het bij die namen passen?
Ik heb er nog nooit van gehoord maar ik vind hem niet raar, misschien wel even wennen. Hij doet mij een beetje denken aan Mette, wat ik ook wel een mooie naam vindt. Mijn moeder vind de naam die wij onze zoon gaan geven ook niks, nou dat is niet mijn probleem .
Bedankt voor jullie snelle reactie! We hebben geen andere kinderen, dus qua namen hebben we de vrije hand. Wel veel vrienden met kinderen, dus heel veel namen waar we rekening mee proberen te houden. Maar naar jullie mening is Mende geen lelijke of een te vreemde naam?
Floddertje, daar heb je eigenlijk ook groot gelijk in! Misschien moet ik daar ook wat 'harder' in worden. Je kan natuurlijk ook niet altijd met iedereen rekening houden.
Nee ik vind Mende echt geen vreemde naam. Je zult nooit een naam vinden die iedereen mooi vind, dat bestaat gewoon niet.. Dus dan moet je inderdaad proberen er wat harder in te zijn, snap wel dat dat moeilijk is hoor!
Ik heb familie in Brabant, en die spreekt meende zo uit . Zo van, mende ge dah? . Daar moet ik dus aan denken, maar vind het verder geen idiote of rare naam ofzo!
Ik vind het een leuke naam! Niemand zal het verkeerd uitspreken, toch best neutraal ondanks dat het apart is. Tsja ik weet ook al dat niet iedereen meteen weg zal zijn van de naam die wij hebben gekozen maar ze hebben het er mee te doen haha
Wat leuk Pillow, een dochter!! Ik had nog nooit van de naam Mende gehoord, maar eigenlijk vind ik het wel een heel mooie naam! Ik krijg er vrolijke lente associaties bij, groene blaadjes, vlindertjes in de lucht, ik vind het een lieflijke naam! En zeker niet lelijk. Inderdaad gewoon aanhouden wat jullie mooi vinden, iedereen vind wel iets over een naam, anders doe je het nooit goed....
Kom ook uit Brabant en idd heb je hier mensen die dat zo uitspreken, moet zeggen dat ik er zelf niet aan had gedacht Zat de naam nu nog eens te lezen, en op me in te laten werken. En eerder zei ik dat ik het niet mooi of lelijk vond. Maar nu ik hem wat vaker heb gelezen en gezegd klinkt het eigenlijk heel normaal. Niet geknutseld zoals veel andere namen dat zijn, en als je iedereen tevreden zou moeten stellen met de gekozen naam dan heb je denk ik een naamloos kind Uiteindelijk moeten jullie de naam vaak gebruiken/bij jullie kind vinden passen, een ander doet het er maar mee. Vinden ze het niks, prima, vinden ze het mooi, ook prima. Zolang jullie tevreden zijn (en je kind uiteindelijk ook natuurlijk), dat is het belangrijkste! Geen andere naam gaan kiezen vanwege anderen, dan krijg je hoogstwaarschijnlijk spijt! Niet iedereen heeft nu eenmaal dezelfde smaak, en da's maar goed ook anders zouden we allemaal Sanne of Piet heten
Op zich ben ik niet zo van de verzonnen namen maar ik vind Mende wel kunnen. De naam Wende bestaat ook dus waarom niet?
Doet me denken aan een plaats in Frankrijk maar ik zal de enige zijn denk ik . Vind het op zich wel kunnen, wel apart.
Ik vind het geen rare naam. mijn dochter heeft ook geen standaard naam, en daar kreeg ik eerst ook rare reacties op. Maar nu past de naam helemaal. Ze heeft nu alleen geen pen met haar naam erop, of naamplaatje dat je kunt kopen in de winkel. Maar ach... als dat het enige is. Ik zou zeggen gewoon doen. Waarom rekening houden met vrienden?
Hoe vaker ik de naam noem hoe minder vreemd ik deze vind. Toch is het wel even wennen omdat het geen naam is die je vaak hoort. Ik moet wel gelijk denken aan "Mennen" een term die in de paardensport
Ik vind het wel een beetje gek, denk "Mende, wat een bende", maar of dat nu zo erg is... Kan ook grappig zijn De naam doet me trouwens denken aan de Koerdische meisjesnaam Mendê, verder ken ik de naam niet. Ik zou persoonlijk eerder voor Mente / Menthe gaan.