Als ik om 08.00 moet beginnen op werk sta ik 6 uur op. Dan verzorg ik eerst mezelf en dan maak ik de kinderen wakker. Op andere dagen wanneer de kinderen wakker worden. Meestal is dat rond 07.30-08.00uur. Of 1 slaapt nog verder. Sowieso haal ik mijn zoon niet voor 7 uur uit bed, dus als hij weleens eerder wakker is laat ik hem gewoon liggen tot 7 uur maar dat vind hij ook geen probleem. Als hij zou huilen of gillen haal ik hem er natuurlijk wel gewoon uit. En mijn dochter die slaapt vaak nog door tot 09.00uur. Dat is wel een voordeel dat mijn zoon bij de psz op de middaggroep zit, hoeven we sochtends niet te haasten.
Ik zet 'mankeert' juist bewust tussen aanhalingstekens. Is niet negatief bedoeld, maar maakt soms dingen duidelijker. Mijn familielid 'mankeert' dus ook wat maar dat maakt haar ook een mooi en puur mens, ik bedoel het dus zeker niet negatief en het is niet mijn onkunde of gemis. Dat ik het iets 'mankeren' noem betekent niet dat ik alleen maar daarnaar kan kijken en niet naar het kind zelf. Als iemand doof is is dat niet meteen 'die vrouw die doof is' maar het is wel handig om te weten wat haar mankeert toch? Maar goed, ik snap je punt wel dat je wil dat mensen je kinderen gewoon als kinderen zien en niet als 'dat kind met autisme'. Maar met name op een forum is het soms wel handig om te weten. Onze jongste heeft geen 'stempel', maar soms wel apart gedrag, ik denk niet dat ze iets 'mankeert' maar 'gewoon heel gevoelig' is. Dat is in sommige situaties lastig, mensen zullen misschien denken dat we haar teveel pamperen, terwijl ze als ze het 'officiële' stempel 'hooggevoelig' zou krijgen mensen het opeens wel zouden snappen hoe we met haar omgaan. Denk dat je dat bedoelt? Misschien was veense wat te veroordelend, voor sommige kinderen werkt tv kijken en eten tegelijkertijd, autisme of niet, denk dat jij het zo bedoelde? Want een kind dat dan geen autisme heeft kan soms ook in bepaalde dingen wel een bepaalde gebruiksaanwijzing hebben en als moeder weet je dat het beste. Dan was veense misschien wel te veroordelend, zeker direct tegen jou. Maar over het algemeen gesproken, hebben kinderen geen tv nodig om te eten. Misschien had veense het beter zo kunnen brengen en niet op de vrouw af veroordelen
Hihi, ik red dat best eigenlijk Ik douche altijd s avonds, mag vanwege eczeem niet elke dag douchen, dus sowieso om de dag, zelfde met mijn zoon. Ik heb maar 1 kind en vriend is al weg voor ik op sta Ik leg altijd kleding de dag ervoor klaar, eten maak ik ook van te voren. Als mijn zoontje zijn tanden poetst en zijn haren doet, doe ik mijn make up en haar daarna gaan we weg. Als ik vrij ben dan pak ik beneden alvast zijn tasje in als hij tanden poetst. Wij redden het vaak best makkelijk, soms niet maar dan zijn we gewoon lui hahahah
Niet jezelf verdedigen hoor!! Iedereen voedt op op zijn/haar manier. Mijn zoontje kijkt ook tv oooohhhh neeeee wat errruuuuggg!! Nu wordt het een stuk tuig whuhahahahah. Sorry hoor, maar ik ontbeet altijd zonder tv vroeger en ik ben er niet slimmer van geworden (niet dat ik dom ben natuurlijk whahah Mijn zoontje mag soms wel tv kijken en die leert heel erg goed, slimmer dan zn moeder in ieder geval. Er zijn zat kinderen die niet autistisch zijn die het ook nodig hebben om even tv te kijken of op hun tablet om gewoon even tot rust te komen. Nou nou, wat een ramp. Laat elkaar gewoon, het ging ook helemaal niet om tv kijken, maar om hoe laat je op staat. Niet jezelf verdedigen, want ik denk dat ik het niet zou kunnen wat jij doet!! Het is voor een ander altijd makkelijk oordelen
Dank je, lief Mijn oudste zei vanavond nog tegen mij: weet je wie de gelukkigste van de hele wereld is? Jij! Want wij zijn jouw kinderen Wat een tuig he?
Graag gedaan hoor, iedere moeder heeft het best voor met haar kinderen, dus zullen we ook zelf wel weten wat goed is voor onze kinderen toch? Daar hebben we een ander niet voor nodig Wat lief van je oudste!! Dan smelt je hart toch!!
Ml 6.45 ivm werk en gaat om 7.00 uur de deur uit. Ik wanneer dl wakker wordt. Kan zowel 7 als 8.30 uur zijn.
Haha ik durf et bijna niet te zeggen als ik lees hoe vroeg jij op bent! Ik heb nog geen kids en werk onregelmatig (manlief ook), dus de ene dag moet ik heel vroeg op 5.30 uur ongeveer, maar als ik een late heb lig ik gerust tot 10 uur op bed!
Elke ochtend om half 7, ben totaal geen ochtendmens, dus wil alles op mijn gemak kunnen doen. We moeten om kwart over 8 weg. Op vrije dagen/weekend zetten we geen wekker, meestal zijn we dan tussen half 8 en half 10 op
Als ik moet werken om 3.00 uur en zo niet dan probeer ik het te rekken tot 6.00 uur. Maar dat is lastig vanaf een uur of 4 begint het draaien enz.
Nou en op dat moment weet je toch dat je het goed doet!!! Elk gezin is anders en iedereen doet het op zijn manier met het idee erachter het zo goed mogelijk te doen. Dat mensen daarover oordelen moet je je niets van aantrekken. Hier geen autistisch kind maar een moeder met ochtendhumeur. Mijn zoon kijkt bij zijn ontbijt ook tv en dan ook nog het foute nickelodion en niets leerzaams. Maar op dat moment is hij wel rustig gaat het brood naar binnen op de automatische piloot en kan ik langzaam aan bijkomen. Slecht hé?! Hahaha
Haha nee maar serieus, dit is dus precies wat ik bedoelde. het maakt niet uit dat dit voor ons werkt omdat mijn kinderen ass hebben. Jij hebt een ochtendhumeur (ik ook, highfive) dus ook voor jouw levensgeluk is het soms gewoon beter je kind even voor de digitale oppas te zetten. En weer een andere moeder moet een onrustige baby voeden en kan de peuter er even niet bij hebben, dus zet de tv aan. En weer een ander wil gewoon even rustig op de wc kunnen zitten zonder elke keer gemamamamamamaa aan te horen. Het maakt niet uit wat je reden is, soms kies je voor de makkelijke weg, pick your battles enzo. Het leven is al pittig genoeg, dus laten we vooral lief zijn voor onszelf en anderen niet teveel opleggen en genieten wanneer ze stil zijn, vooral wanneer ze slapen Cheers!
Hier nog geen schoolgaand(e) kind(eren). Maar als ik moet werken sta ik om 5.30 op en ga ik om 6.15 met zoon de deur uit. Zoontje ontbijt bij oma of de gastouder. Als ik vrij ben dan ga ik eruit als zoontje wakker is. Heel af en toe ben ik echt eerder wakker dan R. en dan wil ik er al wel eens eerder uit gaan, maar ik ben niet echt een ochtendmens dus vind het heerlijk om nog even wat te dommelen. Zoontje is meestal rond 8.00 wakker trouwens en vind het ook niet erg om nog even wakker in zijn bedje te liggen. Gaat dan lekker liggen kletsen/ zingen. Meestal gaan we er rond 8.30 uit dan. Dan allebei even aankleden en opfrissen e.d. en dan naar beneden om te ontbijten en dan begint de dag. Douchen doen we 's avonds, daar heb ik 's morgens helemaal geen zin in. Al met al besef ik wel dat wij het hier op vrije dagen aardig luxe hebben, blij dat zoontje voorlopig nog niet naar school gaat.
Ik zou dan dus gewoon serieus terug m'n bed in gaan en er pas weer uitkomen als ik m'n kind uit school moest halen tussen de middag.