Mijn dochtertje is 10 maanden en ik geef borstvoeding, normaal is dit zo'n beetje ons schema: 6/7u: bv op bed, dan gaan we aankleden (na 7u.) en krijgt ze een broodje meestal 1 hele soms paar stukjes. 10u: bv/fruit 12u: bv/ broodmaaltijd 1 of 1,1/2 15: sapje/ soms koekje 17: bv/warme maaltijd yoghurt toe 18/19u: bv 22u: bv 's nachts soms 1/2x bv Maar nu is mijn vraag hoeveel melk moet ze hebben met 10 maanden? Omdat ze vandaag na de voeding van 8u. niet de borst wil en maar 50cc bv uit een flesje gedronken heeft en een klein beetje sap, wel paar stukjes brood en een mandarijntje.
Volgens mij is 4 voedingen al voldoende met 10 maanden... Mijn zoontje zit met 9 maanden nu op ongeveer 4/5 voedingen. Hij is gewoon zelf afgebouwd van 8/9 voedingen naar 4/5. Ik vind het ook wel een beetje eng, zeker als het zulk warm weer is, ik probeer hem ook steeds extra vocht te geven, maar hij heeft na een paar slokken alweer genoeg, dus ik ga ervanuit dat hij verder geen dorst heeft en dat het allemaal wel goed komt!
Tot het eerste jaar hebben ze 500 cc zuivel nodig. Is dus inclusief yoghurt, koemelk, etc etc. Na het eerste jaar nog 300 cc. Met het aantal voedingen dat jij nog geeft, krijgt ze dus ruim voldoende binnen hoor!
Ik ben rond die tijd iets gaan afbouwen. 's Morgens sliep ze van 10-12 en 's middags van 2-4. Volgens mij kreeg ze zoiets: 7/8 bv 8/9 boterham tussendoortje 12 boterham 13 bv 16 fruit 17 soms bv 18 avondeten 19 bv 22/23 bv 1-2x 's nachts Rond 13 maanden ben ik de middagvoeding weg gaan laten zodat ik niet meer hoef te kolven onder werktijd en meestal vroeg ze er thuis ook niet meer om. Met 14 maanden ben ik gestopt met de nachtvoedingen. Nu krijgt ze nog 's morgens, 's avonds voor slapen gaan en 's avonds laat. Ze krijgt geen andere zuivel ivm allergieen.
Wij zitten al een tijdje op 4 voedingen, ik vraag me eigenlijk af hoe ze daar zelf minder van zou moeten maken. Of moeten we dat een beetje sturen? Ze krijgt overdag nu brood, fruit en 2 flessen (gekolfde melk), zou ze vanzelf wat van de flessen moeten laten staan of moeten we een extra eetmomentje gaan maken met een tussendoortje en dan op die manier een fles gaan vervangen? Qua zuivel kan het best, ze krijgt ook al yoghurt na het avondeten en 's morgens en 's avonds de borst. Hm dit is de eerste keer dat ik eigenlijk niet zo goed weet wat ik moet doen Iemand tips?
Hmmm, mij heeft het Cb gezegt om alleen nog maar 's morgens te voeden, 's middags na de boterham en voor het slapen. Dus nog maar 3 voedingen... Verder gewoon fruit, tussendoortje en warme maaltijd etc. Maar ik lees dus dat jullie nog veel meer voeden..