Gisteren met mijn zoon van 3 jaar naar de oogarts geweest, omdat hij 2x niet door de ogentest kwam op het CB. Bij de oogarts moest hij weer de ogentest doen. Met het ene oog kon hij alleen de onderste regel niet lezen en met het andere oog alleen maar de bovenste lezen (dit was op het CB wel beter). Nu kreeg hij druppels in het oog om de pupil te laten ontspannen. Na een half uur moesten we weer komen en ging ze met z'n apparaatje (waar een plaatje van een beer in zit) voor zijn ogen om scherp te stellen. Na deze meting kwam eruit dat hij met het ene oog een afwijking heeft van +7.50 en de andere +8.25. Hij moet dus een bril. Ik ben hier behoorlijk van geschrokken, zeker omdat ons nog nooit iets is opgevallen. Je zou denken dat hij met deze afwijking vaak dingen zou omgooien, botsen etc, maar juist het tegenovergestelde. Hij is heel precies. Als baby vond hij de kleinste pluisjes, met 1 jaar zat hij al op de driewieler en stuurde hij zelf zonder te botsen en nu nog niet!! Ik snap er dus ook echt niets van. Nu zat ik later te denken het verschil met de ogentest en de meting met dat apparaatje is wel erg afwijkend, is dit voor iemand herkenbaar?? Stiekem hoop ik dus dat ze ergens een fout hebben gemaakt, haha! Zou hij met deze afwijking ooit zonder bril kunnen?? Graag jullie ervaringen!!
Waarom vraag je niet of ze hem opnieuw willen meten? Wij twijfelen ook aan de diagnose die de oogarts heeft gesteld bij ons zoontje (die is wel wat jonger) en wij mogen over een half jaar terugkomen om opnieuw te kijken.
Ik zou ook voor een secons opinion vragen. Ik was vorige week ook bij de oogarts, en mijn dochter (2,5) moest de plaatjes opnoemen. Na een minuut of 3, 4 had ze het wel gezien. Toen zei de oogarts dus dat ze een bril moet omdat ze het niet kan zien en daarom haar aandacht weg gaat. Ik vond dat al zeer vreemd, en vroeg of ze haar conclusie alleen daarop baseerde. Na een half uur (ogen waren gedruppeld) ging ze kijken welke sterkte van bril ze nodig had, bleek dat ze helemaal geen bril nodig heeft! Dat dacht ik al, aangezien niets erop wijst dat ze iets niet goed ziet. Wel heeft ze een lui oog en dat plakken we af.
@mammie van Roy: Ik heb sowieso een afspraak staan over 3 maand, dus dan gaan ze (hopelijk) opnieuw meten. En anders vraag ik of ze dat willen doen.
Second opinion vragen in het ziekenhuis. Geen idee waar je vandaan komt, maar het oogziekenhuis in R'dam staat erg goed aangeschreven.
Als je twijfeld dan gewoon opnieuw aanvragen. Mijn dochter loopt ook onder controle voor haar ogen en daar bleek dat ze middels de druppels + 2,75 en + 3,25 had.Ik heb eigenlijk nooit getwijfeld aan die conclussie ookal merkte wij er ook niks aan en als ze zei het niet te zien de schuld gaven aan de peuter/kleuter fase. Zij is vorig jaar getest en wordt volgende week op nieuw getest doormiddel van de druppeltjes. Ook heeft ze een lui oog waardoor we elke 3 maanden daar zitten. Wat die vrouw tegen mij zei is dat + wel kan verbeteren maar dat ze nooit op 0 zouden komen dus met andere woorden ze zit aan haar bril vast alleen de sterkte kan minder worden. Bij - alleen maar slechter dus dat voordeel hebben we dat ze + heeft.
Mijn dochter kreeg vlak voor haar 4e jaar een bril. Ze had ogen met een sterkte van +7.25 en +6.75. Wij vonden het erg vreemd dat ze altijd dicht op de tv ging zitten en bijv. niet echt rende en alles erg voorzichtig deed en hebben toen een ogentest aan gevraagd. Ook bleek ze toen een lui oog te hebben. We moesten toen beginnen met het afplakken van haar 'goede' oog. Ze begon met een zicht van 35%. Afgelopen oktober (toen werd ze 8 ) mochten we stoppen met het afplakken, en bleek ze een zicht te hebben van 100% en 125%. Haar bril zal ze nooit van af komen en blijft dezelfde sterkte, maar ze kan dus nu met bril net zoveel zien als een ander zonder bril. Wel kan ze, als ze dat zelf zou willen, overstappen op lenzen. Over een jaar moeten we terug naar de oogarts, en als het dan niet verslechterd is hoeft ze niet meer terug te komen. Is het wel weer slechter geworden moeten we weer gaan afplakken. Ze heeft ook helemaal geen problemen met haar bril, en zet hem zonder gezeur op. Logisch, er ging een wereld voor haar open, en ze was binnen no time haar voorzichtigheid kwijt.
mijn dochter was 16 maanden toen we er achter kwamen dat ze +7 en +8 had , verd nog wat gecorrigeerd dus werd het +6.5 en +7.5 met cylinder. ook wij hadden niks in de gaten en de orthoptist zei al dat merk je ook niet want kinderen kunnen zich zo focussen dat ze het toch redelijk kunnen zien. wij moeten elke 3 maanden heen ivm dat haar pupil niet geheel in het midden staat (als je het niet weet zie je het niet) en dan kijken ze of ze niet scheel gaat kijken. in maart is ze weer getest en nu heeft ze +5.5 en +7.5 zonder cylinder nu. Maar Bloem je moet je geen verwijten maken dat je het niet eerder is opgevallen. dit had je niet kunnen weten en maar goed dat ze er nu achter zijn gekomen en je gelijk bent door gestuurd. met een mooi brilletje gaat straks een hele wereld voor je zoon open. en in het begin is het best lastig zo een ding op je neus. wij hebben het al spelender wijs gedaan en binnen een week liet ze de bril goed op zitten.