Ik vraag me af tot wanneer jullie vitamine K gegeven hebben. Op de verpakking staat 12 (?) weken geloof ik. Maar omdat ik niet wist of we naar 12 weken gecorrigeerd of ongecorrigeerd moesten kijken, heb ik het even nagevraagd. De apotheek wist het niet, dus de kinderarts toen gesproken. Hij zei blijven geven zolang je bv geeft.. Maar ik vind eigenlijk alleen maar ervaringen van 12 weken maximaal. Ons (derde ) flesje is nu zo goed als leeg, zal nog een dag of 3 meegaan. Dus ben wel benieuwd of er meer mensen het advies hebben gekregen langer dan 12 weken vit K te geven.
Bij flesvoeding tot 12 weken idd en bij borstvoeding langer. Vit K is toegevoegd aan flesvoeding. [edit] volgens ons CB hoeft het toch niet na 12 weken, zie http://www.utrecht.nl/images/Gggd/jgz/consulatiebureaus/Folders/37_Schema_Babyvoeding_0_12_maanden_110823.pdf
Bij volledige flesvoeding hoef je geen vitamine K te geven.Bij volledige BV tot 12 weken maar hoe het met te vroeg geboren kinderen zit weet ik eerlijk gezegd niet.Onze zoon was indertijd 5 weken te vroeg en toen stopte ik gewoon met 12 weken op advies CB.Vitamine D moet je sowieso tot de 4de verjaardag blijven geven.
Het cb zegt hier ook bij bv tot 12 weken vit. K Dochter is morgen 12 weken, maar flesje was eergisteren leeg, dus geen nieuwe meer gekocht.
Oke, dat dacht ik dus al. Ik heb gewoon een apart advies gehad. Nu is onze kinderarts sowieso apart hoor . Ik moet binnenkort toch naar het cb, zal het daar ook nog eens vragen. Iemand die toevallig weet waarom die 12 weken grens gesteld is?
Ik begreep dat ieder mens in principe zelf vitamine K aanmaakt. Vitamine K is belangrijk voor de bloedstolling. Helaas maken babys dit pas vanaf een maand of 3 voldoende zelf aan, dus vsndaar dat tot die tijd druppeltjes moeten.
Ik kwam toevallig net op het cb toen mijn vit. K bijna op was. Dochter was toen een week of 10. De verpleegkundige zei dat ik echt niet een nieuw potje hoefde te kopen en dat het zo wel goed was. Ze gaf aan dat de meeste mensen de vitamines wel eens vergaten en dan meestal rond de 12 weken zaten als het potje leeg was. Ze zei letterlijk: spek die fabrikanten maar niet meer, ze maken die potjes net te klein.
Ik geef bv maar geen vitamine K meer hoor. Het flesje is net leeg en Jasper is al 12 weken geweest. Hij was 6 weken te vroeg maar daar hoef je geen rekening mee te houden. Simone was nog vroeger en die hoefde ook maar 12 weken.
Konakion, tot 12 weken. Heeft de dokter voorgeschreven... Geen druppels trouwens, een soort vansiroopje dat ik wekelijks moest geven. Zat in een ampulle.
Wij gaven Davitamon. Ik ben echt geen dag vergeten bij Devi en ben zelfs nog een week doorgegaan, maar dat komt door ons verleden. Wij zijn een kindje verloren die helemaal gezond geboren was, maar met 5,3 week is overleden aan een hersenbloeding. Uit onderzoek was gekomen dat hij een te lage waarde had van vit k terwijl ik het vanaf dag 8 gegeven heb. Toen was er nog het oude advies, daarna is het 6x verhoogd. Bij Devi hebben ze bij de geboorte een spuitje gegeven met vit k ipv druppels.
Wij geven gewoon van davitamon? 5 Druppels per dag. Denice, ach jeetje. Wat treurig! Wat een ontzettend oneerlijke oorzaak zeg (nu zijn alle oorzaken dat natuurlijk, maar dit is onwijs onverwachts)! Ik ben vanochtend de apotheek binnen gelopen om het na te vragen, maar zij wisten het eigenlijk ook niet zo goed. Dus net de kinderarts gebeld, maar de assistente was ook niet heel nuttig. Dus nu staat er een belafspraak . Vandaag of morgen belt de kinderarts terug, dus dan hoor ik meer. Ik ben door jullie antwoorden onwijs nieuwsgierig naar zijn verklaring! Vind het steeds gekker worden dat wij wel langer door moeten geven.
Denice, wat een verlies... Bevestigd weer waar het goed voor kan zijn. Azucena, Ik ben heel benieuwd naar zijn verklaring. even ter verheldering, ik informeer naar jullie keuze vitamine omdat ik op zoek ben naar vitamine zonder te veel toevoegingen. Begreep dat er (tegenwoordig?) in de davitamon vitamine pindaolie zit en dat is nogal 'allergeen' en andere versies zitten veel hulpstoffen/smaakstoffen en suiker . Mijn zoontje (2009) moest er altijd erg van spugen als hij de druppels kreeg. Konakion klinkt goed, maar niet zo makkelijk verkrijgbaar. Heb nu een versie gevonden van Orthica (D&K) en Bonusan (D) Bedankt voor jullie reacties.
Denice, wat verschrikkelijk. Hier ook Konakion gegeven, tot 10 weken. In het ziekenhuis hebben ze ons 5 ampullen gegeven, en als je dan nog 5 erbij zou halen, zit je op 10. Het CB zei toen dat het eigenlijk tot 12 weken moest, maar toen we het advies van het ziekenhuis naar voren brachten,zeiden ze:"ach ja, en dan zit je ook met 3 ongebruikte ampullen." Alsof het daarom gaat
Kruidvat heeft ook geen toevoegingen - tot 12 weken gebruikt, eerst Davitamon toen kruidvat. Laatste is geloof ik zonnebloemolie. Ik snap niet dat de Davitamon flesjes net tot 9-10 weken meegaan ipv de geadviseerde 12 weken, moet je alsnog bij kopen en houd je meer dan een half vol flesje over.
Helaas nog niet gebeld! Ik wacht het nog even af, maar denk niet dat ze vandaag nog zullen bellen. Morgen ben ik de hele dag werken, dus de verklaring zal nog een paar dagen op zich laten wachten!